Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

On 05/03/2018 at 15:03, zbrujic said:

Iz nekog razloga, na Juno-u je ova ploča (Music on vinyl, 2LP) ispod €13. 

https://www.juno.co.uk/products/wim-mertens-maximising-the-audience/519065-01/

Vinil je skoro bez šuma (za ovu muziku izuzetno važno), jako dobro čak i za MoV standarde. 

Odlična prilika da se jeftino kupi ovaj masterpis. 

Hvala za preporuku!

@Krca44

Hvala za ovaj vrlo korisni info!

Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2018 at 15:14, Krca44 said:

Replika posta da vidi koga zanima ( Administracijo izvinite )

 

Pristojno, pismeno... ljudski! Hvala uz izvinjenje moguceg celokupnog re-posta ali zavredjuje.

Gledamo @Jovan M. i ja bas njegov, (recordsale valjda), katalog vec neko vreme i pod VG a kamoli VG+. Taj svaba samo pod rock ima 73201 naslova, i 99,6% pozitivnih od 84000 musterija!

Dobro mi zvuci ovo za 9e, nisam imao u vidu. 

Da li bi mu to trebalo napomenuti ili on podrazumeva da racun ne bude u pakovanju i da ne pise vrednost i sl. ?

Takav paket sadrzi maximum 3 LP-a i 3 gatefold-a ? Deluje mi pristojno.

A za 10-15-20 LP-a, neki pristojno slican paketic ?

Sad videh da idu preko Engleske ali zainteresovano cekamo direktnu turu :)

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pompi said:

Gledamo @Jovan M. i ja bas njegov, (recordsale valjda), katalog vec neko vreme i pod VG a kamoli VG+. Taj svaba samo pod rock ima 73201 naslova, i 99,6% pozitivnih od 84000 musterija!

Ima on i website https://recordsale.de/en

Odes skroz dole, kliknes na Shipping i izaberes opciju Europe ( Outside EU ) i imas sve podatke koliko ploca u kakve pakete stavlja i kako naplacauje, 9 Eu je zapravo 3 ploce do 40 Eu vrednosti.

Ja sam gledao da nadjem NM ploce sa cenama izmedju 9 i 14 Eu i te su zaista odlicne, za VG vec ne znam, ako zagledas na web siteu, on daje total ocenu koja moze biti npr VG a pored vidis da je omot los a vinyl NM,  ne znam na Discogsu koliko podataka daje ali ja sam tako nasao tog Nemca/Radnju.

Kupovao sam preko web sitea i tu prilikom davanja podataka za shipping imas opciju da birac hoces Invoice u paket ili na mail, ja sam izabrao mail, na paketu se vidi samo cena postarine ali odmah pored ima onaj sareni kvadrat za ocitavanje mob. aplikacijom ( kao bar kod sareni ), koji se podaci mogu izvuci odatle zaista ne znam,   videcemo kao cu proci direkt ovamo za jedno dve nedelje.

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pompi said:

Nego vidim kod ocene ploca cover/media a condition je verovatno ukupni dojam?

Tako bi valjda trebalo biti...

Video sam i ja veliku razliku da opsta ocena bude 3 / VG a ocena samog vinyla 4 / NM, a omot negde izmedju...  video sam i iste ploce ocenjene skoro isto , NM, sa razlikom u ceni do 10 Eu,  negde pored ocene imas oblak sa slovom "i" sto ukazuje da vinyl ipak ima neke recimo crtice, npr. od tvrde cetke a ipak je ocenjen NM...  toga i na Discogsu vidjam sve vise i vise...  pa mislim treba gledati.

Ove moje , ne znam koliko se vidi na fotkama, omoti su VG pre nego NM a ploce zaista NM ... e sada mozda sam ja imao srece i pazario ploce u dobrom stanju a mozda i oni dobro ocenjuju

Poenta je da bih za sada bio vrlo pazljiv kad je opsta ocena znatno razlicita od ocene samog vinyla,  meni licno Cover ne igra toliku ulogu, bitnija mi je sama ploca,  sve zajedno formira ocenu... ali budi pazljiv

Link to comment
Share on other sites

1 minut ranije, Krca44 said:

Meni su u radnji T...  usput u razgovoru rekli da u Americi kupuju VG+ i kad se nakupi stigne paket a ploce eto ponekad pucketaju iako su VG+

Pa ako je ponekad i nije tako strasno. Nije dobro kada to postane praksa. U svakom slucaju, opreznost. Kupac bi trebalo da oceni prodavca. Evo ja se spremam da dam prvu negativnu ozbiljnom prodavcu ali o tome cu u neobaveznim caskanjima. Hvala jos jednom, gospodine.

Link to comment
Share on other sites

Ma kad pucka pucka.Koristim glavu sa fine line pa ne primećujem da je puckanje nesto zanemelo kod korisćenih ploca.Ima naravno ploca koje preslusas cele bez puc-a.Ecm mi se tu cini izuzetnim.Neke nove ploce puckaju od starta,neke brzo propuckaju brzo.Ecm mi se bar cini da ima jako stabilan kvalitet i da su dugotrajne.Stockfish je recimo brzo propuckao,a skupa ploca

Link to comment
Share on other sites

Sondek je u pravu. Neka ECM izdanja koja imam su zaista sjajna. Dok npr novi LP u izdanju Parlophone pucka od samog starta. Nije strasno, ali čuje se na celom albumu. Npr stara holandska izdanja Emerson Lake and Palmer ili Joy Division puckaju da Bog sacuva. A kad biste uzeli ploču pod svetlom delovala bi kao iz radnje ... nema tu nekog posebnog pravila.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, microfarad said:

pucketanja nema ili je svedeno na najmanju meru

 

3 minutes ago, sondek said:

Ma kad pucka pucka

i jedno i drugo imam na lageru u kontekstu ploca

Zadnju turu sam nahvalio jer sam slusao sa Benzom ( Elipsa ) i sa Shurkom ( Konus ) i nema pucketanja.

