Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

Može li mala pomoć, zna li neko kako se zove sajt prodavnice ploča iz Nemačke koja odmah pri pregledu ima prikazane cene ploča ukupno sa poštarinom?
Pitam pošto imam nalog na tom sajtu ali pošto nikada nisam kupovao zaboravio sam ime prodavnice.

Link to comment
Share on other sites

Nije, Recordsale.de to ne radi tako, na dnu naslovne strane ima Shipping i kad kliknes vidis koji sistem koriste.

P.S. na osnovu naplacenih cena postarine vidim da nas racunaju kao da smo stvarno clanovi EU i samim tim ne skidaju njihov PDV.

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Ovaj Jobim sto sam kupio nov ima istu oznaku kao izdanje iz 70-tih.Omot je inace loseg kvaliteta od nekog mekog kartona iako je gatefold.Malo i presavijen iako se na kartonu za pakovanje vidi da nije u transportu,inace stigao nezalepljen pa je mozda i carina-posta kumovala...ploca je dosta kriva ali Ittok drzi latino ritam.Tako da sve u svemu uz sve to i jos sto je snimak sa cd-a... dobro staro izdanje rulles.

Link to comment
Share on other sites

Da pohvalim i jedno talijansko izdanje,za sve ima prvi put u životu.

Cliford Brown-Cherokee italijansko izdanje(samo tamo je i izasao po discogsu) LPJT 74 .Sveze zvuci kao da snimak nije iz 54-55 već par decenija noviji.Max Roach pravi promaju po sobi činelama,sjajno usnimljen i on i svi ostali.Izvanredan izbor numera i brutalna svirka

 

C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_images.jpg

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, sondek said:

Ovaj Jobim sto sam kupio nov ima istu oznaku kao izdanje iz 70-tih

Ovo je postala uobicajena praksa, da se nova ploca ne moze razlikovati spolja od originala, sem kad stare imaju unutrasnji artwork sto nove obicno nemaju i drugacije matrix brojeve. 

Miles Davis Kind Of Blue je isti kao original six eyes, dok ne vidis matrix brojeve.

Kate Bush Lionheart ,  Gatefold, Holland izdanje , 1978  takodje odlicna

..............

HMRules javi ako pazaris neke polovne, mislim da ih imaju, samo ne razumem njemecki

..............

Katice :

 

DSCN2113 KATE BUSH.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dobro vece

Danas pronadjoh jednu dobro snimljenu i lepo otsviranu plocu :

Ben Webster - Atmosphere for Lovers and Thieves  / Black Lion 1971 /,  takodje izdata od strane Polydora pod nazivom Days of Wine and Roses, identican front cover, moja ploca je reizdanje Intercord-a iz kasnih 70-ih.   

Dobra muzika a kad se malo otpanji Webster je maltene u sobi   :)

 

Ben Webster Atmosphere For Lovers and Thieves.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ni ne sanjate da je to uporedivo sa stranim izdanjima.Iako sam branio stav da se nesto ostavi na nasim (Yu) izdanjima praksa me je uverila u suprotno.Poslednjih godinu dana sam nekoliko ploča koje bas dobro zvuce zamenuo first pressovina ili stranim izdanjima i to bas onih koje dobro zvuce...neverovatno sta je tu sve od muzike skriveno.

Kad se odusevite zvukom domaćice to ke verujte zbog inicijalnog snimka,ali to pre svega treba da vam bude impuls da menjate jer ko zna cega jos na snimku ima.Najnoviji primer je brutalno audiofilski snimak Sting Soul cages ...mama mia...a bio ubeđen da je to eto primer da i RTB moze da ima dobar zvuk...sta je sve tu nestalo sa snimka,prosto neverovatno.Cujete pola Manu Katche-ovog posla.

Spectrum...niposto.

mojih 2c

Link to comment
Share on other sites

Jethro Tull: nivo snimka isti, kvalitet, bar meni zanemarljivo razlicit, ali domace izdanje u startu tiho krcka i pucketa a nije staticki e.

Spectrum: pi#ka i krompira#a, u korist italijanskog izdanja koje sam imao. Sad imam Suzy i jedina uteha mi je da je grcko izdanje jos gore. Sto pre moram da nabavim posteno izdanje. Je li neko cuo nesto o ovom 180gr reprintu? Digitalac?

Link to comment
Share on other sites

Ovo izdanje je primetno bolje od našeg

https://www.discogs.com/Billy-Cobham-Spectrum/release/2870154

 

Mada bih generalno izbegavao kanadske ploče iz osamdesetih (ne znam iz koje je godine ovo, mrzi me sad da gledam, mislim da je iz sedamdesetih) Isto važi i za holandska iz osamdesetih. Nećete dobiti ništa više nego od Jugotona.

Gledajte francuska izdanja ako su vam engleska preskupa (obično jesu)

Italijanska umeju da variraju od baš dobrih do traljavih.

 

No, ne trošite novce na first presove i skupa izdanja, kupite dobar dac i skidajte kvalitetne  nove remastere, sve su bolji. neće ni torenata večno biti.

 

A ploča će zvučati bolje samo kod opskurnih snimaka gde niko nije sačuvao master trake i koji nikad neće biti kvalitetno remiksovani/remasterovani.

 

Poslušajte šta je Stiven Vilson uradio sa svojim remiksima/remasterima.

Ja više ni dinar ne bih dao za ploče Jethro Tull, King Crimson, i sve ostalo što je on radio. A stručnjaka kao što je on će biti sve više.

Te svoje ploče ću prodati dok još ima napaljenih gramofondžija spremnih da daju debele pare.

Link to comment
Share on other sites

6 sati ranije, sondek said:

Ni ne sanjate da je to uporedivo sa stranim izdanjima.Iako sam branio stav da se nesto ostavi na nasim (Yu) izdanjima praksa me je uverila u suprotno.

Pa, verovatno si u pravu za vecinu izdanja sto sam se i sam uverio,

 

5 sati ranije, ketklou said:

Jethro Tull: nivo snimka isti, kvalitet, bar meni zanemarljivo razlicit, ali domace izdanje u startu tiho krcka i pucketa a nije staticki e.

mada sto bi kolega rekao, i meni je kod nekih albuma zvuk bio zanemarljivo razlicit. Hvala na podeli misljenja.

 

6 sati ranije, Aoxomoxoa said:

I mene interesuje BILLY COBHAM-"Spectrum". Domacica u odnosu na original.

Meni je domacica cudna. Na momente svira solidno a nekad mi se cini da je plitka. Nisam imao zadovoljstvo da cujem druga izdanja.

4 sati ranije, Bujodrag said:

Te svoje ploče ću prodati dok još ima napaljenih gramofondžija spremnih da daju debele pare.

:moon

Link to comment
Share on other sites

Nisu sva grcka izdanja njesra, ima i dobrih a neka strana su mnogo bolja od nasih dok su neka domaca skoro blizu evropskim gde bi veci novac za razna eu izdanja bio nepotreban ( direktna poredjenja, nisam ovo slusao kuci ).

Sade Diamond Life strani ubija u odnosu na domaci.

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Iz iskustva znam da je grcki Yes - Tales from Topographic oceans jako los. Grcki Bad Co.  je isto tako mutan i skrnav... 

Jugotonac Who Do We Think We Are je uzasan, Machine Head katastrofa.

Omoti jugotona i RTBa su SVI ODREDA tiha jeza u odnosu na originale.

Istina, GFR We're American Band, Juraja Sweet Freedom i Eurhytmics - Sweet Dreams su odlicni

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...