Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

Sto se tice zena tu vise pomoci nema, citaju nas vec k'o mikijev zabavnik,sve smo vec fore istrosili.Kad mojoj kazem da bi joj trebale nove cipele vise ni ne sumnja da sam razbio neku vazu ili sl. vec pravac pogleda na deo s plocama i policu sa hifom,ne veruje vise ni da sam dobio karte za koncert na radiu,da sam sve ploce donesene sa berze zamenio,prodao nekom naivnom nesto skupo pa kupio jeftino,...ali ogrebu se i one uvek za nesto pa podsvesno pocinju da vole te nase muzikalije.

Uh, kao da sam ja pisao. :cheers

Link to comment
Share on other sites

OdliÄan sistem ,joÅ¡ bolji zvuÄnici .Može li joÅ¡ neka reÄ o pojaÄalu poÅ¡to sam ranije Äitajući po netu video da ga priliÄno hvale ,Äak je neko napisao da mu je zvuk nalik lampaÅ¡ima .Kako je odraÄ‘en spolja ima li fuÅ¡eraja ,kakav je daljinski ,greje li se puno ?

Link to comment
Share on other sites

ИнтереÑантан ÑиÑтем, али миÑлим да фали један добар ДÐЦ :eek наравно у лепом кућишту.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

OdliÄan sistem ,joÅ¡ bolji zvuÄnici .Može li joÅ¡ neka reÄ o pojaÄalu poÅ¡to sam ranije Äitajući po netu video da ga priliÄno hvale ,Äak je neko napisao da mu je zvuk nalik lampaÅ¡ima .Kako je odraÄ‘en spolja ima li fuÅ¡eraja ,kakav je daljinski ,greje li se puno ?

Hvala na Äestitkama:)

Å¡to se tiÄe zvuka, liÄno ne mogu da tvrdim da je zvuk lampaÅ¡ki, s obzirom da sam se ja reaktivirao posle 20 godina, a i tada sam imao tranzistorce. Jedino Å¡to mogu da ti kažem da mi se zvuk Jungson-a, generalno, jako sviÄ‘a, s obzirom da sam probao kutije (i ove i prethodne) i na drugim pojaÄalima, i sa Jungsonima (prethodni JA-66A i ovaj, JA-88E) je zvuk nekako barÅ¡unastiji, ne zveÄi i nema onaj tipiÄan metalo-digitalni praÅ¡teći zvuk, sve je nekako, ne znam, meni lepÅ¡e, iako je ovo jako subjektivna kategorija.

Možda bi mogao i pera451 da kaže par impresija o JA-66A, pošto znam da mu se svideo.

Kako je odrađen spolja? Jak kao tenk i perfektno estetski, stvarno besorekorno.

A Å¡to se tiÄe grejanja i ne greje se mnogo, mnogo viÅ¡e se greje njegov stariji brat, JA-88D, koji je mnoooogo naprednije pojaÄalo, ali se greje za medalju.

Link to comment
Share on other sites

Da:)

A ako imaÅ¡ dva ureÄ‘aja nakaÄena, npr. CD i tuner, ako je jedan ukljuÄen i radi, a želiÅ¡ da ti sad malo radi drugi, iskljuÄiÅ¡ prvi i onda će drugi da krene, taÄno se Äuje kako mu cakne relej i tek onda proradi.

Super pojaÄalo ako misliÅ¡ da kaÄiÅ¡ samo jedan device, za 150e koliko sam ga ja platio, to je izetan odnos cena/kvalitet.

Ovaj Å¡to sad imam ipak je za klasu bolji, definitivno.

Link to comment
Share on other sites

Å to se tiÄe tržiÅ ne cene nemam pojma kolika je, ja sam ga ovoliko platio, a upgrade je uraÄ‘en zato Å to izgleda da ulazi ipak ne prate kvalitet ostatka pojaÄala (relativno jeftini), pa su zamenjeni sa osetno kvalitetnijim, pozlaćenim Neutrik XLR i isto tako pozlaćenim CNC RCA (moja greÅ ka, nisu WBT). Prvi vlasnik, koji je to uradio, kaže da je kvalitet zvuka osetno popravljen.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Trenutno sluÅ¡am iskljuÄivo FLAC, a doÅ¡lo je i do malih promena u sistemu, s obzirom da mi je stigao SB Touch, a da sam prodao i DVD player i Tuner.

So, sistem (za) sada izgleda ovako:

PojaÄalo: Jungson JA-88E - custom made (zamenjeni ulazi sa pozlaćenim Neutrik XLR i WBT RCA, specijalno lemljeni)

Kutije: Jamo D830

Transport (za sada i DAC): Squeezbox Touch

Interkonekti: Mogami/Neutrik

ZvuÄniÄki kablovi: Exposure DMF1/QED Airlock

Stalci: KEMP Coloseum (by Bata) - custom made

U planu je eventualno neki dobar, ali baš dobar CDP, ali otom, potom, ako/kad bude bilo para, neću da uzmem bilo šta (tipujem Audiolab 8200CD ili Cambridge Audio Azur 840c).

