Jump to content


System by RingeRaja


srdjan_cvetkovic

Recommended Posts

Eto, uselih se i došao je i red da predstavim moj prvi Hi-Fi sistem posle mnogo godina.

Dakle, posle malo rokada i razmišljanja sistem je sveden na sledeće komponente:

PojaÄalo: Jungson JA-88E - custom made (zamenjeni ulazi sa pozlaćenim Neutrik XLR i WBT RCA, specijalno lemljeni)

Kutije: Jamo D830

Tuner: Fisher FM-915

CD/DVD Transport (za sada i DAC): Pioneer DV-565A

Interkonekti: Mogami/Neutrik

ZvuÄniÄki kablovi: Exposure DMF1/QED Airlock

Stalci: KEMP Coloseum (by Bata) - custom made

Sve se još uvek usvirava, a biće i promena - stiže Lampucera koja će da bude centralni DAC, a u planu je i SB Touch kao transport za digitaliju, Bože zdravlja i neki lep CDP u bližoj budućnosti (navrzao sam se na Cambridge Audio Azur 840c, ne znam zašto).

Uskoro i slike, samo da popakujem sve na policu, stigla mi je juÄe:)

Link to comment
Share on other sites

Hvala:)

Fotke sutra, kad skockam sve.

p.s. Å to se tiÄe gramofona... Za sada bez njega, s obzirom da sam postigao džentlmenski sporazum sa lepÅ om polovinom kada sam poÄeo sa sklapanjem sistema da nema gramofona. Verovatno je skapirala odmah u startu da bi sa njim debelo osakatio kućni budžet, pa je preventivno reagovala;)

Link to comment
Share on other sites

s obzirom da sam postigao džentlmenski sporazum sa lepŠom polovinom

Izgleda da na ovom forumu clanovi imaju vise problema sa lepsim polovinama (racunaju se samo zakonite supruge) nego sa sklapanjem sistema , zato za one mlade savet da se bave sa uredjajima pre braka tako da buduca supruga zna sta je ceka unapred ;-)

Za sistem ne znam ali supruga ti je "opasna" :blah

ps

shvati me, ja sam gramofondzija

Link to comment
Share on other sites

RingeRaja, možeÅ¡ li napisati neÅ¡to viÅ¡e o kombinaciji ovog pojaÄala i Jamo kutija? O kutijama se već sve zna, a za pojaÄalo sam skoro Äuo samo lepe reÄi od jednog poznanika pa me zanima sinergija ovih ureÄ‘aja.

Koliko je dobra sinergija...? Pa..., vidi, kada pustim CD na ovom DVD playeru (koji btw i nije neÅ¡to, ali je sasvim ok), a Jungson je na minimumu minimuma (1/100) Äuje se bukvalno sve od instrumenata, Äisto i jasno, toliko lepo da i ja u prvi max nisam verovao, ali stvarno je uživanje pustiti sistem kasno uveÄe na keca i uživati u muzici. Napisao sam već negde, imam utisak kao da muzika miluje uÅ¡i.

Imao sam njegovog mlaÄ‘eg brata (JA-66A) i on je zvuÄao jako lepo (kupio ga pera451), ali ovaj JA-88E, pa joÅ¡ upgrade-ovan sa xtra kvalitetnim XLR/RCA je za klasu bolji .

Link to comment
Share on other sites

Najlakše je ženu gramofonom prevariti. Kao to zastarelo, niko ga neće, prodaje se budzašto po oglasima. Provereno. Više puta :D

Moju izgleda da nije, u startu je rekla da sve može, ali egzibicije sa gramofonima, ruÄkama, glavama i zvuÄnicama ne!

Mislim da je ovo posledica moje želje da posle 20 godina ponovo imam odliÄan gramofon, a ni sam ne znam koliko puta sam joj priÄao o gramofonima i lepoti sluÅ¡anja ploÄa. Izgleda da je zapamtila i onaj deo gde se pominju izdaci za jedan ovakav uživanjac:)

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da na ovom forumu clanovi imaju vise problema sa lepsim polovinama (racunaju se samo zakonite supruge) nego sa sklapanjem sistema , zato za one mlade savet da se bave sa uredjajima pre braka tako da buduca supruga zna sta je ceka unapred ;-)

Za sistem ne znam ali supruga ti je "opasna" :blah

ps

shvati me, ja sam gramofondzija

Vidi, potpuno te razumem, pošto sam i ja u biti odaniji analognom zvuku.

A Å¡to se tiÄe odsustva gramofona, mislim da to neće dugo da potraje, samo je potrebno taktiÄki dobor odigrati partiju. A i ne bih baÅ¡ bilo Å¡ta da uzmem, s obzirom da sam "navikao" na fine "tanjire", Å¡to opet solidno koÅ¡ta...

