Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Danas sam nabavio remasterizovano reizdanje prvog albuma grupe Time, moram priznati da je remaster odrađen odlično i da album zvuči fenomenalno, sada ne znam kako zvuči prvo izdanje i prethodna reizdanja ali ovaj remaster je super po meni sa audiofilske strane, čista desetka.

Link to comment
Share on other sites

E hvala komso,nemam nazalost 45 rpm na gramofonu jos.Imam vec nanisanjenih 45 izdanja i sam vec,ali to ceka u redu zajedno sa novim napajanjem.Mogli bi se videti mimo toga,imamo novina obojica.Btw.Waltz for Debby :wub:

P.S.Imam i ja Amused to death ,na AP 200g izdanju ali pomislih jedna lasta ne cini prolece.

Link to comment
Share on other sites

Inace na ovu plocu sam mislio,sjajan album. Imao ga nekad na CD,slusam ga sa tidala.. al kad za nesto kazeš e moram to imati uzivo u rukama.Ako neko zna jos neko izdanje koje je dobro ne bezim,ali album koji vredi imati na dobrom izdanju.Sjajna muzika,RVG produkcija...

71E6j1d7oeL._SS500_.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, sondek said:

E hvala komso,nemam nazalost 45 rpm na gramofonu jos.Imam vec nanisanjenih 45 izdanja i sam vec,ali to ceka u redu zajedno sa novim napajanjem.Mogli bi se videti mimo toga,imamo novina obojica.Btw.Waltz for Debby :wub:

P.S.Imam i ja Amused to death ,na AP 200g izdanju ali pomislih jedna lasta ne cini prolece.

Kuci sam danas, pa naleti ako imas malo vremena. A posle se dogovaramo za uzvrat. Pokupis Debby, ali mozes da uzmes i Idle Moment, ovo izdanje:

https://www.discogs.com/Grant-Green-Idle-Moments/release/2216148

;)

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, sondek said:

Inace na ovu plocu sam mislio,sjajan album. Imao ga nekad na CD,slusam ga sa tidala.. al kad za nesto kazeš e moram to imati uzivo u rukama.Ako neko zna jos neko izdanje koje je dobro ne bezim,ali album koji vredi imati na dobrom izdanju.Sjajna muzika,RVG produkcija...

 

Planiram da narucim sa Juno uskoro Blue note, trebalo bi da bude ok

Link to comment
Share on other sites

To izdanje sam i ja planirao.Citao sam medjutim vec dosta komentara na pop and klicks od ostataka proizvodnje za neka izdanja,medjuostalom i njihova.Imam i dobrih i losih iskustava sa novijim Bluenotom.

Mnogima je vec uobicajena rutina pranje novih ploca pre slusanja.Jos nisam stigao u tu fazu, ali planiram jednu masinu za pranje pa ce doci i to na red.Nezgodacija sa tom strokom od proizvodnje je sto ume da bude gora od prasine jer se stopi sa iglom.

Svidja mi se jako ovaj album...retko inace vadim 50eura za plocu.Zapravo mozda ima samo 10 tak albuma koje bih zeleo na tako skupom izdanju.Puno vise preferiram stara izdanja,kad se naleti na stari near mint japanac ili Usa izdanje staro jedva da im ta nova mumbojumbo izdanja staju na crtu...ne daj boze first pressa,obrao je bostan svaki nov vinil.Drzim se toga da 90% japanaca koje na berzi redovno kupujem u Near mint stanju za 20-25eura bolje zvuce od novih ploca koje toliko kostaju i sto je jos vrlo zanimljivo duze traju.Preslusao sam neka vec po 10 puta i nema tu nekih znakova propadanja.Novu kad presllusas toliko ona vec propuckala,pojavljuju se polako distorzije...kad dodje masina videcemo da li je samo do prasine koju sjajno privlace jer su po pravilu jako naelektrisane,vise od starih ili je sto sumnjam i vinil.Ja jos slusam iskljucivo u kabriolet varijanti pa pomazem.

Ipak,kad se uzme dobar nov vinil poput Ecm,pa prodje ceo album bez ijednog pucpuca to je vrhunski osecaj.Never as good as the first time,sto je opevala Sade.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, sondek said:

Inace na ovu plocu sam mislio,sjajan album. Imao ga nekad na CD,slusam ga sa tidala.. al kad za nesto kazeš e moram to imati uzivo u rukama.Ako neko zna jos neko izdanje koje je dobro ne bezim,ali album koji vredi imati na dobrom izdanju.Sjajna muzika,RVG produkcija...

71E6j1d7oeL._SS500_.jpg

Za 50€, a da je Analogue Production ja nisam našao da ima. Bilo nekad, sad je cena otprilike x2, pa na gore. 
Ali ima na Juno Blue Note za oko 20€ + shipping.

Link to comment
Share on other sites

Иначе, за Blue Note 80 могу да гарантирам квалитет (имам сва 37 издања).

Blue Note 75 је, што би Амери рекли, hit'n'miss нажалост. :(

Можда је уместо тог издања боље проверити ово:

https://www.juno.co.uk/products/grant-green-idle-moments/375786-01/

Link to comment
Share on other sites

Just now, violent femmes said:

Ima li neko blue note 75 da vredi,vidim na discogs, nisu nešto omiljena. Kakav je midnight blue, ovaj idle moments, ili speak no evil.

Имам неколико (Herbie Hancock, Horace Silver, Sonny Rollins). Хенкок и Силвер ОК, Ролинс онако није баш. :(

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, violent femmes said:

midnight blue, ovaj idle moments, ili speak no evil.

Midnight Blue je ok - izgleda da su neki bolje uradjeni, Speak no evil... onako, zavisi, meni je malo tanak u basu - u stvari dobar je ( oba 75th nalepnica ).

Sonny Rollins - Village Vanguard je meni vrlo dobar/odlican i Somethin' Else - mislim da su se tu potrudili.

Hancock par komada... ne bas dobro ( bez nalepnice tj. drugacija, druga serija stampe ).... ti snimci iz 60-ih su drugaciji, sve sto je Gelder snimao ranije meni zvuci bolje  ( Elvin Jones - The ultimate - odlican ).

P.S.  Kao Sondek poceo sam traziti i kupovati Japance - to je mnogo bolje, bar meni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, InSides said:

Можда је уместо тог издања боље проверити ово:

https://www.juno.co.uk/products/grant-green-idle-moments/375786-01/

Imam dva iz 90-ih, Somethin' Else je bolji na 75th, ona druga ploca.... izbegavam cim vidim '90-to godiste ( molim uzmi u obzir da 2 komada nisu ipak dovoljna za presek ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...