Ono sto se mozeti nazreti jeste da je vinyl koriscen u smislu da pozadinski shum samog vinila nije tako nizak kao kod nove ploce ali bas pravog pucketanja uopste nema na ove tri ploce

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je kod polovnih vinyla od kriticnog znacaja sa kakvom je i kako podesenom iglom ploca slusana jos kod prvog vlasnika ( ovde ne mislim na pucketanje od reciklaze i pozadinsko mrmljanje od istog ).

Imam Boa treci album u primerku gde se tacno cuje da je prvi vlasnik grubo spustao iglu izmedju pesama a na samim pesmama nista ili druga varijanta sa Filmom ( prvi album ).. neke pesme su vise slusane pa malo vise pucketaju.

Od novih ploca... koliko brzo propuckaju... kod mene neke mozda brze od drugih ali bar za ono sto imam, na pocetku nijedna nije imala klasicno pucketanje tipicno za reciklazu ( stare Nemacke i Holandske neke nove su ovo imale na specifican nacin )... ovo je uglavnom bazirano na gomili Blue Note 75th ann.

Da li nove ploce brze pocnu ta pucketaju od starih ploca nekada ( kad su one bile nove )... nemam pojma, ta pojava je ocekivana pre ili kasnije,   u mom iskustvu vinyl moze dosta da istrpi ali u nekom trenutku pocne da se oseca kako zvuk nije vise tako cist kao kod nove ploce a nekad pocne i da pucketa ranije.

Mobile Fidelity je pucketala u startu na sta su oni kulturno obratili paznju korisniku da je to do proizvodnje i da ce prestati posle par slusanja... bilo pa prestalo ( 1 ploca )

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zbrujic said:

Neki link za ovo boldovano? 

Evo ovako : na dvostranom debelom katalogu sa slikama raznih izdanja pise sledece :

"OUR TECHNIQUE :

Our Original Master Recordings utilize only actual original masters as source material. The master is played back though our custom electronics to extract the maximum amount of information. Due to specialized plating process employed, occasional pops or ticks may be present in initial playback. But as the disc is played, a high quality stylus will actually polish the groove walls and improve the sound. To Ensure optimum sound quality, we limit the number of pressings for each release. Mobile Fidelity Sound Lab: Where passion for music merges with extraordinary sound quality "

sa sve slovnom greskom ( njihovom ), prepisao, da li je marketing ili nije odluci sam

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Kupio sam na berzi lp "Caravanserai" od Santane,Japan pres.To je moja prva japanska ploca,i mogu reci da ce svaka sledeca ploca po mogucstvu biti Japan press.Prrezadovoljan sam.Na discogsu sam nasao samo ovu plocu a da potpuno odgovara mojoj,sto znaci da je izdanje iz 1972.Prosto neverovatno,bez pucketanja,suma isl.Zvucno odlicna.

https://www.discogs.com/Santana-Caravanserai/release/3768955

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Aoxomoxoa said:

Kupio sam na berzi lp "Caravanserai" od Santane,Japan pres.To je moja prva japanska ploca,i mogu reci da ce svaka sledeca ploca po mogucstvu biti Japan press

Drago mi je da si nasao ploce koje dobro sviraju.

Japanci su poznati da su 80ih doveli stampanje ploca do savrsenstva, tako sto su obratili paznju na svaki deo procesa i poboljsali gde god su mogli.   Tvrdili su da sa njihovim pristupom jedan par metalnih kalupa moze da se koristi 5,000x sa punim kvalitetom, dok je standardna praksa u to vreme bila 2,500 do max 3,000 stampanja, pa novi kalupi. 

Link to comment
Share on other sites

Imam Pink Floyd-The Wall Jugoton, interesuje me da li ima zvučno boljih izdanja tog albuma?


upravo sam danas odslusao ovo izdanje posle ko zna koliko godina. Odlicno ocuvano. Zvuci dobro. Moracu da ga probam i u boljem setup-u. Koje su tvoje konkretne zamerke na ovo izdanje? Pitam da bih eventualno na to obratio paznju. A verovatno da ima i boljih izdanja.
Link to comment
Share on other sites

Nemam zamerki, zvuči ok ali mislim ima i boljih izdanja, nekako mi se čini da su Jugotonove licence zvučale malo mutnije u odnosu na ostala svetska izdanja, jedino mogu pohvaliti Pink Floyd-The dark side of the moon Jugoton kvadrofonsko izdanje, čuo sam da je matrica rezana u inostranstvu a da je Jugoton samo presovao, da li je istina ne znam.
Inače skoro sam kupio Pink Floyd-Wish you were here reizdanje, remasterizovao je Bernie Grundman i zvuči fantastično, ko ima bolju opremu kao ja sigurno će primetiti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...