Tako da... Najpre da "završim" digitalni deo sistema, pa ću onda da krenem u operaciju "analogija".

Link to comment
Share on other sites

Neće, neće, supruga ima toliko posla da ne stiže da pogleda ni ono Å¡to je interesuje, a kamo li da me vija po forumima. InaÄe, za nju je koncept foruma jedno veliko gubljenje vremena.

Btw, u Äemu je problem sa ovim staklom? InaÄe, nisu vrata, u pitanju je staklena povrÅ¡ina koja se ne otvara, već samo služi da da viÅ¡e svetla u stanu.

Link to comment
Share on other sites

Neće, neće, supruga ima toliko posla da ne stiže da pogleda ni ono Å¡to je interesuje, a kamo li da me vija po forumima. InaÄe, za nju je koncept foruma jedno veliko gubljenje vremena.

Btw, u Äemu je problem sa ovim staklom? InaÄe, nisu vrata, u pitanju je staklena povrÅ¡ina koja se ne otvara, već samo služi da da viÅ¡e svetla u stanu.

Trebao bi da tu stavis neku tesku zavesu, zbog refleksija,... pogledaj malo po forumu za akusticki tretman prostorija

:wave2

Link to comment
Share on other sites

SviÄ‘a mi se sistem :thumbsup2 . Meni se uvek sviÄ‘aju sistemi koji nisu kao oni prepisani iz Äasopisa, ovo ide sa ovim, a ovo treba uz ovo... Volim da vidim kad neko sastavi sam kako je smislio bez upliva "best match savetnika".

Staklo neće doprineti akustici u pozitivnom smislu. No, dobro. Moj savet je da nikad ne treba prilagoÄ‘avati sebe prema sistemu nego prilagoÄ‘avati sistem sebi, Å¡to znaÄi da je važniji životni prostor, dobri odnosi sa suprugom i prirodno svetlo od refleksije zvuÄnih talasa sa leve kutije ;-) .

Link to comment
Share on other sites

Trebao bi da tu stavis neku tesku zavesu, zbog refleksija,... pogledaj malo po forumu za akusticki tretman prostorija

:wave2

Žao mi je što je tako, ali da stavim zavese... :nono

Videći da ga još malo odmaknem od stakla udesno i to je to. I ovako svira za medalju.

SviÄ‘a mi se sistem :thumbsup2 . Meni se uvek sviÄ‘aju sistemi koji nisu kao oni prepisani iz Äasopisa, ovo ide sa ovim, a ovo treba uz ovo... Volim da vidim kad neko sastavi sam kako je smislio bez upliva "best match savetnika".

Staklo neće doprineti akustici u pozitivnom smislu. No, dobro. Moj savet je da nikad ne treba prilagoÄ‘avati sebe prema sistemu nego prilagoÄ‘avati sistem sebi, Å¡to znaÄi da je važniji životni prostor, dobri odnosi sa suprugom i prirodno svetlo od refleksije zvuÄnih talasa sa leve kutije ;-) .

Jako mi se sviÄ‘a tvoj naÄin razmiÅ¡ljanja, u potpunosti se slažem sa ovim delom vezanim za prilagoÄ‘avanje... :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Žao mi je što je tako, ali da stavim zavese... :nono

Videći da ga još malo odmaknem od stakla udesno i to je to. I ovako svira za medalju.

Jako mi se sviÄ‘a tvoj naÄin razmiÅ¡ljanja, u potpunosti se slažem sa ovim delom vezanim za prilagoÄ‘avanje... :thumbsup2

Ako krenesh sa zavesama [a ovo je dnevni boravak?], onda se neko uhvati za televizor [i zashto stoji izmedju zvuchnika], pa onda neko zameri zashto su uredjaji na policu sa tochkovima, pa onda...

Ako se tebi svidja, zashto bi bilo vazno ishta drugo.

Lep sistem, uzivaj! :)

Link to comment
Share on other sites

Cudo bozje jedno kako bi ti legao uz dizajn ampa jedan http://www.linn.co.uk/systems/ds .

Sto se tice zena tu vise pomoci nema, citaju nas vec k'o mikijev zabavnik,sve smo vec fore istrosili.Kad mojoj kazem da bi joj trebale nove cipele vise ni ne sumnja da sam razbio neku vazu ili sl. vec pravac pogleda na deo s plocama i policu sa hifom,ne veruje vise ni da sam dobio karte za koncert na radiu,da sam sve ploce donesene sa berze zamenio,prodao nekom naivnom nesto skupo pa kupio jeftino,...ali ogrebu se i one uvek za nesto pa podsvesno pocinju da vole te nase muzikalije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...