Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

Ja izbegao zbog loših komentara taj 75an press, od ta tri albuma. Something else imam i po meni zvuči poprilično dobro. Nus pojava u vidu nekih krčanja, pucanja,nema uopšte. Mastering je sasvim dobar. 

Zainatim se i kupim midnight blue neko dol izdanje sa gatefold coverom. Naravno odakle im je source je diskutabilno, ali zvuk je jako dobar. Možda za mali nijansu zatvoreniji, pa je bas malo overblowed, ali sasvim podnošljivo. No, verovatno ću uzeti i 75-ticu, da vidim kakav je. :)

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, violent femmes said:

Ja izbegao zbog loših komentara taj 75an press

Stancovali su 5 novih izdanja mesecno u ogranicenom tirazu - posto je potraznja bila veca radili su dostampavanje i te druge serije imale su problema - imam par komada.  Razlikuju se po nalepnici i verovatno je da su radili na brzinu, aljkavo - sem toga standardno napravljen je hype oko 75th serije i smatram da su ljudi ocekivali kvalitet kakav se dobijao za 2x-3x puta veci novac....  bolje potrazi neko Japan izdanje, sa njima nema greske.

Link to comment
Share on other sites

Odlicni su japanci,ali stari USA albumi,narocito first press je jos bolji.Ono sto primecujem vec polako kod japanaca je da kad puckaju to je nekako glasnije ili ma nekoj manje prijatnoj frkvciji.Usa ploca iz 60-tih je vrh.Sa novim plocama.je problem sto su dosta cesto sa digitalnog zapisa i to kad uporedis sa starim izdanje direktno to zvuci kao Cd.Kad ne poredis sve uredu.Zato volim nove ploce koje su sadasnje produkcije,stare preferiram sa starih izdanja...ne mogu vise da gledam u pasulj sta cu da dobijem,a kupio sam novu plocu.

Primecujem i da je veci problem sa danasnjim reizdanjima,savremna muzika zvuci sjajno .Recimo Gregory Porter,novi Paul Weller,Al di Meola,Davi Byrne,Joshua Redman ...par odlicnih naslova.

E jos da dodam jedno izvinjenje ...iskritikovah novog Pat Metheny-a.Izgleda sam ga iz ne izdrza slusao odmah pri ukljucenju ampa,ili bio premoren,pregrejale sobu lampe u sred leta, ko vec zna sta ... uglavnom na drugo slusanje i muzika i zvuk su sasvim OK.Malo drugaciji od onog sto smo od njega navikli, ali nije uopste los album.

Link to comment
Share on other sites

Evo da se iskupim jedan predlog i jako dobar album za imati na vinilu.Savrsena Ecm produkcija neverovatna ambijentalnost majstorski uhvacena i prenesena u sobu,a muzika odlicna i za one koji nisu ljubitelji ECM.Svo vreme sjajna svirka podjednako dobrih.Bio sam na ovom koncertu,jako dobar uzivo bez i najmanje nametanja sebe prema ostatku benda.Izasli drugar i ja,idemo do kola i cutimo,i dalje slusamo pa da ne remetimo jedan drugog,duboko pod uticajem kao posle dobrog filma .

Ovaj album iz 1990. Izasao posle duze pauze,pa se valjda uzeleo dobre svirke. Uzivajte

 

 

81MPAe1qMcL._SL1400_.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Krca44 said:

Imam dva iz 90-ih, Somethin' Else je bolji na 75th, ona druga ploca.... izbegavam cim vidim '90-to godiste ( molim uzmi u obzir da 2 komada nisu ipak dovoljna za presek ).

Мора се водити рачуна да специфично тај датум (1 Jan 90) на Juno-у значи да немају тачан податак када је изашло издање.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Imam Kind of blue Bitches brew iz iste serije. Zvuci sasvim pristojno za taj novac.

Ja sam resio da ne kupujem vise reizdanja od 2000.g. pa na ovamo. Osim ako nisu na MOV ili Analog ue production.

Prva americka ili engleska ili kasnija japanska izdanja.

Sada vidim za In a silent way ,izdanje MOV,komentare da ,netipicno za njih,ima dosta popsa?

Sta reci...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 10/19/2020 at 12:50 AM, violent femmes said:

Ja izbegao zbog loših komentara taj 75an press

Ima ih sa "komplikovanijom" i "jednostavnijom"  nalepnicom. Sva izdanja sa "komplkovanijom", bar oni albumi koje sam ja kupio su odlična i ta su prva objavljena. Kasnije su izdali ona druga i nisu kvalitetna ni približno kao prva 75th.

R-5737387-1412175348-6566.jpeg.jpg

R-5637723-1401756363-2945.jpeg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kupih ovo novo (Reprise) izdanje After gold rush kad videh da pise na njemu Mastered from original analog tapes.Zvuci brutalno.Neverovatno kako prija naspram tidal streaminga.Preporuka svakom ko je mozda bio u nameri da juri staro izdanje da slobodno odustane.Izuzetno kvalitetan i omot,vinil bec jednog puca.Preporuka zaista ovog puta za novo.

