Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

9 hours ago, joyba said:

Jel zna neko kakva su ova rhino reizdanja iz 2010.?

Coltrane - My favorite Things - prvo sam napisao u ovoj temi da je dobro ali nije, pogresio sam, kolega je skrenuo paznju i kasnije sam to mogao bolje da cujem - cuje se kao da je bas toliko jak da muti ostatak zvucne slike.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, joyba said:

Mislio sam da pišem džonibigud-u, imate tamniji avatar pa sam vas pomešao

Ma nije problem, samo opušteno. Oba navedena Coltrana su mi eu press. Kupljeni su pre sigurno 6/7g u Mascomu na nekoj akciji. Nemam ni jedno TP izdanje, tako da ništa od poređenja. A i nije za poređenje jer su TP izdanja značajno skuplja. 

Link to comment
Share on other sites

On 4.1.2021. at 20:21, nackom said:

Pre toga sam dobio John Coltrane Ballads koji je besprekoran.

You are lucky.

Ballads не могу нигде да нађем, а испустио сам га за пар дана. Ко зна када је на реду репринт.

Link to comment
Share on other sites

Thin Lizzy - Jailbreak

2020 Vertigo Europe vs 1989 PGP RTB

Da pocnemo od omota. Naravno da je za stipse iz beograda bilo skupo da se zezaju sa isecanjem ekrana i stampom unutrasnjeg omota... Ta, ionako ce glupi metalci to da kupe, sto da se trosimo i smaramo....

Vertigo je ispostovao dizajn prvih izdanja... i nije ispravio bezidejnost dizajnera tako da smo opet dobili B stranu unutrasnjeg omota PRAZNU... I jedna stvar koja me sad vec malo nervira... Sta je tesko da u unutrasnji papirni omot stave i najlonski da se ne grebe ploca izvlacenjem i uvlacenjem?

Zapis na RTB ploci je tanak, mutan, njanjav - godinama nisam smatrao Thin Lizzy za pravu svirku tipa Purple, Zepp, Budgie... Vertigo izdanje me je preokrenulo. Ko da svira Thin Lizzy na steroidima. Utisak naravno kvari slagerasta Romeo i Sama samcata, ali ostatak ploce je bas tvrd duel Gorama i Robertsona...  Nabavka ''originala'' (ipak je to repress) je bila pun pogodak... Cuti Emerald u ovakvom izdanju je prava stvar.

*Da ne bih pisao poseban post, sve gore navedeno vazi i za Boston, prvi album.
Suzy 1978 vs Epic Europe 2017.
Razlika je sto zvuk na Suzy ploci ipak ima i ostrinu i snagu, tako da nije tragicna razlika kao kod Thin Lizzy.

 

R-14698179-1579872992-8046.jpeg.jpgR-3241299-1321959541.jpeg.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 17.1.2021. at 20:59, joyba said:

Hhv.de 22.01.

Ово је нереалан датум. Чак и матична кућа каже 29.01:

https://store.acousticsounds.com/d/154988/Clifford_Brown__Max_Roach-Study_In_Brown-180_Gram_Vinyl_Record

Да се ради о плочама који се штампају у Европи, можда. Овако, сумњам да ишта стигне пре 29.01 за продају.

Link to comment
Share on other sites

Video sam pre jedno sat i po kad sam išao da preuzmem ploče, jedno 20-ak paketa koji čekaju kurirsku službu da ih pokupi i još toliko u kesama koje su verovatno za one koji preuzimaju u Nušićevoj (meni je dala moju iz te gomile).

A iza kase ima još bar po 2 kartonske kutije od svakog od izdanja (1 kutija - 12 vinila), ne znam da li je to preko broja porudžbina ili jednostavno nisu stigli da popakuju sve.

Inače, pitao sam kad će biti Haustor, rekli su mi za otprilike mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

Pustih Paket Aranžman....

Prvi utisak na osnovu kompletno odslušane A strane je da je u pitanju odlično urađen remaster.

Spoljni omot je kvalitetno odrađen, unutrašnji je crn, papirni, celofaniran sa unutrašnje strane. Vinil je blago valovit, ali danas je to skoro pa postalo pravilo. Crvena boja je lepa, a vinil je lepo odrađen (nema krzavih ivica i zaostalog vinila na krajevima).

Zvuk? Imam originalno izdanje sa prilično dobro očuvanim vinilom i kad se uporede 1:1 ovaj je po meni bolji. Bolja separacija instrumenata i vokala, manji šum, bolja prostornost.

Suma sumarum, moje čestitke ekipi Croatia Records što su uradili reizdanje ovih albuma i što su to uradili onako kako treba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...