Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

16 sati ranije, somilenko said:

Imam dotični album i upravo ga slušam dok čitam ovu temu. Na mom primerku snimak nije tih, barem ne prekomerno, ima dosta vazduha i klavir zvuči poprilično masivno, no ima malo "surface noise"-a. Imam utisak da ga sa svakim sledećim preslušavanjem ima sve manje...

Zvučnica koju koristim je Nagaoka MP-110, moguće je da bi sa nekom kvalitetnijom MC zvučnicom sa manjom masom kantelivera, dijamanta i kalema površinski šum bio znatno manji...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Stroka od proizvodnje vinila.Sad je zatopljena delom na igli.Mnogi audiofili(s pravom) ne pustaju nove ploce pre nego ih ociste.Planiram zbog toga delom RCM,konacno su im razumnije cene

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, sondek said:

Na project sam i mislio.Bio sam vec na granisi da je sam napravim,sto nije neki previse zahteva posao.

 

За цену за коју може да се добије (можда и старији модел сада) искрено не вреди правити.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, InSides said:

За цену за коју може да се добије (можда и старији модел сада) искрено не вреди правити.

Upravo tako,sad je to zaludan posao.Do skora su bile vrlo skupe te masine,a tehnologija  "Nasa" :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Uh,bas razocarenje.Ocekivao sam da je bas dobra ploca.Narocito sto Hrčak ima bas visoku cenu za taj album,mislim da su mi rekli 6700din minus popust koji daje bulevar books.
Moze biti par scenarija sum trake,mikrofona,surface noise od vinila,...ili jednostavno tih album,a velik sum na tvom ampu ili  "buka" gramofona i kablova koja dodje tada u prvi plan jer je snimak tih.Iskreno mislim da bih pre sumnjao na vinil ili gramofonski set up nego snimak.Ne verujem da bi isticali taj snimak i opremu da je to lose snimljeno.
ploča je sasvim OK (barem moj primerak), ima nešto malo površinskog šuma koji ne smeta, i koji dolazi do izražaja zbog prirode snimljenog materijala.. verujem da će posle US tretmana biti i bolje

klavir realističan, u potrebnoj meri tamniji, baš kako bi@Patolog rekao: 3 sata po ponoći, zadimljen kafe na Monmartru, pijanista za sebe svira Satija..

Sati u partituri za Gymnopedies nije upisivao vremensku komponentu, to je ostavio Pijanisti.. Branka ima izražen senzibilitet za Satijevu muziku..

ostaje da u narednim danima uporedim njeno aktuelno izvođenje sa onim od pre 30 godina..

df2311490a11251ad5789410d560e741.jpg
Link to comment
Share on other sites

ploča je sasvim OK (barem moj primerak), ima nešto malo površinskog šuma koji ne smeta, i koji dolazi do izražaja zbog prirode snimljenog materijala.. verujem da će posle US tretmana biti i bolje

klavir realističan, u potrebnoj meri tamniji, baš kako bi[mention=30365]Patolog[/mention] rekao: 3 sata po ponoći, zadimljen kafe na Monmartru, pijanista za sebe svira Satija..

Sati u partituri za Gymnopedies nije upisivao vremensku komponentu, to je ostavio Pijanisti.. Branka ima izražen senzibilitet za Satijevu muziku..

ostaje da u narednim danima uporedim njeno aktuelno izvođenje sa onim od pre 30 godina..

df2311490a11251ad5789410d560e741.jpg
vau - Gnossienne No. 7 sjajno: strpljenje, odmerenost, lagano razigravanje trme, parče ženske duše u najboljem.. uff
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav ljudi, potrebno mi je vase misljenje.

Zamolio bih vas da bacite pogled na ove klipove. Lakse mi je bilo da postavim vec neke postojece nego da sam snimam pa upload-ujem. Naravno, ne morate ih odgledati cele. Dovoljno je da obratite paznju na kretanje igle.

Kao fanaticni ljubitelj muzike i ploca, a odskora i preprodavac istih, sa zeljom da taj posao obavljam savesno i da kupci budu zadovoljni, zanima me sta iskusniji clanovi misle o plocama koje nisu 100% ravne i prouzrokuju kretanje rucice slicno prikazanom.

Unapred zahvalan!

 

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, pompi said:

Samo je @Father izneo svoje misljenje? Delimo ga, hvala mu. :cheers

Stvarno bih voleo da cujem jos misljenja.

 

Sada na pola ovoga ...

IMG_20200201_221024.thumb.jpg.1c0ce2b41984c3bc9e613d47be8620a8.jpg

... ne da ne provaljujem njihanje, nego ni rupa ne smeta. :D

:cheers

Važno je da se vrti u krug. Ako to radi, odlična je. Šo bi se reklo "nirmint" ... Živeli!

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ako se ta njihanja ne čuju, neka lageri o tome brinu.

Ima onih naglih bumpova koji zadrhte glavu pa to ume i da se čuje. Dok sviri milozvučno ja se ne bih brinuo.

Meni ni pucketanje ne smeta, ali nemam ništa protiv vinila sa potpuno nečujnim površinskim ramblom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...