Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

7 minuta ranije, HMrules said:

microline iglu koja je najbolji tracker.

Ово је мало арбитрарно.

Капацитет за tracking је комбинација пуно ствари, не само профила игле. Добро подешена звучница са коничним профилом игле може да тако лепо погази неприкладну комбинацију звучнице са финијим профилом.

Око конкретног проблема - ручка је 9C или 9CC? Саветовао бих детаљну контролу tracking weight параметра помоћу вагице. Pro-Ject-ови контратегови те генерације имају меку везу са ручицом (да би смањили резонанце) и то може да доведе до нетачних вредности ако се ослањаш на ознаке на тегу.

Link to comment
Share on other sites

28 minuta ranije, HMrules said:

Obe, i to isto.
Inače obe ploče su blago talasaste ali prosto kada igla naleti na taj kritičan deo bukvalno je baca i preskače i pored toga što imam microline iglu koja je najbolji tracker.

kao sto vec rece @InSides,profil igle nije odlucujuci...Shure je recimo kod serije V15/III,imao 3 razlicita profila igle,kao opcije:obicna elipticna,hiperelipticna i microridge....svaka od njih je izuzetno dobar "tracker" ,i svaka je high trackability oznacena od strane proizvodjaca,i isto je potvrdjeno od mase korisnika,pod uslovom da su koriscene sa ruckama koje im odgovaraju po tehnickim parametrima ( i najverovatnije je tako bilo i sa serijama V15/IV i V15/V)

ono na cemu bi trebao proveriti tu talasastu plocu je neki gramofon sa ruckom cija je efektivna masa mala,i sa zvucnicom relativno visoke komplijanse,gde je i gazna sila relativno niska.....maxi ti je sa 45RPM (?),imas prevelik momenat inercije zbog teze rucke,zvucnice sa nizom komplijansom+vecom gaznom silom.....i vracaj plocu prodavcu,ako je stvarno neispravna,ko ga sisa jer drugi ili treci put..nek obezbedi ispravan primerak iste....<_<

Link to comment
Share on other sites

On 28.4.2021. at 18:38, paja959 said:

kao sto vec rece @InSides,profil igle nije odlucujuci...Shure je recimo kod serije V15/III,imao 3 razlicita profila igle,kao opcije:obicna elipticna,hiperelipticna i microridge....svaka od njih je izuzetno dobar "tracker" ,i svaka je high trackability oznacena od strane proizvodjaca,i isto je potvrdjeno od mase korisnika,pod uslovom da su koriscene sa ruckama koje im odgovaraju po tehnickim parametrima ( i najverovatnije je tako bilo i sa serijama V15/IV i V15/V)

ono na cemu bi trebao proveriti tu talasastu plocu je neki gramofon sa ruckom cija je efektivna masa mala,i sa zvucnicom relativno visoke komplijanse,gde je i gazna sila relativno niska.....maxi ti je sa 45RPM (?),imas prevelik momenat inercije zbog teze rucke,zvucnice sa nizom komplijansom+vecom gaznom silom.....i vracaj plocu prodavcu,ako je stvarno neispravna,ko ga sisa jer drugi ili treci put..nek obezbedi ispravan primerak iste....<_<

Da vraćam obe ploče u Englesku mi se novčano ne isplati, jedino što mogu pitati je da mi vrate novac nazad, sad ne znam da li će pristati na to jer su mi već poslali drugi primer ploče koja je takođe neispravna kao i prva ploča.

Link to comment
Share on other sites

On 28.4.2021. at 19:50, Krca44 said:

Verovatno je cela serija takva ili veliki deo odstampanih primeraka.

Ako je moguce traziti povracaj novca - a da li ce oni to uraditi s obzirom da su poslali drugu kopiju... ne znam, pitaj, to bar ne kosta nista.

To mi jedino preostaje, pitaću pa šta bude.

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, HMrules said:

Da vraćam obe ploče u Englesku mi se novčano ne isplati, jedino što mogu pitati je da mi vrate novac nazad, sad ne znam da li će pristati na to jer su mi već poslali drugi primer ploče koja je takođe neispravna kao i prva ploča.

pitah sina,on je imao isto problema sa nekom plocom sto je kupio od Junoa,reklamirao,dobio je novu,a staru sa greskom nije trebao vracati...da li je ovo opcija koju primenjuju case by case,nije mi jasno...pitaj,nista te ne kosta B)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, paja959 said:

.da li je ovo opcija koju primenjuju case by case

Meni su npr trazili da im posaljem nazad warp primerak pa sam im kulturno objasnio da mi se to ne isplati i da je njihova obaveza kakve ploce nabavljaju i kako ih skladiste - rekose ok, poslase drugu sa nesto manjim warp-om.

