Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

Dosta ga vec nosi covek.Čak je to bila i ok cena ...ali se pojavio odjednom na amazon prime akciji po 16funti...zaista neverovatna cena za 2lp album.Slicno je bilo i sa Kind of blue...prvo normalna cena ,a onda na sve strane velik pad.Mozda ne valja nesto s plocom,ja sam bio u potrazi za starim USa izdanjem ali ovde imas taj live lp gratis.Poslusacu bas na tidalu kakva je razlika u remasteru ako postoje oba izdanja,imam na slusanju linn streamer pa dobra prilika da se čuje "Nelson u fulu" na modernim tehnologijama

Btw fina berza,ali ujedno najkraca na kojoj sam bio...14minuta odprilike.dovoljno da se ukeba Jack de Johnette i jedan Brownie/Max R stvarno mi zao zbog zurbe,lepa guzva bila

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, sondek said:

pojavio odjednom na amazon prime akciji po 16funti...zaista neverovatna cena za 2lp album.Slicno je bilo i sa Kind of blue...prvo normalna cena ,a onda na sve strane velik pad.Mozda ne valja nesto s plocom

Mozda su stampali vecu kolicinu koja nije planula kako su ocekivali... pa popust.

Link to comment
Share on other sites

U jbt kad sad nisam sprzio zvucnike...i kad se sad nisam šlogiro :o

Ima na Tidalu sve tri verzije tutu.Prva,druga manje vise slicna.Pustim ovo novo remasterizovano izdanje,a ono za pocetak otprilike 50 posto glasnije,crkoh od straha.Bas,visoki neeeverovatno nabildano ...Marcus na red bulu ...najgore sto ne znam jel to sad bolje.Mslm na kokainu je  taj sto je radio taj remaster to mogu da garantujem...cuo sam na preskok dve-tri numere nakon šoka...idem ja ipak po malo vode i sećera :blink:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sondek said:

Bas,visoki neeeverovatno nabildano ...Marcus na red bulu ...najgore sto ne znam jel to sad bolje.Mslm na kokainu je  taj sto je radio taj remaster to mogu da garantujem

Rade to neki, imam komplet Sun Ra, problem je sto to valja meni samo na prvu loptu, za svako duze slusanje ne mogu ne prija ( digitalni remaster i format )

Link to comment
Share on other sites

Moguće da su ga na Tidalu nesto opasno pojacali.Ali i kad se smanji na pot-u oseti se opsta nabildovanost zvuka, svega sto se cuje.Nešto sam se izprepad'o...bilo bi zapravo interesantno cuti poređenje na vinilu,ovo su ipak razlicite CD verzije.Baj d vej vrlo je zanimljivo porediti razlicite verzije albuma,narocito uz streamer zbog lakoće i brzine koriscenja  telefona kao daljinca.Tema jeste vinilna pa je ovo donekle off ali odlicno se moze cuti tazlika izmedu originala i raznoraznih remastera pre kupovine,ima i pozitivnih i negativnih primera remastera. Bowie-ov Space oddity sam bas odslusao u nekoliko verzija,tu bas ima odstupanja.Jako volim tu numeru.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Just now, dadoo said:

Jedno zapazanje kome jos ne mogu da se nacudim i definitivno cu ponoviti test..
Danas sam kupio mint Jugoton izdanje Dark Side of the Moon (Quadrafonic SQ) za veoma pristojnu cenu (steta bi bilo preskociti) i evo upravo jede za veceru isto reizdanje iz 2006 koje sam kupio u prodavnici..
Jel se ja tripujem, ili..?

 

Link to comment
Share on other sites

Navodno su najbolji remaster odradili Guthrie,Plante & Grundman.Pisanija navode da su Guthrie & Plante analogne trake prebacili u digitalni zapis visoke rezolucije,a zatim je Grundman odradio lp iz tih fajlova.Nisam slusao tu verziju Dark Side-a ali po svemu sudeci da njihova revizija:) ima najbolji zvucni balans.

Izdanje ima da se pazari kod Mascoma,s tim da je jaca cena.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, violent femmes said:

Navodno su najbolji remaster odradili Guthrie,Plante & Grundman.Pisanija navode da su Guthrie & Plante analogne trake prebacili u digitalni zapis visoke rezolucije,a zatim je Grundman odradio lp iz tih fajlova.Nisam slusao tu verziju Dark Side-a ali po svemu sudeci da njihova revizija:) ima najbolji zvucni balans.

Izdanje ima da se pazari kod Mascoma,s tim da je jaca cena.

hm.. da li mozes da mi das discogs link tog izdanja?

Link to comment
Share on other sites

Imam Jugotonca reizdanje *Harvest etiketa i ovo novo cudo 40th Anniversary...

Za nas odrasle na Jugotonu i RTBu, ta izdanja su prirasla srcu i, bojim se, brkamo ''dobro poznat zvuk'' sa ''dobro zvuci''...

Realno, 40th mnogo bolje zvuci ali samo na zaista dobrom jakalu gde basovi kojih ima ihaj nece ubiti visoke kojih ima ihahaj..

Na mojoj srednjeklasnoj boraniji, Jugotonac je nekako kompaktniji, ujednaceniji, cak pomalo ravan...

Ako me je zvonjava sata nakon tikataka uvek istrzavala na Jugotoncu, na ovom 40th izdanju bogme budi iz mrtvih....

No, iskreno, kada Doris Troy ode nebu pod oblake, stvarno me zabole i za tranzijente i za niske lage... :D Slusao bih je i na onom kineskom banana telefonu.

 

R-7465946-1442049134-8349.jpeg.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minuta ranije, dadoo said:

@dadooDruze,nemoj da poredis slike sa mascoma/metropolisa jer oni lupetaju i stavljaju bilo sta.Ja kada kupujem od njih pozovem i ljubazno zamolim da mi daju serijske brojeve/bar code od ploce koja me zanima za pazar.;)

Ploce se jednostavno tako ne porede,zato sluze serijski brojevi,bar codovi i najpouzdije -matrica.

Link to comment
Share on other sites

2 minuta ranije, violent femmes said:

@dadooDruze,nemoj da poredis slike sa mascoma/metropolisa jer oni lupetaju i stavljaju bilo sta.Ja kada kupujem od njih pozovem i ljubazno zamolim da mi daju serijske brojeve/bar code od ploce koja me zanima za pazar.;)

Ploce se jednostavno tako ne porede,zato sluze serijski brojevi,bar codovi i najpouzdije -matrica.

E, pa ne poredim nista..
Zato sam i pitao jer je mozda neko bio tamo i pogledao koje je to izdanje od skoro 4000 din...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...