Jump to content


Kvalitet pojedinih vinil izdanja


Srle

Recommended Posts

8 hours ago, Jovan M. said:

E sad pitanje pdv

Proverio.  Nisu mi skinuli PDV, platio sam onu cenu koja je oznacena na web sajtu prodavnice.

Za ono stosam kupovao meni se ovo isplatilo jer su dobre ploce, NM, sa normalnom cenom.

Za skuplje.... odlucite sami.

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Krca44 said:

Nisu mi skinuli PDV, platio sam onu cenu koja je oznacena na web sajtu prodavnice.

nisam razumeo : nisu ti skinuli pdv- to znaci platio si pdv ili nisi ? 

Ako si narucivao preko sajta video si da obračunavaju njihov pdv - da li si platio sa pdv ili bez ? 

sto se tiče našeg pdv - nisam bas razumeo  šta si mislio kada si rekao da se izbegne ako si prijavljen na jednoj adresi, a živiš na drugoj? koliko ja znam kod uvoza robe pdv se placa unapred , dakle ako carina resi da ti naplati pdv ne možeš da dobiješ robu dok ne platiš ?Ne postoji mogućnost da te zaduze za pdv osim ako nemaš speditera pa onda on plati pa duži tebe ali u svakom slučaju ako carina obračuna pdv on mora u roku od 8 dana da se plati...

 Dakle ti si imao sreće i nije ti naplacen . Je l’ tako? 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Krca44 said:

Naime ako ne zelis Invoice / racun u paketu, zbog carine, otstikliras odgovarajuci kvadratic ali onda moras navesti adresu na koju ide racun ( Billing Address ).  Meni racun stigne na mail a ne znam kako je kad su Billing i Shipping adrese iste,  mozda i tu ima lufta da ne ide racun u paket...

mislim da sam sada razumeo , ako ne spakuju racun sa paketom onda nemaju na osnovu čega da obračunaju pdv ... da definitivno ako se razlikuju billing i shipping adrese to je definitivno tako...

Opet proveri ako si platio njihov pdv to je stvarno glupost jer je roba otišla u izvoz ..onda bi definitivno bilo bolje narucivati preko discogs . sto se cena tice učinilo mi se na trenutak da je na sajtu jeftinije onda kasnije kada sam uporedjivao opet je nešto bilo jeftinije na discogs u odnosu na sajt.. u svakom slučaju mnogo je jeftinije nego kupovati kod nas preko oglasa mislim da su cene najmanje 2 negde i do do 3x manje za ista izdanja...

Link to comment
Share on other sites

36 minuta ranije, Jovan M. said:

izvini nisam razumeo firma od koje se naručuje se tako zove? može neki link? 

Imaš je na discogs-u, samo ukucaj izaćiće ti.

okay cene, jeftin shipping (npr. ja sam za 2 dupla vinila platio 10€, sa sve trackingom.

I sad gledam cene....nešto jeftinije na discogs-u, ali tu negde. Poručio sam Lanu del Rej, Honeymoon za 16+ €, plus shipping. Na njihovom sajtu je isti LP 22+$.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, RingeRaja said:

Imaš je na discogs-u, samo ukucaj izaćiće ti.

okay cene, jeftin shipping (npr. ja sam za 2 dupla vinila platio 10€, sa sve trackingom.

I sad gledam cene....nešto jeftinije na discogs-u, ali tu negde. Poručio sam Lanu del Rej, Honeymoon za 16+ €, plus shipping. Na njihovom sajtu je isti LP 22+$.

Hvala! Proverićemo dakle Groovesland na Discogs! @pompi

Link to comment
Share on other sites

http://www.grooves.land/index.php/cPath/2_1/format_id/LP/sort/7d/page/4

Vidi gde je povoljnije.Ja sam uzeo sa uk ebay-a.Sad vidim da je cena u funtama ista kao u €.Free shiping je bio za UK.Valjda mi se posrećilo,a i matematika im nije jaca strana.Ocigledno i istog prodavca treba proveriti na vise mesta.Jos da mi se posreci sa pola dajes vuciću,al jos vaznije snimak bude OK.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jovan M. said:

mislim da sam sada razumeo , ako ne spakuju racun sa paketom onda nemaju na osnovu čega da obračunaju pdv ... da definitivno ako se razlikuju billing i shipping adrese to je definitivno tako...

Opet proveri ako si platio njihov pdv to je stvarno glupost jer je roba otišla u izvoz

Platio sam njihovu cenu za koju mali slovim ispod pise Including VAT ( PDV ).

Glupost jeste ali pricamo o plocama Second Hand, NM/EX kvaliteta zaista takvog za normalne pare cca 15 Eu,  nesto sto na Discogsu moze da kosta 20Eu VG+.

Meni ima smisla da kupim Stevie Wondera za 13Eu Near Mint umesto istog, RTB, za 20 Eu kod naseg coveka.   Postarina je 8 Eu i PayPal, ako izaberem taj nacin placanja.

Dakle u ovom slucaju to sto placam njihov PDV, nema smisla, nije uobicajeno ali je ok, bitno mi je da me nasi ne kalpe dodatno sa njihovim carina/PDV forama.

..........

Dok god imas u paketu razumnu kolicinu ploca tipa 5 komada, bez racuna, nema carine ili PDVa.  Tako je dosad bilo kod mene.

