Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

4 sati ranije, HMrules said:

Ja lično smatram i tvrdim da su sva 4 remastera povodom 40 godina novog talasa odlično odrađena, naravno to je podrazumevalo proces digitalizacije u smislu da su digitalno remasterizovane pesme skinute sa master traka pa rezane na vinil, da je ceo proces bio analogni to bi prilično uvećalo cenu samih vinila tako da čisto sumnjam da bi neko izdvojio npr. 50e po komadu za takav vinil, mislim verovatno bi to imalo određene prednosti što se tiče zvuka ali i ovako kako jeste je ispalo zaista odlično, da pucam ogroman novac za prva izdanja zaista ne mogu, plus je jako teško naći dobro očuvanu ili netaknutu ploču.

Pošto vidim da se vodi polemika na relaciji analogno-digitalno, samo ću reći da su mnogi strani poznati albumi već od sredine '80-ih snimljeni digitalno i objavljivani na vinilu, nešto ne vidim da se neko žalio zbog toga, među njima je Dire Straits-Brothers in arms, za mene lično totalno je svejedno da li je vinil sa analognog ili digitalnog izvora, bitno mi je da su zvuk i dinamika dobri, ostalo mi je manje važno, slažem se da analogno snimljeni albumi imaju drugačiji šmek u zvuku i nisam protiv toga, kupim ih ako su u nekom normalnom cenovnom rangu, ali ako su ti albumi sa sumanutim cenama pre ću izabrati digitalni remaster nego analogno prvo izdanje.

Ne mora 50€ da se plati AAA reizdanje, evo jednog za 15€:

https://www.juno.co.uk/products/hank-mobley-soul-station-reissue/814623-01/

Link to comment
Share on other sites

Не бих да цепидлачим, али (*)...

...та цена је без пореза и цене транспорта, и је још на додатном попусту (винили из те серије су типично 25 евра) али то није толико важно.

Оно што је важније је што је ово део Blue Note Classic Vinyl Reissue серије, која се штампа у тиражима већим од 20,000 комада, и дистрибуира се глобално.

Али да. Цела та серија је изванредна, и јефтина је једино због обичнијих омота (ништа фенси), и локацију штампања у Немачкој.

(*) Нико никад није рекао нешто добро након али.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, InSides said:

Не бих да цепидлачим, али (*)...

...та цена је без пореза и цене транспорта, и је још на додатном попусту (винили из те серије су типично 25 евра) али то није толико важно.

Оно што је важније је што је ово део Blue Note Classic Vinyl Reissue серије, која се штампа у тиражима већим од 20,000 комада, и дистрибуира се глобално.

Али да. Цела та серија је изванредна, и јефтина је једино због обичнијих омота (ништа фенси), и локацију штампања у Немачкој.

(*) Нико никад није рекао нешто добро након али.

Ja sam tu ploču platio 19€+4€ šiping porez nisam platio ove a ni prošle godine nijednom...

Samo hoću da kažem da ne mora uvek 50€ da se plati AAA.

Link to comment
Share on other sites

Ako ja dobro razumem u CroRec-u su uzeli svoju analognu dvokanalnu master traku i digitalizovali je. Dobijen je neki file, koji je potom pomoću SoundForge-a doteran (remaster). Iz SoundForge-a je opet izašao obrađen file. Digitalni file se ne može koristiti za rezanje na lacquer disk ? Iz njega može da se radi samo CD. Znači morala je opet negde da se uradi DA konverzija pa da se onda reže ? Ukupno dve konverzije A-D i D-A.
Dobro si razumeo.
Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, joyba said:

Ja sam tu ploču platio 19€+4€ šiping porez nisam platio ove a ni prošle godine nijednom...

ОК, можда је овако боље:

1 sat ranije, InSides said:

та цена је без пореза и/или цене транспорта

...схваћам да је омања хипербола понекад корисан инструмент, али увек, када могу, преферирам што прецизније информације.

1 sat ranije, joyba said:

Samo hoću da kažem da ne mora uvek 50€ da se plati AAA.

