Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

Povezah sve i... Å¡ta reći... I gluv bi Äuo kvalitativnu razliku...

Ne znam samo ko je ovde viÅ¡e doprineo, Classe DR-5 ili Naim Nap140 Clone (ili su konaÄno Jamo D-830 kutije prodisale).

Mnooogo voluminozniji zvuk, a Äujem neke tonove koje do sada nisam nikad ni Äuo (evo, upravo sluÅ¡am NataÅ¡u Mirković u duetu sa Nenadom Vasilićem i sad Äujem trenutak kada NataÅ¡a u toku izvoÄ‘enja jezikom ovlaži usne).

Za sada sam i viÅ¡e nego zadovoljan kako je na kraju sve ispalo, ali saÄekaću ipak da sve legne kako treba...

 

 

Dakle, system by ringeraja sada izgleda ovako:

 

Izvor: QNAP TS-112 NAS 4 TB - sve WAV

 

Transport: DVD Denon DVD-5000 & Squeezbox Touch sa DIY napajanjem by stoN_Cold + Samsung LED SmartTV koji ide preko DVD-a

 

DAC: Denon DVD-5000 (4 x BurrBrown PCM1704 + PMD100)

 

Premp: Classé Audio DR-5

 

Amp: Naim Nap140 DIY by stoN_Cold

 

Kutije: Jamo D830 + custome made stalci by Bata Kemp

 

Kablaža: 2 x FTA K10 iz DVD-a u preamp i iz preampa u amp; digitalac "Hi-And 75 ohm Kinez", debeo kao palac, iz Squeezbox Touch-a u DVD; zvuÄniÄki 2 x 2 m FTA/Mundorf bananice i viljuÅ¡ke; 2 x FTA 4T strujni za Denon DVD i Classé; DIY strujni Lapp za Naim

Link to comment
Share on other sites

Povezah sve i... Å¡ta reći... I gluv bi Äuo kvalitativnu razliku...

Ne znam samo ko je ovde viÅ¡e doprineo, Classe DR-5 ili Naim Nap140 Clone (ili su konaÄno Jamo D-830 kutije prodisale).

Mnooogo voluminozniji zvuk, a Äujem neke tonove koje do sada nisam nikad ni Äuo (evo, upravo sluÅ¡am NataÅ¡u Mirković u duetu sa Nenadom Vasilićem i sad Äujem trenutak kada NataÅ¡a u toku izvoÄ‘enja jezikom ovlaži usne).

Za sada sam i viÅ¡e nego zadovoljan kako je na kraju sve ispalo, ali saÄekaću ipak da sve legne kako treba...

 

 

Dakle, system by ringeraja sada izgleda ovako:

 

Izvor: QNAP TS-112 NAS 4 TB - sve WAV

 

Transport: DVD Denon DVD-5000 & Squeezbox Touch sa DIY napajanjem by stoN_Cold + Samsung LED SmartTV koji ide preko DVD-a

 

DAC: Denon DVD-5000 (4 x BurrBrown PCM1704 + PMD100)

 

Premp: Classé Audio DR-5

 

Amp: Naim Nap140 DIY by stoN_Cold

 

Kutije: Jamo D830 + custome made stalci by Bata Kemp

 

Kablaža: 2 x FTA K10 iz DVD-a u preamp i iz preampa u amp; digitalac "Hi-And 75 ohm Kinez", debeo kao palac, iz Squeezbox Touch-a u DVD; zvuÄniÄki 2 x 2 m FTA/Mundorf bananice i viljuÅ¡ke; 2 x FTA 4T strujni za Denon DVD i Classé; DIY strujni Lapp za Naim

...doÅ¡o Äika PAJA !!! :bounce:banana:listen

Link to comment
Share on other sites

Na sva pitanja može (ako želi) da odgovori stoN, ja ne mogu, pošto ne znam.

Kutija je iz prethodnog projekta koji nije realizovan, a ovde je ÄuÄnula samo tako, dok je prednja ploÄa sad pravljena.

Kondenzatori su Siemens, 4600 mikro farada, 8 komada po kanalu, ostalo nisam uspeo da proÄitam.

@Kaiser

Upravo je to i poenta, da bi Jamo D830 radili iole kako treba potrebno je dosta struje, pa je zato ovako i napravljeno.

