Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

3 minuta ranije, prophet said:


Ma da naravno. Ovo vise kao info da se vredi potruditi a i zavuci ruku dublje u dzep za konkretan album. Slusao godinama domace izdanje i bio zadovoljan. . . dok nisam cuo nemacko. Onako bas osetna razlika u kvalitetu.

vec sa cca 15 eura se moze danas uzeti Rhino (re)izdanje toga,i svira izuzetno korektno,drugaru smo kupovali nedavno..iz nekih trange frange razmena sam uzeo  UK izdanje toga..izuzetno lepo ocuvan primerak,i svira mnogo bolje u odnosu na  'olandsko,namacka izdanja sto sam imao ranije,ali jos uvek ne bacam kroz prozor Suzy izdanje :D..Doorsi zu vazda bili dobra krava muzara,nejednom po berzama vidjam jos i sad oko njihovih izdanja sokantne cifre koje prelaze vec i nadmasuju i filatelisticke manire B)

Link to comment
Share on other sites

Moj moto vezan za kolekcionarstvo licencnih izdanja je jasan.Uzimam i u isto vreme ne otudjujem licence koje su tokom godina dobile na vrednosti.Primeri recimo: Waitsa,Cavea,Sonic Youth,Residents,Pixies,Stone roses,Iggy pop & Stoges,pojedinih jazz naslova i slicno.

Ovo resto kao sto je gore pominuti "Signing off" ....ako naletim na dobru stransku licencu,nasa ide na dobos samo tako.

Link to comment
Share on other sites

Код дубинског чишћења плоча лепком за дрво,много су већа побољшања код лиценцних албума , него код страних , чак иако делују чисто. Моја теорија је да су домаћи произвођачи приликом пресовања користили више или другачијег воска за пресе који деградира репродукцију.

Link to comment
Share on other sites

Zdravo ljudi. Nesto mi je postala stresna kupovina ploca kod nasih (pre) prodavaca pa sam malo njuskao po Discogs-u. Zamolio bih ljude koji su imali iskustva sa kupovinom na pomenutom sajtu da mi malo docaraju stanje ploca ocenjenih sa Very Good +, Very Good i Good. Citao sam ja tamo objasnjenja ali potrebna mi je ziva rec.

Dobro bi dosao i neki mali savet velikih majstora, na sta obratiti paznju prilikom kupovine, postarine isl.

Nisam u temi ali posto se vise puta pojavio Discogs bio sam slobodan.

Unapred zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

Ako je prodavac fer ocenio, to mu dođe ovako:

1. VG+ - sjajno očuvana ploča, praktično nema ni p od pucketanja

2. VG - blago pucketanje, ako je dobar rez neće se ni čuti, osim u tihim deonicama

3. G+ - čuje se slabo pucketanje tokom reprodukcije, ako je dobar snimak ne smeta previše

4. G - ja ove i slabije vinile ne razmatram za kupovinu

Generalno, VG+ je super vinil, VG je obično dobar i može da se razmatra za kupovinu, G+ oprez, može da bude okay, a može i da nervira. G i slabije nemoj da uzimaš.

Što se tiče troškova, isplati se na više vinila, Evropa uglavnom (ne severna), Nemačka/Austrija. USA je skupa opcija, kao i nordijske države (ali tamo su obično vinili potcenjeni, prodavci su više nego fer i korektni).

Link to comment
Share on other sites

Sony Legacy ne bi trebalo da radi sa cda, bar on Miles Davis nije sigurno,  koliko sam nesto procitao Sony bi trebao da ima ok izdanja koja se stampaju kod.... hrrrrm ... stalno zaboravljam ime fabrike koja je u isto vreme i izdavacka kuca ( Music On Vinyl ??? ).   Dakle izvor informacija je ta neka fabrika u Evropi koja radi sve za Sony.

Link to comment
Share on other sites

On 1/26/2018 at 12:52 PM, pompi said:

Zdravo ljudi. Nesto mi je postala stresna kupovina ploca kod nasih (pre) prodavaca pa sam malo njuskao po Discogs-u. Zamolio bih ljude koji su imali iskustva sa kupovinom na pomenutom sajtu da mi malo docaraju stanje ploca ocenjenih sa Very Good +, Very Good i Good. Citao sam ja tamo objasnjenja ali potrebna mi je ziva rec....

