Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

43 minuta ranije, InSides said:

Мислим да се ради о преклопу са MMЈ издањима.

Али ето, Sidewinder и Moanin' су сад део серије која је наставак Blue Note 80 - серија се сад зове Blue Note Classic Vinyl Reissue Series.

Важи све што је важило за Blue Note 80:

http://www.bluenote.com/classic-vinyl-reissue-series/

Sve znam, Al opet, bilo bi lepo da su u MMJ ili tone poet fensi omotu

Link to comment
Share on other sites

Just now, nackom said:

Mislim da hoće. Nisu to nešto limitirane serije koliko kapiram

Јесте, нема фрке.

Blue Note Classic Vinyl Reissues је серија која није лимитирана, и у плану је да траје.

1 minut ranije, nackom said:

Sve znam, Al opet, bilo bi lepo da su u MMJ ili tone poet fensi omotu

Ех. :(

Link to comment
Share on other sites

Стиже Moanin' за неколико месеци на Classic Vinyl Reissue серији.

Прилично сам сигуран да ће MMJ издање бити супериорно, ако ништа друго већ због RTI уместо Optimal.

Него, интересује ме, а нисам успео да провалим информацију - дали Kevin Gray ради нови мастер за Classic Vinyl Reissue или је у плану искористити исти од MMJ серије?

Ако је исти, било би веома интересантно упоредити верзије и утврдити колика је разлика само у преси. :D

Link to comment
Share on other sites

To ni ja nisam shvatio - nigde ne piše.

Sa jedne strane pitanje je da li MMJ polaze neka prava na te mastere, sa druge strane greota je akati te 60-godišnje trake.

U svakom slučaju, dobra stvar je sto je BN uzeo sva ta reizdanja in-house. Mislim da MMJ nije na pravi način iskoristio njihov potencijal. Izdanja su mahom završila kod kolekcionara sa dubljim džepom osim da su završila kod većeg broja slušalaca i samim tim malo reanimirala taj klasičan BN jazz

Link to comment
Share on other sites

MMJ едиција је била малтене проба.

Blue Note је то веома паметно изиграо у комбинацији са дистрибуцијом Universal-а. Након што су увидели да је потражња за MMJ толика да људи ван САД-а без проблема плаћају и 4х више од оригиналне цене, на сцени ступили и Tone Poet и BN80, и сад ongoing Classic Vinyl Reissue - серије које немају рок трајања ако је ценити по причи Blue Note-а...

...а да не спомињем Acoustic Sounds Series Audiophile, опет под дистрибутивном капом Universal-а.

Лепо време за љубитеље jazz винила.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нови винили су штампани на пластици лошег или очајног квалитета.

Сваки стари винил (осим ако нису синглови), штампан је на много бољем квалитету пластике.

 При томе додамо снимање са дигиталног на аналогно.... Неки винили звуче мало боље од mp3 јер су лоше мастеровани, други звуче сасвим пристојно.

Link to comment
Share on other sites

19 minuta ranije, CA-RIA said:

Сваки стари винил (осим ако нису синглови), штампан је на много бољем квалитету пластике.

^ Nije istina.

A i da jeste šta detonirate oko cene tih starih vinila onda.

Brate, ko neke brkate babe ste...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Father said:

^ Nije istina.

A i da jeste šta detonirate oko cene tih starih vinila onda.

Brate, ko neke brkate babe ste...

Нови винили које сам купио као mint, звуче благо очајно и то се не може поправити, рађени су од ко зна чега, рециклираних винила сигурно. Виниле сам прао, чистио, радио сам шта сам знао са њима и звуче очајно.

 Стари винили су рађени са аналогних трака, и већина је 180 (или више) грама, а данас су поједини винили прављени од 140 грама, на жалост.

 Старији винили се могу опрати и средити како - тако.

 Новији винили, посебно обојени, провидни винили, што се тиче квалитета и нису нешто, винил пуцкета толико да му нема помоћи.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, džonibigud said:

A ni ovo nije blizu istine baš. Imam novo izdanje novog albuma veoma popularnog muzičara koje zvuči gore nego mp3.:D

То мајсторе, одај ми тајну која фабрика то упропаштава виниле, да знам да им пошаљем протестно писмо :)

 Ја хтео мало да их похвалим, а ти их баш упропасти.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, CA-RIA said:

Новији винили, посебно обојени, провидни винили, што се тиче квалитета и нису нешто, винил пуцкета толико да му нема помоћи.

Nema pravila. Ja izbegavam ne-crne vinyl LP. Ovih par komada bojenih što imam zvuče odlično. Imam veliki broj novih LP-a , svi zvuče odlično sem gore pomenutog. Imam i veliki broj starih koji zvuče osrednje. To da su svi stari na 180gr vinyl-u nije istina. Ako te zanimaju novi odlični vinyl-i potraži opise ovde na forumu.:)

I još nešto,  kada se generalizuju stvari pravi se velika greška.

Link to comment
Share on other sites

Наравно да нови нису сви лоши. Ево и добрих винила:

Megadeth ‎– Countdown To Extinction

Label:
Mobile Fidelity Sound Lab ‎– MFSL 2-285
 
 
Проблем је што је хиперпродукција винила, аналогни студији се папрено наплаћују, тако да онда долазимо до приче о динамичком опсегу винила (dynamic range).
 Старији винили имају већи dynamic range, новији - како који, неки су упропаштени у продукцији, тако да реиздање појединих винила не звучи сјајно.
 