Слажем се. То је чак и висока цена - чак и дуплe плоче из Tone Poet серије су испод 45.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Amy Winehouse - Remixes (RSD izdanje)

Dupli LP, žuti i plavi providni vinil, novo

Razlika u vinilima, kao da je rezano na dva različita rezača. Žuti ima pozadinski šum, posebno strana A, plavi čist kao suza. Možda su ostaci od rezanja učinili svoje, probaću da je operem i vidim kako će da bude.

Inače, zvuk je odličan, kao i muzika.

Link to comment
Share on other sites

Kako vreme prolazi i ja kupujem sve više Blue Note Classic Series i Tone Poet-a to mi je neverovatnije koliko loše zvuči moja kopija Mccoy Tyner - The Real Mccoy. Zvuk je odsečen u niskim i visokim  tonovima a boja klavira kao da je mp3 kvaliteta. Da li još neko ima ovaj pres i kako se čuje kod Vas?

Link to comment
Share on other sites

Kada kupujete kod Juno, BN Tone Poet su jasno oznacene ali nisam video isto za Classic series...vidjao sam npr. 180gr reizdanje ali nekad uopste ne pise sta je u pitanju.

Kako ih razlikujete u odnosu na prethodna 75th izdanja koja se jos uvek provlace ?

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Krca44 said:

Kada kupujete kod Juno, BN Tone Poet su jasno oznacene ali nisam video isto za Classic series...vidjao sam npr. 180gr reizdanje ali nekad uopste ne pise sta je u pitanju.

Kako ih razlikujete u odnosu na prethodna 75th izdanja koja se jos uvek provlace ?

Po datumu, tačno se zna kad koje izdanje izlazi

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Krca44 said:

BN Tone Poet su jasno oznacene

Не увек. Рецимо:

https://www.juno.co.uk/products/john-scofield-i-can-see-your-house/807271-01/

Како је @joyba предложио, најсигурније је комбинација издавачке кућe и датума. То важи и за Blue Note 80th (*), и за Tone Poet, и за Blue Note Classic, а најсвежије и за Acoustic Sounds Series (**).

(*) Нека издања (Blue Note 80th) су још доступна. Најтоплије препоручујем буквално свако издање од те листе. Причам од личног искуства, не интернет хајпа.

(**) Код ових је још комплицираније зато што се издавачке куће мењају (Impulse!, Verve, EmArcy, Decca).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 4.8.2021. at 10:06, HMrules said:

Jedna mala pomoć pošto sam u dilemi, AC/DC-Back in black grčko ili yu izdanje?

Za ex-YU (Suzy) izdanje sam siguran da u njemu ima recikliranog vinila, a ako to zanemarimo, zvuk je sasvim pristojan za jedno ex-YU izdanje.

Grčko izdanje nisam imao prilike da čujem jer sam ponosni vlasnik zapadnonemačkog izdanja... ^_^

Link to comment
Share on other sites

Moram da preporucim jedan album.
Cini mi se da se davno nije digao toliki Hype oko nekog Tone Poeta. Al posle slusanja sam shvatio zasto.

cc7ba914af37601774d26341f0b9c5b3.jpg

Zvucno naravno odlican, kao i vecina Tone Poeta.
Muzicki neverovatan. Od prve do poslednje stvari drzi paznju. Maltene pa dream team Blue note-a tog vremena.
Art Blakey zadaje udarni tempo i svi do jednog prate.
Toliko energije, kontrolisane agresije u zvuku, a opet besprekorna svirka muzicki.
Bez dileme zasluzuje da bude hard bop klasik.
Za svaku preporuku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hvala na preporuci.Njegov album Cool Strutin' je takodje izvanredan.Nazalost ne i ploca koja mi je zapala.Imala je neko ludilo od krivog rezanja u pocetku albuma da je rucka toliko vijugala da sam mislio da  ce polomiti iglu.Nije preskakala ali mi je preskakalo srce gledajuci pa sam je vratio.Vrebam priliku prvom prilikom.

Link to comment
Share on other sites

Изванредно - претпостављам стигао из Америке? У Европи тек након 27мог аугуста.

Da, iz Amerike. Elusivedisc ima flatrate shipping za njihov standardni paket, pa se u kombinaciji sa finim kursem dolara (koji ipak raste) isplati nabavljati od njih 4-5 ploca odjednom…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...