Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Vratio se pre neki dan sa sunÄane Sitonije (na žalost) i doneo upgrade za stalke - 4 deÄije kofice najfinijeg i najsuvljeg belog peska sa plaže Koviou, po kofica za svaku cevku, kontam da će biti dovoljno.

Još samo da se nakanim da odradim posao... :nerd

Da li si stvarno dovlaÄio pesak iz GrÄke? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Kola parkirana na par desetina metara od plaže, doÅ¡ao rano na plažu i palo mi na pamet da odradim ovo. Uzeo koficu za pesak sa sitom i prosejao samo pesak bez kamenÄića, sve to stavio u kesu za Ä‘ubre (one crne, jake), odneo do kola i strpao u gajbicu u gepek. Sve zajedno 5 minuta posla, peska koliko želiÅ¡ na izvolte, meni je ovako bilo najpraktiÄnije. :nerd

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

KonaÄno sam naÅ¡ao vremena i odradio sam "upgrade" - stalci su napunjeni peskom :banana

Ali ne obiÄnim peskom, već audiofilskim peskom direktno sa Sitonije, doduÅ¡e, termalno tretiranim na Banjici, ali mislim da je tek sada napravljena prava sinergija, s obzirom da su stalci made in Serbia, ali sa nazivom koji ima koren u grÄkoj reÄi kolossiaîos.

 

A sad ozbiljno... S obzirom da sam dugo sluÅ¡ao sistem sa praznim stalcima mogu da kažem da je punjenjem stalaka dobijen vidiljivo bolji zvuk, najviÅ¡e sa basom koji je sada definisaniji, precizniji i puniji. Stvarno nisam oÄekivao ovoliku promenu i prijatno sam iznenaÄ‘en Å¡ta je postignuto sa par kila kvarca.

 

Å to se tiÄe sistema, desila se i jedna minorna promena, tako da je konfiguracija sledeća:

 

izvor: NAS Qnap TS-112/Seagate 4 TB

transport: Squeezebox Touch

DAC: Denon DVD-5000

pojaÄalo: Sugden A48 III

interkonekti: 1.5m FTA K10

digitalac: 1.5m "Hi-End" kinez :)

zvuÄniÄki kablovi: 2x2.5m Exposure DMF1/QED Airloc

Link to comment
Share on other sites

Konačno sam našao vremena i odradio sam "upgrade" - stalci su napunjeni peskom :banana

Ali ne običnim peskom, već audiofilskim peskom direktno sa Sitonije, doduše, termalno tretiranim na Banjici, ali mislim da je tek sada napravljena prava sinergija, s obzirom da su stalci made in Serbia, ali sa nazivom koji ima koren u grčkoj reči kolossiaîos.

 

A sad ozbiljno... S obzirom da sam dugo slušao sistem sa praznim stalcima mogu da kažem da je punjenjem stalaka dobijen vidiljivo bolji zvuk, najviše sa basom koji je sada definisaniji, precizniji i puniji. Stvarno nisam očekivao ovoliku promenu i prijatno sam iznenađen šta je postignuto sa par kila kvarca.

 

Da nemas mozda visak tog "magicnog peska", trebalo bi da napunim moje stalke :P

 

Koliko si peska "sipao" u svaki stalak? Da li si koristio neku "kesu" za pesak?

Link to comment
Share on other sites

vidim da si u qnap stavio seagate hard, koji je model u pitanju? na qnap forumu je Äitava gomila upozorenja oko korišćenja seagate diskova u nas-u, ukratko gomili ljudi je to napravilo probleme...oni su tek nedavno izbacili neki model koji je predvidjen da radi u nas-ovima, ali to verovatno joÅ¡ nije stiglo do nasih radnji...mada su neki vidim skeptiÄni i oko te serije tzv. nas diskova...

Link to comment
Share on other sites

Å to se tiÄe viÅ¡ka, ostala je joÅ¡ pozamaÅ¡na koliÄina u kesi, tako da možeÅ¡ da doÄ‘eÅ¡ i uzmeÅ¡ sve Å¡to se mene tiÄe, ionako sam hteo danas da bacim viÅ¡ak:)

Å to se tiÄe koliÄine, punio sam cevke do vrha, a koristio sam plastiÄni levak i veliku plastiÄnu kaÅ¡iku.

A kude je kofica? :wave2  

Link to comment
Share on other sites

U pitanju je Seagate ST4000DM000: http://www.seagate.com/internal-hard-drives/desktop-hard-drives/desktop-hdd/

Bez problema je prepoznat i instaliran je poslednji firmware na njega, sve je proteklo kao po loju. Instaliran je samo Squeezbox server od aplikacija i to radi bez greške za sada, da kucnem u drvo...

Ipak, ako se pogleda spisak preporuÄenih diskova, ovaj nije nikako preporuÄen za rad, ali kod mene radi bez greÅ¡ke.

Link to comment
Share on other sites

U pitanju je Seagate ST4000DM000: http://www.seagate.com/internal-hard-drives/desktop-hard-drives/desktop-hdd/ Bez problema je prepoznat i instaliran je poslednji firmware na njega, sve je proteklo kao po loju. Instaliran je samo Squeezbox server od aplikacija i to radi bez greÅ¡ke za sada, da kucnem u drvo... Ipak, ako se pogleda spisak preporuÄenih diskova, ovaj nije nikako preporuÄen za rad, ali kod mene radi bez greÅ¡ke.
radice on, niko ne kaze da ne rade, ali je ocito veliki potencijal za probleme na prvoj krivini...mislim da ti je bilo bolje da si se drzao wd red serije ali ajd sad da ne baksuziramo...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...