20201115_164638.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ovakvo je bilo i moje oduševljenje kada sam u Mascomu pazario oba Gram Parsonsa. Takođe,naškrabali po stikerima "snimljeno sa originalnih analognih traka....i samo analognih". Jbg-a ,a ja tada nikako da se otmem utisku da mi je sound bio nekako težak za vinyl, ali ajde, mislio da su i stara izdanja takva pa nekako i uživao.Ali ne leži vraže, jedno dve/tri godine kasnije natrčim slučajno za jeftine novce na 1st ili second UK press i zabezeknem se, kako ustvari lepo zvuči album. Sasvim nenametljivo, sve u full balansu.....ono izdanje sa stikerima odmah škartiram iz kolekcije.:D

Link to comment
Share on other sites

Dobra ideja da porucim jedan iz USA ...da drugaru ne bude previse lak kofer na aerodromu. :D 

Salu na stranu ,sasvim moguce da je remaster radjen sa originalnih traka.Ali je ipak remaster...mnogi muzicari to sada rade i to moze da se okrene i na dobru i losu stranu.Meni je tu ubedljivo najbrutalniji primer Tutu na steroidima.Kad pojacas kao uobicajeno Tutu cuvaj zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

Evo recimo jednog primera, koliko je benigno to njihovo pisanije i proseravanje koje vošte po stikerima.

Skoro mi stigne album "Dixie Chicks-Fly", ne umirem baš nešto za njima, ali taj album volem.

Na stikeru hrabro stoji takođe nešto tipa " korišćeni su samo analogni izvori".

I sve bi tu bilo u redu, osim jedne sitnice, a ona je. Album fly je zvanično objavljen 1999, i tada izdat samo na digitalnim formatima (znači red book, hdcd...:blah), a tek 2016god prvi put ugledao svetlost dana na vinylu. Pa da li je moguće da neko hoće da me ubedi da su 99g odradili i analogni master, ali ga eto držali u nekom sefu do 2016g, pa se neko setio posle skoro 10-tak godina da imaju i analogni zapis te da ne bi bilo loše odraditi i malo vinyla.....pno proseravanje ali kapitalno.:lol:

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, violent femmes said:

Evo recimo jednog primera, koliko je benigno to njihovo pisanije i proseravanje koje vošte po stikerima.

Skoro mi stigne album "Dixie Chicks-Fly", ne umirem baš nešto za njima, ali taj album volem.

Na stikeru hrabro stoji takođe nešto tipa " korišćeni su samo analogni izvori".

I sve bi tu bilo u redu, osim jedne sitnice, a ona je. Album fly je zvanično objavljen 1999, i tada izdat samo na digitalnim formatima (znači red book, hdcd...:blah), a tek 2016god prvi put ugledao svetlost dana na vinylu. Pa da li je moguće da neko hoće da me ubedi da su 99g odradili i analogni master, ali ga eto držali u nekom sefu do 2016g, pa se neko setio posle skoro 10-tak godina da imaju i analogni zapis te da ne bi bilo loše odraditi i malo vinyla.....pno proseravanje ali kapitalno.:lol:

Moguće da su u poslednjem trenutku odustali od štampanja ploča a da je album snimnjen na traku ali što kažeš malo verovatno.

 

Dobio na poklon:

https://www.jazzmessengers.com/en/81847/charlie-parker/bird-diz
 

master je original ali 24/192, isto je kao kad se sluša sa daka.

Link to comment
Share on other sites

Stigao ALS, pored toga što je omot vrhunskog kvaliteta a ploča 180g zvuk je za moje uši odličan pun života, postojan za razliku od jednoličnog flaka sa kojim sam nažalost jedino mogao da poredim ploču. Možda mi fali malo dinamike i to je to. U svakom slučaju verujem da su izvukli maksimum od kopije trake sa koje se radio mastering.

B8C24705-19B6-4EFD-BCD0-B0E9E03F07AB.jpeg

85B165E7-F783-46CA-9F57-778F3DD9A3E1.jpeg

9AB77F77-BB24-4F89-8CF7-C8810FC10336.jpeg

CF2A9923-36CE-4A70-87CE-D2AA3C626DA2.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Stigao danas Majls, ali ne onaj sa linka koji sam postavio na početku strane, već je ovaj https://www.discogs.com/Miles-Davis-In-A-Silent-Way/release/7682704

Svakako preporuka za naslov, mislim da se generalno radi o korišćenju iste MOV matrice. Ovde takođe u pitanju odličan mastering,vinyl totalno tih, bez ikakvih kliktanja, pucketanja....i sličnih zajebancija.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...