Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

3 sati ranije, sondek said:

Da ne goolam, sta bi trebalo da znaci B stock, od recimo dobre firme kao sto je ECM ?

Back stock. Neko kupio i vratio jer ploči/omotu nešto fali.  Ako imaš pozitivna iskustva sa njima onda je verovatno nešto do kvaliteta omota.

Link to comment
Share on other sites

Ma jok, samo nekoliko izdanja sam kupio sada, vecina je tu 25-30g u kolekciji kad sam ecm i vise slusao. Ta nova koja su u ozbiljnoj manjini su dobra. Poceo sam vec da verujem u postojanje falsifikata kod nas, al bas dobro da ima i otpada po ceni prve klase... navikli smo . Nije nasem trgovcu jeftinija nabavka i muljacina gadljiva strana. 

Link to comment
Share on other sites

Mnogo se lepo cuje Miles Davis Tutu remaster. Kolega preporucio iz Mascom sa 20% popusta pa sam iskoristio. Cisto jasno, lepo nabudzeno sve, ubija Marcus iz sve snage! 

P.S. Pisao sam i ranije da mi se svidja remaster iako je "na steroidima", samo da potvrdim da je i ploca X-tra

Link to comment
Share on other sites

Jedan od kolega se zalio na kvalitet novih Ecm izdanja, sto me je iskreno zacudilo jer nikad dosad nisam kupio ECM , a da ploca nije bila bukvalno savrsena i njihove ploce sam drzao za primer dobro odradjenih, naravno i izvanredno produciranih ploca. Neki problem kontrole kvaliteta izgleda ipak imaju...recimo da ni srpska "kad ga svaba napravi" vise ne vazi. Ko zna gde se radi presing, moguce u Češkoj ili gdegod vec gde se zbog mas proizvodnje gresi. Nailazio sam vec Bstock na Juno, a i ove ploce i komentar su iz UK, sta kod nas stize ne znam ali svakako ih pregledajte dobro.

Znam samo da sam recio Avishai Cohen 1975 dobio u radnji zapakovanu kao da je habana od 1975, svu u nekim muzgama i ogrebotinama. Puckala je kao logorska vatra. Vratio sam je u radnju i odčekao zamenu par nedelja i stigla je druga. Nije ni ta bila savrsena ali barem puckanja nije bilo

Screenshot_20230315-091130_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovi problemi sa ostecenim plocama mogu biti problem sa porucivanjem iz inostranstva, pa nije losa ideja zamoliti prodavca da je otvori i pregleda ako je neki manji shop naravno. Znam da to neki ljudi rade. Velika postarina obesmisljava slanje ploce nazad. Mada sam (u retkim prilikama) ispostovan kao kupac pa nisu ni trazili plocu nazad vec mi je samo vracen novac.

Link to comment
Share on other sites

nekoliko ploča su mi doneli prijatelji iz inostranstva i to je onda problem svoje vrste ako nešto nije u redu...najpre pitanje kada će ti ljudi ponovo nazad i baš u tu radnju, a onda mi je bezveze da nekoga ko se već iscimao oko mojih ploča ponovo gnjavim da vraća ploče...to je slučaj sa here it is: tribute to leonard cohen...A strana je prilično loše urađena, ploča plaćena 50 evra, ok, nije baš da ne može da se sluša, ali za nov blue note od 50 evra očekujem da bude ipak bez očitih grešaka u proizvodnji...na samom kraju A strane pred sam fade out ploča je kao nekom sitnom šmirglom oštećena...pošto je to već kraj čuje se kao neko sitno šuškanje...i pucka tu i tamo...ostale 3 strane tog duplog albuma su bez greške...i sad budi pametan...

ecm sam kupio ovde, jedan keith jarrett solo klavir i tord gustavsen...keith jarrett pucka, a tord nešto manje, mada daleko od očekivanog kvaliteta, plus na jednom mestu ima sitan preskok...mrzelo me da vraćam jer ko zna šta će biti s drugim primercima, a jarrett je prosto takav mislim da vraćanje nema smisla...

poseban problem je što vizuelno ploče izgledaju sasvim ok, tako da ne znam koliko gledanje uopšte pomaže...mislim da zbog potražnje i svega niko više i nema kontrolu kvaliteta, sve se šalje na tržište pa šta kome bog da...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mingus,Mingus said:

