Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

46 minuta ranije, ketklou said:

 

@violent femmes   Od viska ne boli glava, nadam se... Drzim da vise verzija za poredjenje daju bolju sliku... Ako smeta, uklonicu post.

Naravno da ne smeta,samo sam napisao opsta online misljenja da je moguce da varijanta/e ove trojice audio-inzenjera daje najbolje zvucne rezultate.

Cisto sam samo hteo da Vam pomognem u nekom izboru ili ga barem suzim na par najboljih.

Inace mene Pink Floydi posle Syd Barretta nesto ne zanimaju previse,a pomenuta ploca mi nije ni u prvih 50 not for sale ili must to have listi.....tako da toliko o tome

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Miles Davis - E.S.P. ( Columbia 1965 )  IMPEX 2014  ploca koja vredi svake funte koju sam platio ( 30 uracunata i post usluga do Londre ).   Kupljena nova, dakle ima ih.

"First audiophile reissue of Miles Davis' E.S.P. LP using all-tube/all analog mastering by Chris Bellman at Bernie Grundman Mastering. Featuring faithfully reproduced jacket and labels. Individually numbered and strictly limited to 3,000 copies."   kazuje Discogs

 

 

DSCN2418 copy.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

da ne otvaram drugu temu...

Jel neko zna ko je distributer za Speakers Corner ...vrlo je aktivan.Porucio ploce zadnji put 2016. ...kazu u fabrici :screwy.

upućuju na rumunskog distributera koji je vrlo aktivan ...sta dočekasmo :plakanje

BTW. PERFEKTNE ploče

 

Edited by sondek
Link to comment
Share on other sites

Dobro nije neka firma iz vremena druga tita :lol:

Mslm mogao bi neko i da se zainteresuje od zivih firmi.Prodaju se vinili odlicno,i sve ih je vise.Steta da bacamo pare na shipping,carine i pola daješ Vučiću.Oko 27€ su u Nemackoj,sto ih nebi imali i ovde.U poslednje vreme nove ploče se vise isplati kupovati kod nas zbog svih tih troskova.Ne bas svaka naravno.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
1 sat ranije, violent femmes said:

Ipak cu zaobići to izdanje i pojuriti neko starije.:)

Upravo slusam to izdanje na ploci (imam ga i na cd-u). Nisam slusao prvo izdanje. Kupio sam plocu u "Metropolisu" za 2.400din,i mogu reci da svira za sve pare.I ja bih voleo prvo US izdanje:wub:

 

Link to comment
Share on other sites

Pa evo kako.Ja bih voleo u svojoj kolekciji da imam prva US izdanja ploca.Ali nemam sve.Neke da,ali nisu nove,(ne mogu ni biti),kupljene su po razumnoj ceni,i tako cu i nastaviti.U medjuvremenu,kupujem reizdanja koja zavredjuju paznju svojim kvalitetom i cenom.Konkretno,ovo izdanje kosta 20e,novo,bez suma,puckanja,reizdao "Verve",i svira odlicno.

Kupio sam i "My favorite things" od Coltrane ("Atlantic" 8122753501 made in EU 2014.g.) ),po istoj ceni,i nije me zadovoljio(kao da si stavio cebe preko zvucnika).

Zato i postoji ova tema,da nam se ukaze koje izdanje je dobro,a koje nije.

Preporucio bih Sonny Rollins-"Saxophone colossus",po istoj ceni od 20e-" Prestige" 0888072025417 made in EU (2017).

Link to comment
Share on other sites

Niko nije spominjao 1st USA izdanje,tako da o njemu i ne diskutujemo.Pitao sam kakav je mastering reprinta sa linka i dobijem dva različita odgovora,pa mi je to bilo zanimljivo.

Vidim ova dva lika sa discogs,ga dosta nahvalila,na Hoffmanov forum nisam pretraživao,mrzelo me:)

Takođe me zanima ima li neko ona EU izdanja Melody Gardott koje ima Metropolis,kakvi su oni zvučno,na discogs,mišljenja su čini mi se podeljena.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...