Za dalje sam odustao jer sam smatrao ako su dve nasumicno uzete ploce od 300-500 kom. imale warp - onda verovatno imaju sve.

Link to comment
Share on other sites

Nastavak acoustic sound series:

May 2021
Gil Evans Orchestra Out Of The Cool
Ray Charles - Genius + Soul = Jazz

June 2021
Oliver Nelson - The Blues and The Abstract Truth
Sonny Rollins - Sonny Rollins On Impulse!

July 2021
Bill Evans - Trio 64
Bill Evans - Trio 65

August 2021
Charles Mingus - The Black Saint and the Sinner Lady
Charles Mingus - Mingus Mingus Mingus Mingus Mingus

September 2021
Ella Fitzgerald - A Swinging Christmas
Ella Fitzgerald and Louis Armstrong - Ella and Louis
Ella Fitzgerald and Louis Armstrong - Ella and Louis Again

October 2021
John Coltrane - Coltrane Live at The Village Vanguard
John Coltrane Quartet - Crescent
Bill Evans Trio - Bill Evans at Town Hall

November 2021
Oscar Peterson Trio - Night Train
Oscar Peterson Trio - We Get Requests
Duke Ellington and COleman Hawkins - Duke Ellington Meets Coleman Hawkins

December 2021
Roy Hanes Quartet - Out Of The Afternoon
Duke Ellington and John Coltrane - Duke Ellington and John Coltrane
John Coltrane and Johnny Hartman - John Coltrane and Johnny Hartman

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas svratio u TC ušće.

Na standu Mascoma 3 slučajna ulova:

1. YU grupa - Dugo znamo se (Fidbox po licenci PGP RTS 2020)
2. YU grupa - Evo stojim tu (isto kao i prethodni)

3. Haustor - Haustor (Croatia records 2021)

Haustor odličan. Bravo Croatia na trudu. Transparentan vinil, ravan, tih. Zvuk dobar. Zaista bez primedbi.

YU grupa. Jade da ne ispadne da sam se navikao samo na dobre pressinge tipa RTI i QRP, ali ovo stvarno prevazilazi sve granice. Čak se ne radi o banalno krivim pločama koje mogu da svarim.

Ajmo redom:

1. Jednu ploču nisam uspeo ni da poslusam. Prosto je rupa na njoj toliko uska da sam se uplašio da ću je polomiti u pokušajima da je stavim na gramofon

2. Površinski sum, nije strašan, ali ga ima prilično. Drugi problem je sto sam po prvi put pozeleo da imam subsonic filter na phono sekciji. Bas driver neprestano radi čak i kad nema zvuka. Kad je u pitanju driver od 15 inča, to izgleda pomalo neprijatno

3. Ploce su prljave izuzetno.

Sad jedno retoricko pitanje za RTS na koje naravno ne očekujem odgovor, Al opet. Eto Croatia dokazuje da mogu da se rade reizdanja na našim prostorima. Zašto ne može RTS. Mislim svaka čast Fidboxu na entuzijazmu, ali gde je nadzor RTS-a? Zaista je greota da se takvi velikani poput YU grupe izdaju na ovako užasnim izdanjima.

za kraj evo slike haustora

7F616AF5-2548-4C33-8947-3009BF98EBBB.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 sat ranije, R_R said:

Mislim da će Croatia Records polako početi da izbacuje i ostala remasterizovana izdanja ex-Yu.

Ima tu ohoho zanimljivog da se uzme.

Potpuno se slažem.

Nažalost PGP izgleda da nema potencija li novca da uradi tako nešto, za razliku od njih bivši Jugoton ide u korak sa vremenom i imaju izdanja na svim aktuelnim nosačima zvuka, da ne pominjem da imaju i Blu Ray izdanja koncerata, to je za PGP trenutno naučna fantastika.

Link to comment
Share on other sites

PGP-RTS (namerno sam napisao i RTS) je trenutno zaokupljen nekim njima važnijim stvarima, više iz domena propagande, manje muzike.
A mislim da tamo nema, pored motiva, ni ljudi koji bi uspeli da ovo sprovedu u delo. Obaška što ne znamo da li su sačuvane master trake i ako jesu, u kakvom su stanju.

I ja imam takav utisak. Ali zalosno je to. Ako nista drugo mogu dinar-dva da zarade na vinyl pomami.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Postavlja se nekoliko logicnih pitanja.
Cemu remaster ukoliko je isti kao master?
Da li je remaster radjen u analognoj tehnici? Cisto sumnjam.
U svakom slucaju bilo koje izdanje koje nije radjeno sa originalnih master traka nije ozbiljno. Taman posla da je jos i to u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...