 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, džonibigud said:

Nema pravila. Ja izbegavam ne-crne vinyl LP. Ovih par komada bojenih što imam zvuče odlično. Imam veliki broj novih LP-a , svi zvuče odlično sem gore pomenutog. Imam i veliki broj starih koji zvuče osrednje. To da su svi stari na 180gr vinyl-u nije istina. Ako te zanimaju novi odlični vinyl-i potraži opise ovde na forumu.:)

I još nešto,  kada se generalizuju stvari pravi se velika greška.

Добро, да се исправим, нису сви стари винили 180 грама, али с обзиром на ове нове и на поједине који су превише танки и лагани, за њих су одлични.

 Музика је у суштини питање укуса, на пример, поједини винили су продукционо савршенство (на пример доста наших рок винила из '80 тих).

 Sepultura - Chaos AD (1993) je продукционо упропашћен, тако да му мало вреди то што је старији винил.

 ЕКВ - очи боје меда је продукционо савршенство, и тај албум пошто је сниман на аналогији, и продуциран и нарезан са трака, је нешто невероватно добро. Да су исто сад снимили и продуцирали, чисто сумњам да би могло да звучи тако, са данашњим студијима итд.

 У суштини све зависи ко је са чим задовољан, људи су генерално задовољни звуком винила, и то је у реду, али лоша продукција је данас чешћи случај него некад. Баш зато што имамо добре студије и добру технологију, продукционо понеко то упропасти, понеко не, зависи од ситуације.

Link to comment
Share on other sites

Mojih 2 i mozda koji vise cent

Stari vinili su retko 180g ,mozda slucajno niko ih tad nije merio,to je novokompovani izum tople vode.Debljina,a narocito tezina uopste nije neki kvalitet koji obecava.Jedan najobicniji marketinski trik ma koji su mnogi,narocito novi vinilasi naseli...i onda na njima slusaju(vrlo cesto)cd na vinilu. Neke od najbolje zvucecih vinila su vrlo tanki, elasticni ...rekao bi covek nikak'i.Ima solidno,cak i odlicno zvucecih novih vinila kao i odlicnih remastera gde su originalni bili ocajni.Volim da kupujem nove vinile sa novom muzikom,rese.me.dileme o starim mocnim izdanjima.Stare snimke preferiram na starom izdanju i ona jesu uglavnom bolja,ali se ni to ne moze generalizovati. Neka su vise nego ocajna.Variraju od izdanja do izdanja kao i nova.Uostalom kupite neko izdanje od pre 30-40g na engleskom,Usa,nemackom ili (ne daj boze :-) ) talijanskom izdanju...ali avaj imam jedan talijanski vinil Cliford Brown-a koji moze da odrzi casove Mofi-jevim izdanjima.

Cia ria opasno su ti iskljucivi stavovi.Nema tako jasnih crta razdvajanja i pravila.Zato te kolege lako demantuju...Iako u vecini jesi donekle u pravu

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

Mojih 2 i mozda koji vise cent

Stari vinili su retko 180g ,mozda slucajno niko ih tad nije merio,to je novokompovani izum tople vode.Debljina,a narocito tezina uopste nije neki kvalitet koji obecava.Jedan najobicniji marketinski trik ma koji su mnogi,narocito novi vinilasi naseli...i onda na njima slusaju(vrlo cesto)cd na vinilu. Neke od najbolje zvucecih vinila su vrlo tanki, elasticni ...rekao bi covek nikak'i.Ima solidno,cak i odlicno zvucecih novih vinila kao i odlicnih remastera gde su originalni bili ocajni.Volim da kupujem nove vinile sa novom muzikom,rese.me.dileme o starim mocnim izdanjima.Stare snimke preferiram na starom izdanju i ona jesu uglavnom bolja,ali se ni to ne moze generalizovati. Neka su vise nego ocajna.Variraju od izdanja do izdanja kao i nova.Uostalom kupite neko izdanje od pre 30-40g na engleskom,Usa,nemackom ili (ne daj boze :-) ) talijanskom izdanju...ali avaj imam jedan talijanski vinil Cliford Brown-a koji moze da odrzi casove Mofi-jevim izdanjima.

Cia ria opasno su ti iskljucivi stavovi.Nema tako jasnih crta razdvajanja i pravila.Zato te kolege lako demantuju...Iako u vecini jesi donekle u pravu

Koje je to italijansko izdanje Clifforda ako nije tajna? :)

Link to comment
Share on other sites

17 minuta ranije, joyba said:

Koje je to italijansko izdanje Clifforda ako nije tajna? :)

Kompilacija jedna,nista posebno imam 10-tak njegovih albuma i nikad mi nije palo napamet da slusam tu neki "zvuk" iz njegove muzike ali ova kompilacija bas lepo zvuci...mslm.mozda sam malo preterao, snimci su iz '55 .Uzivajte u dobroj muzici,a ne u zvuku :) ...on mi je uz Hovard Mcghee omiljeni trubač

Mislim da je samo u italiji izasla ploca https://www.discogs.com/Clifford-Brown-Cherokee-1954-1955/release/6490251

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...