Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

On 28.1.2021. at 22:47, HMrules said:

I ja isto mislim da je tako, po meni lično je dobro odrađen remaster, e sad to kakva je bila produkcija kada su albumi snimljeni je već druga priča, uglavnom iz remastera je zaista izvučen maksimum, od svega ovoga Paket Aranžman zvuči malo sirovo jer je prosto tako snimljen, sad videćemo kako će zvučati Haustor ali mislim da će i on biti super, inače još uvek ga nema u pretprodaji na srpskom sajtu Jugotona dok je na hrvatskom u pretprodaji već nekoliko dana.

Krenulo i kod nas

Link to comment
Share on other sites

Nemoj samo da probas neko strano izdanje ako zelis da ostanes pri pohvalama za pgpejku.Kad god sam to pomislio i posle probao strano izdanke video sam koliko sam muzike propustio.Ne zvuka vec bukvalno muzike ... Tih 80-tih sam bas mnogo novih ploca kipovao koje nisu setale po gramofonima, vec su oduvek bile i ostale kod mene, na domacicama naravno,ih kad sad poslusam nesto na boljem izdanju...tu su da posvedoce kakav krs nam je prodavan.

Te 80-te stvarno nisu skupe na discogs,samo da docekamo da prodje ovo sr.nje pa da se normalizuje shipping...kupovace se opet.

Link to comment
Share on other sites

Imam The Police-Reggatta de blanc PGP koje zvuči ok, međutim našao sam povoljno Holandsko izdanje tog istog albuma tako da jedva čekam da stigne pa da ga uporedim sa PGP-om, inače imam Outlandos d'Amour Kanadsko izdanje koje fenomenalno što se tiče zvuka, pretpostavljam kada bih čuo PGP izdanje tog istog albuma da bih se sigurno razočarao, takođe sam povoljno našao i Američko izdanje Zenyatta Mondatta koje čekam da stigne zajedno sa Reggatta de blanc.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Universal uglavnom presuje ploče kod dve najveće fabrike u Evropi. Prva je češka "GZ Media" a druga švapski "Optimal...". Češka je u stanju na dnevnom nivou da uradi 80.000 vinyla a švapska je čini mi se sa cifrom oko 65.000 vinyla.

Naravno sa takvim kvantitetom, prirodno je da se izgubi poprilično na kvalitetu. Pa se dešava da se loše očiste prese, inženjer ne odradi propisno čišćenje stampera...etc. Zahvaljujući tome dešava se recimo da A strana bude perfekcija a B strana istog presinga bude sa nekom štrokom pa čuješ klikove,šumove,krcaknja,puckanja...kakve još nisi čuo da izlaze iz vinyla.

Ja sam generalno imao sreće sa ovih par naslova:

-Amy Winehouse-Back to Black , ovaj album mi je US 1st press i jednostavno je perfektno odrađen u svakom mogućem pozitivnom smislu. Dinamika,zvuk,balans sve kako treba da bude.

-Mark Hollis-Mark Hollis....takođe jedno lepo izdanje, zvučno lepo odrađeno. Čini mi se da sam čitao da pojedina izdanja imaju anomalije koje sam gore naveo.

-Beth Gibbons-Out of season.....moj primerak zvučno odličan, mislim u stvari da je svaki zvučno odličan ali sudeći po discogs review-ima, takođe ima serija koje imaju problema sa štrokom koja je ostala od nečišćenja presa,stampera...ili šta kog. Pa nov vinyl kuca,puca,štuca:lol:. Primerak koji mi je zapao je odličan, a i sam album od Bet je ludilo.

Nadam se da sam malo pomogao....Živeli

Ako budem zamjetio još neko umc/umg izdanje u kolekciji javljam o čemu se radi.:thumbsup2

 

Link to comment
Share on other sites

On 1/17/2021 at 9:29 AM, Spachek said:


Mozes malo da pojasnis kako je to produkcijski upropascen Chaos AD?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Бас је испран, лош, скоро да га и нема.

Мetallica One je продуцирана тако да бас не постоји.

 Међутим њихов сингл звучи тако моћно да се то не примећује, постоји дубина од бас бубња и од бубња уопште. Штета за тај први албум, Sepultura je могла и боље да то среди.

Link to comment
Share on other sites

Danas stigao Haustor Treci svijet remaster!!!
Misliš prvi album Haustora?
Treći svijet remaster ne postoji još uvek koliko znam.
Ja sam naručio prvi album, čekam da ga pošalju.
Inače lično bih voleo kada bi se pojavilo reizdanje Trećeg svijeta na vinilu, po meni najbolji album Haustora.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...