Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

Deluje da je samo ploča na prvom klipu ozbiljno ekscentrična i to se i čuje na snimku kad baš hoće čovek da čuje. 

Dobar primer gde se to može jasno čuti je RTB test ploča. Sve tri moje su ekscentrično probušene, a ovo se posebno dobro čuje na onim 1kHz trakama. 

Trebalo bi i efekat vertikalnog talasanja da je sličan, ali može biti da je čujno slabiji jer "radi" na razlici kanala (a ne na zbiru). No, nisam siguran da li je zaista tako. 

17 minutes ago, sondek said:

U gorim slucajevima izaziva zavijanje i tu nema leka-ploca se baca

Šrafcigerom se rupa lako može proširiti, a na etiketi se može obeležiti deo koji treba priljubiti uz spindl. Nešto poput balansiranja točka. Ako ne uspe, uvek može u kantu. :) 

Link to comment
Share on other sites

Ako bas i nisi odmah siguran pustis neki deo sa klavirom i odmah vidis da zavija...pa u kantu.

Sve moze da ti se uvali,ali ekcentricna ploca koja zavija ide pre kante prodavcu o glavu :order Salim se,i nije poziv na nasilje, ali nema tu "nisam znao" naleti li ti kao prodavcu takva ploca ne prodajes je "ni za dzaba".

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, zbrujic said:

Kakva greška može do toga dovesti?

Ako se misli da ploca pod rukama ima blago ulegnuce, kao plitak tanjir za supu... imam ih takvih.

Neadekvatno skladistenje posle proizvodnje  ili ista stvar u kuci, tipa blizu radijatora ( ovo drugo je moja pretpostavka, ne tvrdim 100% ).  

Kazu jos da 180gr vinilima treba znatno duze vreme hladjenja kad izadju iz prese, tokom cini mi se 2015.-te svaki peti vinil koji sam kupio nov, bio je takav, tako stigao sa Juno ( preterana proizvodnja rekao bih, vrh hype-a, mora da su fabrike radile u tri smene i preko kapaciteta, sumnjam ).

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, zbrujic said:

Elipsasta? 

Kakva greška može do toga dovesti? 

 

24 minuta ranije, Krca44 said:

Ako se misli da ploca pod rukama ima blago ulegnuce, kao plitak tanjir za supu...

Misli se na to da off center je privid i ploča nije kružna nego istegnuta na jednu stranu. Do toga može doći ako je bila iskrivljena blizu ruba pa onda ispravljana toplinom. Bio je slučaj baš ovde na forumu.

Link to comment
Share on other sites

Odprilike tako,ako zelis da cuvas dobar feedback.Ipak ako ti neko napise da si mu prodao plocu koja zavija zato sto je ekcentricna ne opra te te ni Dunav ni Sava.Imam ja par ploca koje ne zavijaju,a pliva rucka levo desno,juce sam jednu takvu slusao,ali tesko je bas praviti razliku,sigurnije ne prodavati.Za plocu koja je kriva naglasis u opisu i proveris da igla dobro prati brazdu.Naravno ne preterano kriva.

Kupio sam jednu plocu koja je takav nagli veleslalom pravila da sam se bojao da ne slomi iglu.Dzaba sto to rucka i igla prati ali nije bilo zdravo ni gledati pa sam je vratio.Verujem da bi to mnoge igle izbacivalo i bilo lako primeceno,ali prodavac je ogigledno imao dobar gramofon i to nije primetio iako je par puta preslusao.Posle mi se javio da ni on nebi  takvu plocu stavljao na gramofon.To su vec ozbiljne greske ploca,pa ni slucajno ne treba bezati od reklamacija ako se vec desi da nesvssno prodas,jer lako izgubis stalnog kupca.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

TIME I trece izdanje Jugoton  vs.  TIME I reizdanje 2019 Croatia records

Time (16) ‎– Time

Label:
Jugoton ‎– LPYV S 60978
Format:
Vinyl, LP, Album, Reissue
Country:
Released:
Genre:
Style:
=================================

