Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

On 10/2/2018 at 6:13 PM, perodeformero said:

Nema tu šta da se gunđa i jako mršti, lični afiniteti su jedno, a činjenice drugo!:D

A kaT smo kod njih, ličnih afiniteta, ispred Sgt. Pepper's je i Revolver.:ph34r:

Ajoj, Pero, ovo ti dodje ko prst u oko :D

http://www.021.rs/story/Zabava/Muzika/199214/Proglasen-najpopularniji-britanski-album-svih-vremena.html

Link to comment
Share on other sites

Odavno nisam cuo nesto sto ovako dobro zvuci...

Bez obzira sto je Hansen nasnimio 1328 gitara i utrkivao se sa Sipersom ko ce lakse izvuci visoki E, svaki ton se cuje cak i na malom konfekcijskom Pioniru. 

Produkcijski, album je snimljen vrhunski.

Na ''maloj'' HI - Fi liniji (no name zamena za Pioneer PN110, Akai) zvuci zanosno, a na ''velikoj'' (Ortofon, Kenwood) zvuci kao milion dolara. U poredjenju sa Mejdenima koji su ko zvucni vodopad, ovde je sve kristalno jasno i razdvojeno.

 

Gamma Ray h.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Furutech pravio takvu spravu i naplacivao mnooogo vise para za aparat koji naizgled slicno izgleda , greje ploce i po pritiskom izmedju gornjeg i donjeg poklopca ispravlja ploce....ovaj 490 din, nek je i polovan a da radi ?   Previse dobro da bi bilo istinito ???   Mozda ako su ga skarabudzili u PRC ?

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, violent femmes said:

WoW...Covek nabio 40 negativnih ocena,i vi i pored toga razmisljate da saradjujete sa njim

:nono Bakeja prodaje knjige i oglasava izvesnog Zorana iz Dobanovaca, (ploce i peglanje). Kupio sam LP od Zorana, moj drug je kupovao vise. Saradnja sa njim je Ok. Pretpostavljam da su negativne Bakejine, po prici to je neki stariji, verovatno hipik obzirom sta oglasava. On prodaje knjige.

A sto se peglanja tice uzmes ravnu, cvrstu povrsinu, odneses na terasu, stavis staklo pa plocu pa staklo, punu flasu od 1,5 l stavis na sredinu i cekas da sunce zadje tj. ploca da se ohladi. 

Znaci, ili da cekamo leto ili kod Bakeje, odnosno Zorana, (imam njegov kontakt). Mozda na neku kolicinu da popust :lol:

:cheers 

Link to comment
Share on other sites

To sa suncem uopste nije pametno.Zaboravite takve savete.Mozete tako nadu topcagic da peglate na suncu...msl ne Nadu vec plocu.Meni je gramofon kad sam se uselio u stan bio uz prozor par meseci.Nebi verovali sta je direktno sunce uradilo od ploca jos mi bile bas dobre i drage ploce,samo sam dvaput zaboravio da sklonim plocu u tih par meseci.Nije im posle ni ta masina za peglanje iz onehifi pomogla.

Link to comment
Share on other sites

 

1 sat ranije, pompi said:

:nono Bakeja prodaje knjige i oglasava izvesnog Zorana iz Dobanovaca, (ploce i peglanje). Kupio sam LP od Zorana, moj drug je kupovao vise. Saradnja sa njim je Ok. Pretpostavljam da su negativne Bakejine, po prici to je neki stariji, verovatno hipik obzirom sta oglasava. On prodaje knjige.

A sto se peglanja tice uzmes ravnu, cvrstu povrsinu, odneses na terasu, stavis staklo pa plocu pa staklo, punu flasu od 1,5 l stavis na sredinu i cekas da sunce zadje tj. ploca da se ohladi. 

Znaci, ili da cekamo leto ili kod Bakeje, odnosno Zorana, (imam njegov kontakt). Mozda na neku kolicinu da popust :lol:

:cheers 

Da,vidim da prodaje i knjige i tu je nakokao dosta negativnih,mislim kao prodavac knjiga.

Sudeci po komentarima musterija sve sama negativna i neprijatna iskustva.

Ziv mi ti bio,kupuj i dalje ja ne bih.

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, violent femmes said:

Ziv mi ti bio i kupuj i dalje ja ne bih.

Ja volim da kritikujem ali treba i pohvaliti. Sa Zoranom je bila vise nego OK saradnja. Moj drug ima isto misljenje. Bakeja oglasava, prodaje knjige, kasni, prodaje prodato, ne nalazi poruceno, zaboravlja... Za ploce (i prglanje hahaha...) direktno Zoran.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sondek said:

To sa suncem uopste nije pametno.Zaboravite takve savete.

Mom drugaru neki klinci iz Zemuna ispravili plocu ovom metodom al' jes vala nema kontrole u tom procesu ko zna sta moze da se desi.   Ti momci su inace posle suncanog tretmana nabacali gomilu knjiga na plocu i ostavili tako preko noci.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, sondek said:

Ja ga porucih sa amazona,neko ga drpio očigledno jer nije stigao nikad.Vratise mi pare i ovo je dobra vest,odlicna cena. :cheers

Sto se novih ploča sve normalnije cene,dosta cesto se ne isplati porucivati spolja.Dobra vest je i da se znacajno povecava izbor.

Ja je dobio juce od Mascoma,nisam stigao sinoc od nekih obaveza da je preslusam.veceras natenane preslusana.Odlican mastering i dinamika.Preporuka sa moje strane.

Nije gatefold cover,jbg-a sad,ne moze sve bas da dodje u gatefoldu...:)

Gotovo sam siguran da je bolja nego ona precenjena jugotonka.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...