Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

11 sati ranije, MilunkaNS said:

SoulPeddler у Новом Саду има комплетан погон за производњу винила.

https://www.instagram.com/soulpeddler/

https://www.facebook.com/soulpeddler/

Ovo je izvanredna vest! Imao sam svojevremeno ideju nešto da izrezbarim na vinilu, ali se sve završilo u digitalnom domenu, osim tehničkih nedoumica, dodatno i zbog toga što je proizvodnja bila u Rumuniji ...

Ovoga puta ću se detaljnije raspitati za izvodljivost celog poduhvata, obzirom da glavni snimak podrazumeva frekvencije do 0,0001Hz. Nešto sam skeptičan da je to uopšte izvodljivo izvesti na vinilu.

Link to comment
Share on other sites

Evo iz prve ruke da javim.

Tiraž rezanja vinila 100 komada minimum. Prethodno je potrebno doneti dokaz o autorskim pravima za materijal koji je predmet snimanja.

Freq ooseg snimka od 50Hz do 16KHz.

Moja ideja neostvariva na vinilu jer je subsonična za taj medij i proizvodni proces...

Zaboravite na ideju kompilacija na divljaka bez autorskih prava (čisto pitao usput).

Link to comment
Share on other sites

Nisam pitao više od onoga što me je direktno zanimalo.

Postoji kontakt na sajtu i čovek koji se javio je bio izuzetno ljubazan i otvoren za razgovor. Vrlo iskreno i bez uvijanja mi je odgovorio na sva pitanja. Čak me je pozvao na svirku koju su organizovali u Petak.

Napomenuo je da uglavnom rade kada im se obezbede papiri vezani za autorska prava.

Link to comment
Share on other sites

Covek koji vodi to (Sneg) je moj bivsi cimer i to visegodisnji i mogu da garantujem za njega. Zanimljivo je to vreme bilo :)

I jako mi je drago da se bavi bas time, jer je o tako necemu sanjao.

 

A ja sam dozvolio da prodju godine, a da se ne vidimo i popijemo po koje :oops: Bice ispravljeno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pozdrav! 'Ajde da probam i ovde. Posto se zamerka odnosila i na to da "takva ploca nije dobra", mislim da ovo nece biti skroz OFF.

O cem' se radi? 

Matrix / Runout (Runout etched (stamped B10) A side): 50009 A B10

Matrix / Runout (Runout etched (stamped B16) B side): 50009 B B16

Ovo je matrix ploce koju sam prodao. Isti je kao na Discogsu, i sadrzajno i vizuelno. Kupac nije zadovoljan, kaze "to je divljak", morao bih da znam da "etched" i "A i B" na matrixu znace da ploca nije dobra?!?

Da li neko zna o cemu gospodin kupac govori?

Probao sam isto da saznam i u drugim grupama ali, ili ne razumeju pitanje ili ne znaju.

Unapred zahvalan.

Link to comment
Share on other sites

Na osnovu podataka koje si dao, pretpostavljam da je u pitanju album "Fragile" od grupe Yes (konkretno, ovo izdanje).

Jedno (po meni) logično objašnjenje bi bilo da je kupac verovatno očekivao originalno englesko izdanje iz 1971. godine, a dobio je francusko iz 1972. godine, pa zbog toga nije zadovoljan i pokušava da od buve napravi slona.

Drugo, malo konspirativnije objašnjenje je da ON ima divljaka koji planira da ti pošalje nazad, a zadrži tvoje francusko izdanje i pride vrati pare i na taj način te prevari.

Treće objašnjenje je da je kupac totalni (cenzurisano) koji ne zna ništa o pločama ali živi za to da nervira druge...

Link to comment
Share on other sites

@Froggy, u pravu si za izdanje. Ocekivao je bas to izdanje ali izgleda nije znao da matrix sadrzi "etched" i "A i B" , iako je to mogao i sam da proveri na discogsu. Kaze da kad matrix ima pomenuto, to nije dobro :nono a zast tako, nije mi objasnio :lol:. Zadrzao je plocu i nesto mi nije delovao kao covek koji bi da prevari. Pominje neke naslove, vidi se da je koliko toliko upucen u tematiku ali... dosadan je. Cini mi se da je od onih kojima se ne moze udovoljiti.

Sve u svemu, par dana sa vise strana pokusavam da razjasnim ovo ali niko ne smatra da ovakav matrix treba izbegavati.

Hvala na trudu i pozitivi :cheers

Link to comment
Share on other sites

Na sta se misli pod pojmom `divlje` izdanje kada je reč o vinilu? Meni nije poznato, da je neka kuća, pojedinac ... nelegalno presovao vinile bez pribavljanja licence i dozvole nosioca prava za konkretno izdanje, kao sto je recimo slučaj sa CD izdanjima.

Da li možete da navedete neki primer?

Link to comment
Share on other sites

Imam recimo ove albume sa linkova.Bio mi je kuriozitet da ih imam i pored toga sto su unofficial izdanja.Izdanja iz '90-tih su sa dosta jakom cenom.Gore pomenuti u izdanju Croatia rec. ide i po 80/90eu,dok je Black rider bas tesko naci na vinylu.Ipak cak i ova izdanja necete vise naci po nekim pristupacnim cenama.

https://www.discogs.com/Tom-Waits-Bone-Machine/release/2360836

https://www.discogs.com/Tom-Waits-The-Black-Rider/release/2921734

 

To su samo dva primera naslova koje je covek nazvao "divljak",ima toga kao masovna pojava kod Nirvane,Nick Cave,David Bowie,Joy Division,Pearl Jama....etc...etc....

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...