Time (16) ‎– Time

Label:
Croatia Records ‎– LP 6088973
Format:
Vinyl, LP, Album, Limited Edition, Reissue, Remastered, Special Edition
Country:
Released:
Genre:
Style:
180-gram vinyl in heavyweight gatefold sleeve including 16-page booklet and download card.
====================================
 
Bez ikakvog razmisljanja, da ne kazem dvojbe, reizdanje iz 2019 je apsolutni pobednik.
Ekipa zaduzena za remaster Cover [Reissue] – Darko Kujundžić, Editor [Reissue] – Nikola Knežević i Remastered By – Goran Martinac
pokazala je izuzetno odolevanje iskusenju da se previse igra savremenim tehnoloskim igrackama.
Pojacan je signal koji je evidentno bio u minusu na originalnom Jugotoncu, celokupna slika je za nijansu izostrenija, basovi su malo dignuti i imam subjektivni utisak da su i bubnjevi malo pomereni napred.
U svakom slucaju, feeling nije drasticno izmenjen (kao kod nekih izdanja Rolling Stonesa).
Na prvo slusanje, tu je sve sto smo imali davne 1972. godine a onda nastupa
momenat srece da Pjesmu No3 slusamo bez krckanja, da je Hegedupa Upa prekinuta na istom mestu i da je Za koji zivot... ostala nesto najbolje u YU rokenrolu.
Izlisno je spomenuti pravo malo bogatstvo oliceno u grafickom gatefold redizajnu sa retkim slikama prve postave. Tu je i cisti bonus knjiga od 16 strana iz koje mozemo saznati da nije ''za koju zenu treba da sam Bog'' nego je ''za koju zenu treba da sam go'' .
U hrvatskoj se ovo izdanje jos uvek moze naci za 19 evra. Na KP, limundu i kupindu racunajte da cete se dobro izbekeljiti za ovaj diskografski biser.
 
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

U prilici sam da uporedim ono nase izdanje sa smesnim omotom, uslovno receno engleski original (repress 1975) i reizdanje na 180 gr.

TEN YEARS AFTER - WATT

album ispred ostalih ali uvek iza Creeklewood Green

image.thumb.png.71cba4ac0e122ec87697735154d139be.png

dakle, sve u svemu, ovo sam oduvek slusao na jugotoncu spakovanom u onaj idiotski dizajn i ziveo u ubedjenju da je to tako kako je.

Na zalost, nije. Definitivno, Jugotonov WATT je karikatura od originalnog albuma. Maltene duplo slabiji signal, bez basa bez visokih, sav u srednjim tonovima, bukvalno kao kanta zvuci u odnosu na UK izdanje iz  1975 . Repress na 180 grama je zvucno u dlaku isti ko englez izuzev sta je zanemarljivo glasniji.

--------------

Kenwood KA 501, Magnat Monitor Supreme,  Pioneer PL 530 i AT 91

image.jpeg.9ed0eb4752a4b34ee8c90f5f34ec72a7.jpeg

Kenwood KA-501

Link to comment
Share on other sites

LED ZEPPELIN VIII - In Through The Outdoor Jugoton 

vs.

LED ZEPPELIN VIII - In Through The Outdoor    https://www.discogs.com/Led-Zeppelin-In-Through-The-Out-Door/release/7303532

 

Ajoj sta smo mi sve imali da slusamo i jos da budemo srecni sto uopste mozemo....

Najkrace, onako narodski receno, pi#ka i krompira#a.

Ne ulazim u to kakvo je ovo 180 gr reizdanje u odnosu na original prvo izdanje, zvuci kompletno i vrlo pristojno.

R-7303532-1467305054-2796.jpeg.jpg

Jugotonac je svakako katastrofa, pocevsi od uslikane rupe sa oglednog omota do na 50% skresanih visokih...

R-10465138-1584988652-4354.jpeg.jpg

Setovi otografija koriscenih za englesko i ostala izdanja su verovatno zagonetka i za cepeline, ne samo za nas. :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...