Razumem te u potpunosti. Obično je ploča koja je na Discogsu VG u mnogo boljem stanju nego “mint” kod domaćih preprodavaca, čast izuzecima. Do sada sam vinile sa ocenim VG/VG+ kupovao od Holanđana, Nemaca i Francuza, svi su odlični i nijedan ne krcka. Poštarina iz Evrope je do 12€ za kg, isplati se sigurno za 3-4 vinila odjednom. Discogs zajednica koliko sam shvatio nema milosti prema prevarama, tako da su, barem iz mog iskustva, ocene vrlo realne. U Holandiji se mogu naći vrlo korektne cene za originalna izdanja (kupio sam pre mesec dana E.L.O. - Out of the Blue, kompletan, sa svim insertima, vinili u mint stanju za 6,85€). Nadam se da sam ti bar malo pomogao.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Aoxomoxoa said:

So far, most of the records I bought from MOV had to be returned due to scratches or dirt pressed into the vinyl. Frustrating...

ajde?..imam jedno 45-50 MOV izdanja,ni sa jednim nemam pomenuti problem..dosad odustao od pronalazenja adekvatnog primerka Erykah Badu "Mama's gun"(MOVLP 1124) zbog neke stamparske greske ako se dobro secam na B strani gde je dolazilo do preskakanja,sem ovoga ostalo je bilo cisto ko suza,na vise primeraka, Dr.John "Gumbo" (MOVLP 736) tup zvuk u 3PM,Free "Free" (MOVLP 415),isti problem kao i kod Dr.John...

Ostalo,sve OK,kako sa fizicke strane,tako i sonicno...B)

Link to comment
Share on other sites

Судећи по искуствима и инвормацијама са Стив Хофман форума, МОВ приликом мастеринга винила као извор користи дигиталне фајлове.Видим да су код нас веома присутни. Можда добро звуче, али то је негација Pure Analog.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Solderer said:

Судећи по искуствима и инвормацијама са Стив Хофман форума, МОВ приликом мастеринга винила као извор користи дигиталне фајлове

Pa to rade skoro svi ili da kazem ovako : 5 firmi koristi analogni mastering a od tih 5, za 3 je diskutabilno sta su stvarno radili.

Poenta je da ne koriste svi CD format za narezivanje ploce a ima i primera gde je vinyl koriscen kao izvor umesto bilo kakve digitalne forme, sto isto tako moze zvucati lose.  Uglavnom se koristi digitalni izvor u visoj rezoluciji ( ne pricam ovde o fusheraj firmama ).  Izuzetno je retko da se nove ploce nadju pravljene sa trake potpuno u analognom domenu i te ploce u USA imaju ok cenu ali ovde u Evropi vec ide znatno na vise.

Recimo Gearbox snima svoje izvodjace na traku sa minimalnim tehnikama ( mikrofoni & Mix ) i koristi skroz analogni mastering ali i to je raritet.

The Electric Recording Co. ploce kostaju po 300 funti i vise...  ko nije video kako oni rade, trebao bi, vrlo interesantno, dobijas maltene original ali to ima visoku cenu....

Link to comment
Share on other sites

Imam klasiku, ploce iz 80ih, digitalni snimci, Hungaroton mislim ( nisam siguran napamet ), i jos neki koji su vrlo rano poceli da snimak obradjuju digitalno,  dakle nije to nista cudno a pogotovo danas,  bitno je da se koristi kvalitetan snimak pri izradi ploce,  to sto ih ima puno sa CDa, to je rupa u Evropskim zakonima koja kaze da je muzika stara xx godina u javnom domenu, pa onda neka izdavacka kuca nece da placa licence i kvalitetne remastere ili digitalne transfere nego jednostavno iskoriste CD i cute o tome sta su koristili.

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, paja959 said:

"Pure Analog"

ko voli fetishe,nek se drzi toga,digitalna tehnologija prisutna u tehnici snimanja od Ry Cooder "Bop till you drop"-a..(nesto ranije od toga Denon sa nekim delima ozbiljne muzike,al komercijlno je R.C.)

https://en.wikipedia.org/wiki/Bop_till_You_Drop

:D

Ја сам тог Рај Кудера имао , тј наручио из Енглеске тада када је издан, то је била прва плоча популарне музике која је снимана дигитално. Пре тога сам наручио неку класику на Телдек етикети која је снимана на 3М диг.уређајима. Моја фирма за наручивање плоча била је COB Records из Велса.Иначе , тај албум је звучао лошије од дотадашњих албума Рај Кудера. Нису сви након тога почели да снимају дигитално, уствари ретко ко је то чинио у популарној музици, споро је то ишло.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...