Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

Za cenu ćemo da vidimo, a album je treći svijet.
Možda posle ovoga krenu i sa drugim izvođačima, ima Jugoton/Croatia Records puno toga što ima smisla ponovo izbaciti na vinilu.
Treći svijet je sada oko 100e, nadajmo se će biti i reizdanje.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, HMrules said:

Za sada izlazi samo prvi album, inače lično bih voleo i da ostala tri albuma izađu na vinilu, naročito Treći svijet.

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 

Da, prvi album, moja greška.

https://crorec.net/novosti/croatia-records-najavljuje-proslavu-40-godina-novog-vala-uz-4-luksuzna-reizdanja/

Link to comment
Share on other sites

Preslušao sam reizdanja Paket Aranžmana, Električnog Orgazma i Šarlo Akrobate i moram priznati da je zaista odlično urađen remaster od strane Gorana Martinca koji je takođe radio remaster za Time tako da toplo preporučujem ova izdanja jer je svakako bolje njih nabaviti nego ploče stare 40 godine koje su slušane na lošim gramofonima i koje su pune distorzije od istih.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da su izvukli maksimum iz master traka, Paket Aranžman je tu najslabiji sa zvukom od ova tri remastera, ali je po meni solidno bolji od originala (koji imam). Šarlo sam slušao i koliko se sećam ni original nije spektakl, za razliku od Orgazma koji je sjajan u svakom pogledu.

U principu, ja sam sva tri LP-a kupio u dobroj meri i iz sentimentalnih razloga, a ako ništa, bolje mi zvuče od CD remastera koje je izdala Croatia Records, koje slušam već izvesno vreme i koji su skinuti sa CD-ova.

Link to comment
Share on other sites

Prvi Električni Orgazam, pa i Lišće... i Distorzija zvuče odlično. Šarla je znači snimao neki debilko, jer nije odrađen kako treba. Jasno mi je da je Alt/New wave i garažni rock u pitanju,pa ne treba tražiti da zvuče kao Dire Straits:lol: jer bi bilo smešno, ali da je moglo bolje da se odradi...moglo se.

No, Šarla,Haustor,Disciplinu treba imati i slušati pa makar mastering bio i ŽŽŽLJLJLJ:D

Ima li negde info,da li će ići sa izdavanjem sva 4kom Haustora, i da li će biti u gatefoldu, sa bookletima...etc.Po tom pitanju su Šarla rasturili kako su ga odradili. Nije se štedelo.

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, R_R said:

Mislim da su izvukli maksimum iz master traka, Paket Aranžman je tu najslabiji sa zvukom od ova tri remastera, ali je po meni solidno bolji od originala (koji imam). Šarlo sam slušao i koliko se sećam ni original nije spektakl, za razliku od Orgazma koji je sjajan u svakom pogledu.

U principu, ja sam sva tri LP-a kupio u dobroj meri i iz sentimentalnih razloga, a ako ništa, bolje mi zvuče od CD remastera koje je izdala Croatia Records, koje slušam već izvesno vreme i koji su skinuti sa CD-ova.

I ja isto mislim da je tako, po meni lično je dobro odrađen remaster, e sad to kakva je bila produkcija kada su albumi snimljeni je već druga priča, uglavnom iz remastera je zaista izvučen maksimum, od svega ovoga Paket Aranžman zvuči malo sirovo jer je prosto tako snimljen, sad videćemo kako će zvučati Haustor ali mislim da će i on biti super, inače još uvek ga nema u pretprodaji na srpskom sajtu Jugotona dok je na hrvatskom u pretprodaji već nekoliko dana.

Link to comment
Share on other sites

Данас преслушавам најновија издања Blue Note Classic Vinyl Reissue серије:

  1. Horace Silver - Song for my Father;
  2. Wayne Shorter - Speak no Evil.

Као потсетник, ова серија је продуживање / ребрандинг Blue Note 80 Anniversary серије (37 издања, свако изванредно), тиме да:

  1. Мастер ради Kevin Grey (Cohearent);
  2. Пресинг је у Optimal GmbH (180g);
  3. Омот је "обичан" али ипак квалитетан.

Резултат овога су изванредна издања за, рецимо, нормалне паре. Ја сам своје наручио од Juno-a, мада је и JPC.de добар извор (претходна два издања сам добио од њих).

Око ових два конкретна албума - рекао бих само ово - нема потребе гањати скупа ранија издања. И музика и одрада су изванредни.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, InSides said:

Данас преслушавам најновија издања Blue Note Classic Vinyl Reissue серије:

  1. Horace Silver - Song for my Father;
  2. Wayne Shorter - Speak no Evil.

Као потсетник, ова серија је продуживање / ребрандинг Blue Note 80 Anniversary серије (37 издања, свако изванредно), тиме да:

  1. Мастер ради Kevin Grey (Cohearent);
  2. Пресинг је у Optimal GmbH (180g);
  3. Омот је "обичан" али ипак квалитетан.

Резултат овога су изванредна издања за, рецимо, нормалне паре. Ја сам своје наручио од Juno-a, мада је и JPC.de добар извор (претходна два издања сам добио од њих).

Око ових два конкретна албума - рекао бих само ово - нема потребе гањати скупа ранија издања. И музика и одрада су изванредни.

Horace Silver i Wayne Shorter su odlični. 
Ja ih dobio prošle nedelje i zaista je odnos cene i kvaliteta izuzetno visok.
Čak bih idvojio Song for my father. Čini mi se da sama pesma Song for my father zvuči još bolje nego ostatak albuma. 
Nažalost nemam neko drugo izdanje na vinilu da mogu da uporedim.

Inače sam juče poručio i nove tone poete, imam ogromna očekivanja od Bass on Top Paula Chambersa.

Link to comment
Share on other sites

On 19.1.2021. at 13:37, InSides said:

Ово је нереалан датум. Чак и матична кућа каже 29.01:

https://store.acousticsounds.com/d/154988/Clifford_Brown__Max_Roach-Study_In_Brown-180_Gram_Vinyl_Record

Да се ради о плочама који се штампају у Европи, можда. Овако, сумњам да ишта стигне пре 29.01 за продају.

Izgleda da nema ništa od ovog izdanja, neće da priznaju da su izgubili master traku :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...