Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

Half Speed Abbey Road издање је изванредно.

Немам оригинално издање у моменту, али по меморији, колико и да је проблематична, ово задње реиздање је исто толико добро, ако не и боље.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Leaf Hound, Akarma, novo u celofanu. 

Stigne iz Nemacke, raspakujem i...

Nemam dobar fotoaparat, ali mislim da se i ovde dovoljno vidi,

tackasta udubljenja u vinilu  i naravno jedan vrlo dobar trag uvlacenja nove ploce u papirni omot bez najlona...

Dvaput sam se preznojao dok igla nije dosla do tih mesta (ima ih dvadesetak)

no srecom

nemaju uticaja na zvuk izuzev na jednom mestu gde se cuju tri slabija krca (nije tragicno)

plus, morao sam olovkom doooobro da ''razglavim'' rupu na ploci koja je bila uza od nasadnika 😡

previse za SEALED plocu.

Zvuk je odlican, ostar, pun basova, Leaf Hound bas rasturaju u svom zanru.

Za 22 evra (izbegao sam postarinu i carinu, doneo drugar)dobro sam i prosao.

 image.png.303519153b2f960307cec70a991924b9.png

image.png.d7c187097c3c6def26eafe976b154951.png

image.png.d3ef66524fff4337d78c567f24e7e9f5.png

image.png.ceb961602ddaa58b5395ac73addefaa9.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Posto mi nahvalise album, prvo sam proverio sta je to uopste na Jutubetu. Onda sam sa flaka narezao CD i, da, svideo mi se sadrzaj pa sam resio da nabavim i plocu. 

Akarma izdanje iz mog iskustva ne moze biti lose*. U odnosu na CD, ovo je cak i za moje metalsko on stage istroseno uvo pravo otkrovenje. Ko da sam s momcima tamo medju njima. Nemam ono prvo izdanje da bih uporedjivao, ali prema ovome sto izlazi iz zvucnika ne verujem da je prvi pres previse bolji. Dakle, za sve zaostale u Hard Roku, svaka preporuka.

*Akarmin gaf sa Leaf Hound vise shvatam kao moju losu srecu nego kao Akarmin propust. Kao kad kupite knjigu pa bas u vasem primerku fali arak ili tako nesto. Da sam u nemackoj, sigurno bi mi zamenili plocu. No, ko sto rekoh, feler nema uticaja na zvuk pa bi bilo besmisleno potezati odavde zamenu.

Akarmu, uzgred, bije glas da su im ploce lose. Nisam primetio da su nesto narocito lose. Naprotiv.

U svakom slucaju, Akarmina prava vrednost je izbor nesvakidasnjih naslova bendova koji i nisu bili nesto specijalno producirani.

image.thumb.png.9294f1125c5e0662f56b8d37dd66b818.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ima li neko iskustva sa vinilom Eugen Doga - Gypsies Are Found Near Heaven (1976. godina)?

Voleo bih da nabavim primerak na LP-ju, pa sam u dilemi koji izabrati...

https://www.discogs.com/master/396358-Евгений-Дога-Yevgeny-Doga-Табор-Уходит-В-Небо-The-Gypsy-Camp-Vanishes-Int?format=LP&country=USSR

image.jpeg.2d1fc9389b30776f0a28c1bbd2a4bd3f.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...