Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

12 sati ranije, zbrujic said:

Ne bi trebalo da je rumble to što se čuje. Rumble nije od ploče. 

To je tačno.

Ali, neka znanja mi ni ne trebaju. Šta me briga zašto nešto tutnji!

Jedino mi je bitno da li tutnji i mogu li da priuštim netutnjajuću varijantu.

Postoje važnija znanja da njima mučim svoju sirotu i slabašnu glavicu.

Link to comment
Share on other sites

 

14 sati ranije, zbrujic said:

Ne bi trebalo da je rumble to što se čuje. Rumble nije od ploče. 

ma jasno....

  stavis nas vinil cujes kojekakvo cujno brundanje drndanje i iglotres kao da igla ima Parkinsonovu boles' .Stavis strano izdanje iste ploce na pauzi izmedju pesama- tisina. izrazi rumbble bumble traktori i motokultivatori vibratori uzeti figurativno... surfejs nojs sa zvukom vibratora prislonjenim na gram eto da budem precizniji

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sondek said:

 

ma jasno....

  stavis nas vinil cujes kojekakvo cujno brundanje drndanje i iglotres kao da igla ima Parkinsonovu boles' .Stavis strano izdanje iste ploce na pauzi izmedju pesama- tisina. izrazi rumbble bumble traktori i motokultivatori vibratori uzeti figurativno... surfejs nojs sa zvukom vibratora prislonjenim na gram eto da budem precizniji

Do sada sam to pripisivao kvalitetu vinila (receptura, reciklaža...), ali mi nije pala na pamet mogućnost "usnimljenog" rumble-a. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Vlajo said:

Interesantno

Interesantno al' jesi video onu teglu pod pritiskom ?   Pitaj nekog hemicara sta moze da se desi kad radis nesto u takvim uslovima....pod pritiskom....

mislim vise se isplati da pravis  "4" ( da ne kazem sta je to ) nego da se zezas sa plocama..... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
7 sati ranije, Miomir said:

CD urezan na vinil. Skoro da i kod kuće možeš to isto da napraviš.

https://www.discogs.com/group/thread/761842

 

Link to comment
Share on other sites

Na zalost, jos uvek preskupo za domace bendove koji nemaju ni za pivo...

Cak i u slucaju da svi clanovi benda ''ulete'' s novcem...

Da se razumemo, neke stvari ne mogi da idu ispod cene, ali je jako velika razlika izmedju malog Schwabe ciji tata ima 2000 evra platu i naseg malog genijalca/ke ciji tata zivi u babinom stanu i trazi posao zajedno sa sinom/cerom...

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, ketklou said:

Na zalost, jos uvek preskupo za domace bendove koji nemaju ni za pivo...

Cak i u slucaju da svi clanovi benda ''ulete'' s novcem...

Da se razumemo, neke stvari ne mogi da idu ispod cene, ali je jako velika razlika izmedju malog Schwabe ciji tata ima 2000 evra platu i naseg malog genijalca/ke ciji tata zivi u babinom stanu i trazi posao zajedno sa sinom/cerom...

“Svi smo mi jednaki, ali su neki jednakiji od drugih”.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, ketklou said:

Na zalost, jos uvek preskupo za domace bendove koji nemaju ni za pivo...

Proizvodnja 300 do 500 primeraka vinyla bez nekog artworka, dakle kao sto izlaze techno / house ploce, kosta oko / do 5 Eu.

Eto to je od info od distributera koji takodje radi mastering ( po potrebi ) i pravi dil sa fabrikom.

5 Eu je cena.  

20 Eu je cena i maloprodaji, albuma sa artworkom, oko 12 Eu maxi singl bez artworka ( ponekad ga ima ).

Ma zar je zaista toliko skupo uraditi 300x5.....1,500 Eu , distribucija prodama uracunata ( i kojekakve postarine ) ?

Svako ko moze da proda 300 ploca za dva meseca radi ovo i postojece fabrike rade kapacitetima za koje nikad nisu bile predvidjene.

Znaci nisu samo pare u pitanju nego da li na globalnom nivou, na celoj planeti, mozes prodati 300 vinyla ?

Pa mnogi pucaju u tom poslu... eto vam vinyl comeback.

Link to comment
Share on other sites

O tome i pricam... U Svabiji tata casti sina i njegov bend za rodjendan i ne trepne.

Kod nas, klinac koji radi na pumpi (plata 150 evra) treba da izdvoji maltene godisnju platu da bi izdali plocu koja ce se kilaviti tri godine po policama ili na tezgi na koncertu... (a vec su pukli i gomilu love za snimanje).

Imamo apsurd da muzicari koji ne snimaju nista vredno (a mlate pare po folkotekama i svadbama) mogu da izdaju plocu, dok muzicari koji imaju sta da kazu najcesce nemaju ni za postene instrumente :(

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...