Od muzike se u poalednje vreme sluÅ¡a uglavnom electro jazz, stari house, fado, latino, bossa,... tako, od svega po malo. BaÅ¡ mi je nahvalio sistem deÄko koji je uzeo DVD player, sedeo je na fotelji koja je u principu sweet spot nameÅ¡tena i kaže da se jako lepo Äuje, ali ga nije iznenadilo s obzirom da imam Jungson pojaÄalo i ove Jamo kutije.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sistem je doživeo priliÄno bitnu promenu.

Stigao je Cambridge Audio Azur 840c, CD player/DAC, tako da sistem sada izgleda ovako:

PojaÄalo: Jungson JA-88E - custom made (zamenjeni ulazi sa pozlaćenim Neutrik XLR i WBT RCA, specijalno lemljeni)

Kutije: Jamo D830

Transport: Squeezbox Touch (optikom na DAC)

CDP/DAC: Cambridge Audio Azur 840C

Interkonekti: Mogami/Neutrik XLR

ZvuÄniÄki kablovi: Exposure DMF1/QED Airlock

Stalci: KEMP Coloseum (by Bata) - custom made

Sutra ću da postavim slike, a uskoro i detaljnije utiske o slušnim promenama.

Za sada, na prvu loptu, sve je nekako detaljnije, CA je priliÄno ostavio utisak na mene.

Link to comment
Share on other sites

Evo i malo utisaka o novom CDP/DAC-u, s obzirom da isti drastiÄno utiÄe na karakter zvuka sistema, toliko da sam liÄno malo i zateÄen.

Dakle, potpuno drugaÄiji utisak je kada CA Azur radi kao CDP, od onoga kada radi kao DAC, pri Äemu je isto tako drastiÄna razlika kada se potpuno eliminiÅ¡e iz sistema.

Idemo redom.

Uzorak je Gibonni - Toleranca (originalni CD i FLAC ripovan sa dotiÄnog CD-a, softver je EAC v1.0beta3, podeÅ¡avanja stavljena na default)

CA je podešen da radi upscale na 24/384.

1. CA Azur kao DAC: Uneo je bogatstvo u zvuku, nekako sve zvuÄi trodimenzionalnije i Äistije, punije, pri Äemu je Jungson ipak neÅ¡to "umekÅ¡ao." CA, koji definitvno zvuÄi priliÄno resko. Sve u svemu, ovo mi se viÅ¡e sviÄ‘a od varijante kada je SB Touch u isto vreme i DAC i transport.

2. CA Azur kao CDP: E, sad... Ne znam kako ovo da definiÅ¡em, ali kada sam pustio Audio CD sve je bilo... drugaÄije. Zvuk je mnoooogo veće glasnoće, morao sam da smanjim output na Jungsonu sa 06 na 02. Zvuk je mnogo reskiji, ali i priliÄno Äistiji i jasniji, sada sam npr. Äuo neke tonove koje preko FLAC-a nisam ni naslutio, ovo je bilo bukvalno na prvu loptu, nisam uopÅ¡te morao da se trudim, jednostavno sam Äuo potpuno drugaÄije izvoÄ‘enje. Nekako, kao da se bukvalno sve Äuje, ali, gle sad, ovo me u isto vreme i malo nervira, ta "preterana" Äistoća zvuka, ne znam, izgleda da se moje "analogno uho" joÅ¡ nije naviklo, ali sve mi nekako zvuÄi preterano Äisto, za sada.

Ne znam, možda je ovo ipak prerani osvrt, s obzirom da slušam sistem tek 2 sata, ali eto, na prvu loptu ovo su moje impresije.

Da li sam zadovoljan? S obzirom koliko je plaćen....DA! DA! i DA! Ovo je definitivno jako veliki dobitak u kvalitetu zvuka, možda Äak i preteran za moj sluh (da ne ispadne da sam neki sluhista, ali stvarno mi je ovo toliko Äist zvuk da se pitam kako).

Videću da isprobam neki koaksijalac umesto digitalnog kabla, takoÄ‘e ću morati da uzmem i nove XLR, poÅ¡to su ovi malo kraći (stoje mi jedan pored drugog), možda doÄ‘e do nekih promena u zvuku, jako je interesantno ovo eksperimentisanje, prosto ne mogu da verujem koliko razliÄit setup utiÄe na zvuk.

Eto, toliko od mene. Videću da uskoro postavim nove slike.

Link to comment
Share on other sites

Shvatam da je Cambridge Audio Azur 840c veoma pozitivno uticao na zvuk celog sistema, ali nikako ne mogu da shvatim ovo:

Ovo je definitivno jako veliki dobitak u kvalitetu zvuka, možda Äak i preteran za moj sluh...

i ovo:

...ovo me u isto vreme i malo nervira, ta "preterana" Äistoća zvuka, ne znam, izgleda da se moje "analogno uho" joÅ¡ nije naviklo, ali sve mi nekako zvuÄi preterano Äisto, za sada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...