Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

5 hours ago, HMrules said:

Znači po tebi bolje zvuči Nemačko izdanje iz 1985?

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока
 

Pola baci u vodu na subjektivnost. Kako da kazem, ovaj nemac zvuci nekako prirodno i prijatno.

Nisam protivnik novih izdanja i remiksa, naprotiv, ali specijalno za ovu plocu, meni vise prija.

Da ne bude da navijam, ''novi'' 180 gramski prvi album ubija kolko je bolji od germanskog, a pogotovo od Jugodiska

 

Link to comment
Share on other sites

On 14.11.2022. at 21:16, HMrules said:

Nemačko izdanje zvuči prirodnije ali mi je nekako tanko, da zvuči malo glasnije verovatno mi ne bi toliko smetalo, po meni je remaster je pobednik.

Preslušao sam, nije me mrzelo. Remaster je remaster i nije original. Da, na testu 1:1 zvuči bolje - glasniji je, ima više visokih, više basa, bolje se čuju efekti, sve je bolje. Ali, kao što rekoh, to nije original i ne vidim nijedan razlog da se to poseduje na vinilu. Imaš cd, sacd, blu ray, striming platforme, pa slušaj. To je kad pričamo kako jeste.
Kad pričamo kako radimo - ja nekoliko dragih albuma imam na nekoliko vinilnih izdanja (Dark Side of the Moon, In Rock, Autobahn, Argus, itd.) a mislim da sam o dno udario kupovinom Animals remastera 2018 na vinilu. Kao što rekoh nema nijednog ni smislenog ni racionalnog razloga da se to poseduje na vinilu, ali eto.
Uglavnom, nema mnogo smisla ni porediti stara i nova izdanja...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ima li mozda neko ovu plocu, tj ovo izdanje. Super je muzika, volim to da pustim( da ove nove pjevacice malo slusaju i uce). Ne ocekujem neki zvucni spektakl, ali da ne bude bas bolje sa tidala.

https://www.juno.co.uk/products/julie-london-the-very-best-of/753899-01/?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=music

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sondek said:

Ima li mozda neko ovu plocu, tj ovo izdanje. Super je muzika, volim to da pustim( da ove nove pjevacice malo slusaju i uce). Ne ocekujem neki zvucni spektakl, ali da ne bude bas bolje sa tidala.

https://www.juno.co.uk/products/julie-london-the-very-best-of/753899-01/?utm_source=criteo&utm_medium=retargeting&utm_campaign=music

Imate nesto slicno na Kupindu. https://www.kupindo.com/Ploce/70231381_London-By-Night-Julie-London-With-Pete-King-And-His-Orchestra-Vinyl image.thumb.png.797e349c6a31e4d0bcf9de9c10b95448.png

Link to comment
Share on other sites

Reizdanje, remaster, sa novonacrtanim Rodzer Din omotom, veliki flajer +slika omota na kartonu za uramiti...

Luksuzno izdanje i da ne dramim - luksuzan zvuk.

Perfektno zvuci na Kenwood pojacalu, Magnat zvucnicima i ispod AT91 igle

Neko finije uvo bi verovatno uocilo neku vecu razliku izmedju nemackog izdanja koje imam ili remastera iz 2015 kojeg takodje imam... 

Luks izdanje zvuci gotovo isto kao remaster iz 2015. u odnosu na Nemca iz 1972, cistije je, basovi malo nabudzeni, visoki dosta ostriji i odvojeniji, narocito su cinele prociscene, ali sve u svemu...

sve je to tu negde na istom...

Nemac je malo topliji, remasteri kao da su malko stakleni da ne kazem kompaktdiskoidni, no, za Juraju i na jacini da vas komsije mrze, sva tri izdanja su fenomenalna. 

 

Primary

 

image.thumb.png.378e377dc46f1336b39a7d8abdfbb8d4.png

Link to comment
Share on other sites

Odmah da apstrahujemo da je Loreena vanserijski lik u ozbiljnoj popularnoj muzici i da obratimo paznju da

za ovakve izvodjace nosaci zvuka ne smeju da budu osljarski odradjeni. 

Quinlan Road je posteno opremio plocu. Istina, omot je obican, nije na otvaranje, ali unutra je lepa knjiga sa tekstovima i kvalitetan papirno-plasticni unutrasnji omot za samu plocu.

Signal je dobar, ploca  bez ijednog krca, predobro snimljena i cuje se svaki uzdah treceg violiniste u petom redu....

Loreena nije izvucena u prvi plan ko sto snimaju nase pevaljke, uklopljenost u muziku i orkestar je  takva da niko nikom ne smeta i sve se cuje. Nekarakteristicno za njene ploce, ovde je gitaristi dato da se istakne (i i istakao se, odlican je)

Sitnicari ce mozda i naci neku zamerku, ali uz dobar sistem, udobnu fotelju i omiljeni porok pri ruci.... uzivanje

ps

ploca je u Bratislavi placena 20 evra, dakle fabricka cena  i sve dazbine, struja, plate radnika itd. Ovde kod nas, na oglasim sto ce reci bez poreza i dazbina je 30 evra. Pa vi vidite. 

 

Primary

image.thumb.png.187bbaed99b05133aabdcb7dcbba7780.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Remasteri su ok. Na onoliku kolicinu distorzije, razlike su akademske.

Remasteri su uz pravo jakalo i iglu sasvim blizu originalu, cak i bolji zbog nabudzenih basova i cistijih visokih pa se cuje svaki sum. I nema krcknja. Cepelin reizdanja su ipak radjena s paznjom.

Izbegavaj kolorisana, picture disc i parfimisana izdanja.

Evo utisaka sa discogsa za ovu verziju. Slazem se sa komentatorima osim s cepidlakama koje bez razloga zanovetaju....

https://www.discogs.com/release/5734489-Led-Zeppelin-Led-Zeppelin-II

Primary

Link to comment
Share on other sites

Na remasterima je upravo Jimmy Page insistirao jer su prva 3 albuma uradjena tehnicki losije. On je kao glavni sef "arhivatorskog odeljenja" Cepelina na tome insistirao. Tako da trebalo bi to da bude i bolje od originala. Svi remasteri koji se rade sa originalnih master traka to i mogu da budu. Nije po defaultu remaster nesto lose, ima kilavih originala koliko hoces.

Btw. On je opasan kolekcionar i vinildzija, pa ne samo sto kao muzicar zna sta fali snimku, vec gleda to i sa "nase" strane danas. 

Link to comment
Share on other sites

On 24.1.2023. at 20:37, HMrules said:

Pošto bih hteo da nabavim prva četiri albuma Led Zeppelina interesuje me da li je bolje kupiti izdanja iz 1970-ih, 1980-ih ili je bolje kupiti remastere?

uzimaj to...imam skoro sve.. extended varijante sadrze neke eventualne alternativne verzije dobro poznatih stvari,za hard core fanatike,ali "I"(3LP) bih rekao da je mandatorno uzeti tu opciju,+2LP koncertni materijal iz '69..izuva...bolje varijante su QUIVEX izdanja,danas ili preskupa/nedostupna...Page je uradio dobar posao..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

ECM imaju dobra izdanja. Ne uvek. Taj B se kod nas prodaje po ceni A+++ . OFFRAMP na vinyl izdanju (novije ponovljeno) neslušljiv. Na CD- u naravno savršen. Zato vodim računa i češće kupim njihov CD sem ako nije nov album koji je dobar i na vinyl-u.

cover_416101872016_r.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...