Kakav je kvalitet ECM izdanja kod Mascoma.

recimo ovo a sva ostala

https://www.mascom.rs/sr/ecm/lp/keith-jarrett-facing-you-180g-vinyl--pid-8157.1.135.html

kod njih sam kupio jarrettov melody at night with you, ko što napisah nisam baš oduševljen...uzeo sam i torda gustavsena kod njih, isti slučaj...hteo sam još ponešto da uzmem ali sam posle ova 2 odustao...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, lars said:

ECM na cd-u ili flac/wav formatu a još bolje streaming, na vinyl-u  i ne. Sve prethodno se čuje odlično često i bolje od lp-a.

znam za jadac, i izbegavam ecm zbog toga na vinilu, jer ako kod ovako suptilne muzike ploča nije perfektna, to narušava ugođaj, ali opet me povuklo...i ranije sam imao probleme sa njihovom izdanjima u bolja vremena, ali ko i uvek, kažeš sebi neće valjda, biće sve ok...

Link to comment
Share on other sites

nasledih ovih dana nešto ploča, pa između ostalog i haustor bolero, prvo izdanje, ploča nije ni slušana...cena iz jugotona još stoji, 112 dinara...

 

jel se to samo kod mene š čuje kao Š? kad je krenulo "ja sam bio pogreŠŠan", rekoh mora da sam loše podesio glavu...? 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, srdjan_cvetkovic said:

Ne, takva je ploča.

Ali i kao takva vredi 100+ €

ok...imao sam je naravno i ranije, pa je naravno prodao u naletu digitalizacije, ali se ne sećam kako je to zvučalo...dobio sam i mint paket aranžman prvo izdanje, odlično zvuči, produkcija tog vremena, ali ploča bez greške...

 

moraću malo na discogs da odem i vidim kako stoje cene, neću svakako ništa prodavati ali me onako zanima...kako da ustanovim koje je koje izdanje, pošto ima tu dosta rariteta?...pavlov's dog, stari presinzi dorsa, dire straits, idoli maxi singl, disciplina prva izdanja, dobio sam i preko 100 singlova što domaćih što stranih, jazz i soul uglavnom...trebaće mi par nedelja da sve to sredim, operem i spakujem...

 

poseban ugođaj mi je bilo puštanje procol harum i moody blues na singlovima, pogađate koje pesme, neverovatno kako to dobro zvuči na singlovima...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sondek said:

Prodassss sssstaru kupisssss pa kupis novu za 20% para, pa nek ssssuska za te pare.

hahaha, jel bolero uopšte reizdat na vinilu? treći svijet viđam na sve strane...

u celoj toj gomili ploča da se vratim na temu, nema ni trunke pucketanja na većini ploča, zvuče odlično od početka do kraja...uhvatim sebe tako ponekad s novim pločama, ma da li je igla, da nije gramofon, a onda pustim ploču koja je stajala 20-30 godina i svira savršeno...do ploča je i proizvodnje na žalost...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sondek said:

Zato ja svaku desetu kupim novu, a i te stare ne placam nista jeftinije nego nove. Nista lepse nego kad kupis 50-60g staru near mint plocu, a ona zvuci bolje i "ocuvanije" od novih iz radnje.

ma neverovatno...čak i poneki singl koji nije baš u najboljem stanju ima to neko organik pucketanje, to mi recimo ne smeta...kod novih je to onako zbrda zdola, nekad ga ima nekad nema, nikad na istom mestu, ne znaš ni sam šta se dešava...

Link to comment
Share on other sites

Americke stare ploce cak i kad nisu vizuelno savrsene brutalno zvuce, puckanje kako kazes je na mnogo prijatnijoj frekvenciji i ne smeta tako da ako trebam/moram losije stanje biram Usa press. Japanac recimo kad pucka "tuce u mozak" iz sve snage. Japanske ploce polovne imaju drugu prednost, a to je ocd vlasnika. Čiste, bez ogrebotine, pedantni vlasnici kako samo to japanci mogu da budu. Zasticeni omoti, bez ringa, dobijao sam cesto ploce sa najlonom van omota da ni u transportu ne dođe do ostecenja. Prosek kod novih ploca je da je svaka 3-4 prosvirala kroz omot u purovanju..krs je cesto i karton pa delom i odatle. Imam bar 30 ploca takvih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...