Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

Jasno. Ako se radi o neoficijalnom izdanju to se napomene, a za pirata bi neki dobro platili.

U mom slucaju izdanje je oficijalno a divljak je zato sto matrix sadrzi "etched", tako bar kaze moj kupac.

Volim muziku i ploce, slusam ih od pete, seste godine zivota. Poceo sam da se bavim prodajom. Trudim se da radim savesno. Proveravam matrix svake ploce koju oglasim ali ovaj kupac me je zbunio. Jos kada bih vam rekao da je zvao vise puta i da su razgovori trajali minimum 30 min svaki, kukuuu...

 

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, pompi said:

Jasno. Ako se radi o neoficijalnom izdanju to se napomene, a za pirata bi neki dobro platili.

U mom slucaju izdanje je oficijalno a divljak je zato sto matrix sadrzi "etched", tako bar kaze moj kupac.

Volim muziku i ploce, slusam ih od pete, seste godine zivota. Poceo sam da se bavim prodajom. Trudim se da radim savesno. Proveravam matrix svake ploce koju oglasim ali ovaj kupac me je zbunio. Jos kada bih vam rekao da je zvao vise puta i da su razgovori trajali minimum 30 min svaki, kukuuu...

 

Druze,neoficijalna izdanja upravo i jesu pirati.

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, aaa zmaju! said:

Aa to...samo takvo izdanje je danas verovatno skuplje od legalnog:lol:

Barem 10x, pretpostavljam.

 

16 sati ranije, rain dogs said:

Verovatno se misli na neoficijelna izdanja.Imate masu takvih izdanja.

Uz izvinjenje, "verovatno" mi nije dovoljno :D

13 sati ranije, rain dogs said:

Kod oba izdanja jasno stoji Unofficial Release, sto nije slucaj kod pomenutog Yes-a. Matrix Bone Machine sadrzi "etched", matrix Black Rider ne, doduse ima ovo "A i B", na sta se moj kupac pozalio.

Da li je svaka ploca ciji matrix sadrzi "etched" divljak?

16 sati ranije, rain dogs said:

Jedno vreme su cak mogli da se kupe i na discogs,sada vise ne.

 :nono ,mogu i sada, sto je razlog vise sumlji u 100%-tnu tacnost tvrdnje NEOFICIJALNO=PIRAT.

Ako je potrebno, izvinicu se na OFF-u, mada, ovo je jedno od retkih mesta gde se na civilizovan nacin mogu otkloniti nedoumice. Za nepune dve godine clanstva primetio sam da ima izuzetnog sveta. Pozdrav svima!

:cheers

Link to comment
Share on other sites

... И то већ одавно.

 Каква су ваша искуства по питању колор винила ? Имам један бели и један транспарентни.

 Транспарентни винил је добар, односно да кажем нормалан.

 Док бели винил, без обзира што је албум добро мастерован, пуцкета као нека застарела плоча. А бели винил сам купио нов, опрао га неколико пута у Кностију, и опет неке песме звуче безвезе.

 Да ли је то чест случај са обојеним винилима, или имам погрешну информацију ? Хвала.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

R-12689739-1543329613-1172.jpeg.jpg

Meni se ovi Cepelinčići strašno dopadaju. I nisam se ni za trenutak kolebao videvši ploču. Kakav zajeb... Ovo je bez konkurencije najgora ploča od svih koje posedujem. Zvučna katastrofa. Ne vredi ni da nabrajam šta je sve loše. Jednostavnije je da kažem šta je dobro: Ništa! Čak je i omot tanak. Nemojte kupovati ovu ploču. Slušajte cd.

Istina, možda je neko drugo izdanje i bolje. Ovo imam ja:

https://www.discogs.com/Greta-Van-Fleet-Anthem-Of-The-Peaceful-Army/release/12689739

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nisam ljubitelj licencnih izdanja,ali RTB-ku koju sam dobio juce jednostavno moram da pohvalim.U pitanju je "Benny Carter-Jazz Giant".Sem sto je u pitanju vrhunsko jazz zadovljstvo,mastering ove rtb-ke je ocaravajuci.Sve je fantasticno izbalansirano,onih rtb suskanja bukvalno nema-ok ,par puta,ali to je 0.

Nejasno mi je zasto coveka koji je odradio ovakav zvucni zapis,nisu angazovali da radi sve u rtb-u.

Jos jedna potvrda sa moje strane da rtb vinyli sa buljavim najprostijim belim labelom najbolje zvuce.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam je nedavno kupio,zvuci odlično.Od kolege sa foruma je kupljena.Bilo bi lepo ako ju je kojim slucajem zamenuo stranim izdanjem cuti njegov komentar.Ja planiram bas neke dobro zvucece ploče kupiti na USA pressu jer mi se vec desilo da ''nema sanse da bude bolje bolje'' bude jos bolje.Jedna od prvih domacica koja zvuci sjajno,a voleo bi je cuti u originalu je Nighthawk Coleman Havkinsa ,jedna od mojih omiljenih ploca,mozda cak i No.1 u mojoj kolekciji i kad tad ce biti kod mene first press.Te 60-te nose neke od najboljih snimaka jazz-a.Meni je ta produkcija sa potpuno odvojenim instrumentima u prostoru najbolja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...