Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

Hvala na preporuci.Njegov album Cool Strutin' je takodje izvanredan.Nazalost ne i ploca koja mi je zapala.Imala je neko ludilo od krivog rezanja u pocetku albuma da je rucka toliko vijugala da sam mislio da  ce polomiti iglu.Nije preskakala ali mi je preskakalo srce gledajuci pa sam je vratio.Vrebam priliku prvom prilikom.

Cool Strutin’ je cini mi se, po danasnjim shvatanjima ipak nesto komercijalniji album. Bez sumnje njegov najpoznatiji album. Numere su melodicnije i neke su postali jazz standardi.
Ja imam ta oba albuma + dial S for sonny. Mislim da je muzcki kljucnu ulogu na My Conception ipak imao Art Blakey, koji je po meni kao ni jedan drugi bubnjar hard bop ere umeo da razmrda pijaniste i izvuce maksimum iz njih. Npr kao i sa Horace Silverom. Na Cool Struttin-u je Philly Joe Jones, takodje gromada, ali drugacijeg stila.
Inace, ako mislis na Cool struttin is Blue Note classic reissue plocu, i ja imam nekih problema sa njom, nekoliko ploca iz te serije mi je stiglo sa manjim defektima. Najvise mi je zao zbog Hank Mobley - Soul Station-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od "Балкантон" izdanja imam neku nezvaničnu "Greatest Hits" kompilaciju Stevie Wonder-a iz perioda 1984/1985 (tj. muzike za film "The Woman in Red" i albuma "In Square Circle"), zatim album "Fahrenheit" grupe Toto iz 1986. i kompilaciju "Greenpeace: Rainbow Warriors" iz 1989. (koju često slušam) i nemam nikakve zamerke, kako na zvuk tako i na kvalitet vinila.

Generalno, mnogo bolje zvuče od ex-YU izdanja iz tog perioda...

Link to comment
Share on other sites

Balkantonov Deep Purple Singles As & Bs  zvuci jako lose. Basovi mutni, srednji dominiraju, visokih gdepokoji, signal slab... Lako je za uporediti sa postojecim albumima.

Ali, sto rece Froggy, ne mora da znaci da su i drugi naslovi losi.

Ruski Abbey Road ne zvuci ni bolje ni gore od Jugotonca, naprimer.

image.png.30166f4a527d7ad2c1f3b6a0e1ba5898.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kad je nesto krs,krs je nema tu nikakve veze sistem.Dobar sistem samo to jos vise pokaze.

Mozda se tako utrefilo, nisam previse ploca grckih imao. Obilazim kamen na koji se  sapletem,tako mi lakse. Isto je sa talijanskim izdanjima, iako je najbolji Cliford Brown koji imam bas italijanski,a imam ih bas dosta.Izuzetaka uvek ima, ne sumnjam. Ni ovi nasi krsevi nisu svi isti.Neki su krs krseva,neki samo krs 😁 ...a neke su ploce cak i odlicne ...dok se ne uporede narocito.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, HMrules said:

U ovom slučaju PGP zvuči bolje od USA remastera.

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока
 

Pa ne baš. Ni približno. Da nije na recikliranom vinilu možda bi imalo neke šanse. Taj album je ionako teška komercijala, nebitno je kako zvuči.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne baš. Ni približno. Da nije na recikliranom vinilu možda bi imalo neke šanse. Taj album je ionako teška komercijala, nebitno je kako zvuči.
Poslušaj ove snimke na što sam okačio na tvom sistemu pa onda reci utiske, po meni PGP ima bolju dinamiku i bolju visinu, na remasteru mi je visina nekako ograničena.

Послато са SM-A725F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...