Po meni, ovo Äak i nije neki overkill, legao bi kutijama i neki mnogo miÅ¡ićaviji snagaÅ¡ nego Å¡to je ovaj, poÅ¡to kutije u radu znaju da odu debelo ispod 4 oma na koliko su deklarisane.

Jedva Äekam da povežem danas sve kad se vratim sa posla, pa da vidimo kako će da radi ceo sistem, dosta je ovo velika promena.

Plus, danas ću od Zokija ponovo da uzmem naramak kablova, ovaj put su na tapetu digitalci.

Veselo...

Rekao bih da uvaženi  "Guru" neće reći odakle je kutija ( iz nerealizovanog projekta ) kao ni kondenzatori i trafoi ...

Možda bi o tome mogao da kaže neÅ¡to onaj koji je u to investirao neki novac ( ali do realizacije njegove investicije nikada nije doÅ¡lo ). On je trenutno veoma daleko, pa se možda zato neće javiti, daleko je  od ovog foruma, mislim da je odstranjen ili se samobanovao( Miloav Grozni )On živi otprilike  10 - 12 metara ispod Gurua, poÅ¡to mu se stan nalazi u istom ulazu na istoj adresi i vertikali.

Nadam se da sada uvaženi majstor ima pristup internetu, jer kada je nedavno njegovo ime bilo na tapetu od strane drugog Älana  foruma(DVV), nije mogao da se oglasi i eventualno da kaže neku reÄ u svoju odbranu. 

Ako postoje neke sumnje u moje reÄi, ili sumnje Acika, mogu da  kredibilitet pometunog potkrepim joÅ¡ nekim argumentima.

 Dugo se ovde nisam javljao, pratim deÅ¡avanja,lopovluk ne odobravam !

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da sam se malo informisao sa strane, neke stvari su mi sada malo jasnije, a pojaÄalo za sada radi stvarno dobro, uz par sitnica koje će se srediti.

Drago mi je da radi dobro  ( kad je već deo delova duplo naplatio ) !

 

Meni nije radilo, iako sam platio koliko je tražio. Posle je  kod ljudi sa ovog foruma (valjda samog sebe) pljuvao to Å¡to je radio. A, zaista, nije bilo za pljuvanje već i gore ( to Å¡to je uradio), opet sa nekim delovima koje nije on kupio i platio a meni ih je naplatio !

Link to comment
Share on other sites

Daklem, odakle da poÄnem...

Classe... Mislim da je ovo pun pogodak, pretpojaÄalo koje je pravi Hi-End, bez rezerve.

Zvuk koji sam dobio, a koji je neuporediv u odnosu na prethodno pojaÄalo, je jednom reÄju za par klasa iznad. Voluminozniji na malim snagama, zaokruženiji, trodimenzionalniji, bolja separacija instrumenata (posebno sam ovo primetio kod klasike, poÅ¡to sada Äujem viÅ¡e instrumenata jasnije). Jamo kutije izgleda da mogu mnogo viÅ¡e nego Å¡to sam i mislio, mnoooogo lepÅ¡i zvuk sada izlazi iz njih.

Sve u svemu, da ne tupim mnogo, ovo je jasno bolji setup i ja sam prezadovoljan, posebno sa pretpojaÄalom.

Sada ću malo da se bacim na eksperimentisanje sa promenom digitalnog kabla, uzeo sam par FTA kablova pa ću da ih istestiram.

Link to comment
Share on other sites

Presudilo je to Å¡to sam za vikend bio sam i natenane (bez klinca koji će da skakuće oko fotelje, zapitkuje, vuÄe da se igramo,...) posluÅ¡ao sistem sa mojim kinezom i Di kablom.

Razlika je ipak priliÄna, tolika da sam ipak odluÄio da "odreÅ¡im kesu".

Sa FTA je zvuk jasniji i mirniji, a kada vratim kineza imam utisak da nekako "podivlja", toliko da sam se "zakaÄio" za Zokijev digitalac i nije mi se vraćao moj "kinez", pa je pala kupovina.

InaÄe, ponovo sam presluÅ¡ao i ostale natenane i Å¡to se tiÄe ocene stoji ono Å¡to sam napisao u temi o FTA kablovima - po meni je jedino ovaj bio ono pravo i zaslužio da ga ubacim u sistem.

 

p.s. Bože zdravlja, ako sve bude kako treba sutra će da padne jedan fin novitet... :bounce

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...