Ako na paketu spolja jos neko ( prodavac ) napise Second Hand / Value 9 Funti npr... ista prica, nema carine, nema PDVa, nema na osnovu cega.

Mislim da je bitno i sto paket ide bez osiguranja i trackinga jer onda ide kao "pismo" tj. nije u racunarskom sistemu ali ovo je samo nagadjanje.

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sondek said:

al jos vaznije snimak bude OK

Sondek ove ploce koje sam kupovao, dosada tri ture, polovne, ocenjene NM ili EX, stvarno su bile zaista takve, za neku "normalnu" lovu.   Ima kod njih i novih ploca, ima i Miles Davisa VG skupih ali ima i jeftinih ploca, kao novih.

Ako je album izasao 73' prva izdanja mogu imati razne cene ali vec sledece izdanje iz recimo 84' ima nizu cenu, ima izbora vrlo cesto za isti album, raznih cena i kvaliteta od niskog do visokog.

Znaci meni je ova radnja ok za stare vinile, nove sam kupovao na drugim mestima dosada.

Link to comment
Share on other sites

ja sam imao loše iskustvo sa recordsale.de - naplatili mi 3 ploče, 2 nisu imali (shvatio sam to kad je pošiljka stigla), poslali jednu, ona putovala skoro pa mesec dana (bila dugo kod nas na carini), čekao još mesec da vrate novac.. na kraju je sve bilo OK ali je sve to trajalo previše.

inače, u poslednje vreme Carina nedogledno zadržava ploče, od 09.04. stoje ploče kod njih (vidim na trackingu).. da li se to još nekom dešava?

Link to comment
Share on other sites

 

31 minuta ranije, Woland said:

na Carini je sigurno.. ove moje (Brendelov box set Betovenovih klavirskih koncerata) su iz UK putovale 3 dana, a evo su 21 dan na Carini :(

 

...i ja cekam dve stvari par nedelja sa carine.Prodavci cekaju feedback,mi mislimo da su nam stvari nestale samo se oni ne uzbuđuju.Poso ne može da pobegne...naročito drzavni

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Woland said:

inače, u poslednje vreme Carina nedogledno zadržava ploče, od 09.04. stoje ploče kod njih (vidim na trackingu).. da li se to još nekom dešava?

Da. Juno ploče su znale iste nedelje da stignu, a sad to ume da traje i mesec dana.

Što duže stoji kod carine, više te orobe, pravilo :)

Link to comment
Share on other sites

Nema veze, PDV bi trebali da naplate ako je VAT oduzet preko, a ne ako je uracunat. Ali oni ga naplate svakako. Ko ce isterivati pravdu za par € ... to inace da duze stoji pa orobe moze biti, a i ne mora. Ja sam porucio case za telefon, stajao 3 nedelje na carini, dosao postar a oni lupili pecat “oslobodjeno od carine”. Vrednost oko 30e, sve regularno, Ebay UK ...

Link to comment
Share on other sites

Ploce sa Juno su jedno vreme stizale za 4 dana i uopste iz UK.   Al' bilo nekad...

Ako kupujete na Amazon.com, to je USA, paket duze putuje u odnosu na evropske zemlje,  meni je bez mesanja carine standardno vreme cekanja bilo 3 nedelje, sada ne znam.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Woland said:

ja sam imao loše iskustvo sa recordsale.de

Wolande pretpostavljam da je ovo u slucaju kad odmah platis Paypalom a oni nemaju na stanju.

Meni se desilo da stavim Kate Bush u kosaricu, sutra odem u banku, ulogujem se kad ono... nema vise te ploce kaze kosarica.   Neko me pretekao ili je neko ipak proverio stanje pa registrovao da nema, ovo se desilo vec dva puta.

Zasada su bili korektni i brzi, paketi dosada putovali u proseku 4 dana, iznenadjujuce cak i kad carina ne mesha svoje prstice.... ili mozda normalno kad se oni ne mesaju.

Ako budu za.....ali neku turu javicu ovde, da ne bude da ih hvalim a oni...

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Woland said:

2 od 3 - posle mesec dana

To bas i nije u redu.  Pre ili kasnije, sa svakom prodavnicom ploca sam imao neki problem, samo je bilo onda pitanje kako to resiti, da znas da sa nekim Englezima nisam ni mogao da resim, jednostavno ne veruju ljudi meni i nece da poveruju da su oni zeznuli stvar, verovatno u startu i onda se prave ludi, mislim nisu ni ti Evropljani tako bajni i sjajni kad nema traga kupovine ( PayPal, racuni, sto je kod mene bio slucaj , drugacije nije moglo ).

Videcu kako ce ici sa ovima, meni ploce otstoje par dana u kosarici, vidim i da imaju brz protok sada u smislu updatea kad se proda ploca, pa zasad nije bilo frke.

Link to comment
Share on other sites

Rekoh da cu izvestiti ako nesto ne bude ok sa Recordsale.de, pa evo prvog slucaja.

Prve tri ture sa jazzom su prosle odlicno, tura koja mi je upravo stigla je imala ove plojke :

1. Stevie Wonder - Talking Book,   Europe izdanje, 84' ,  EX ocena vinyla,  cena 13 Eu

Ploca iskrivljena tipa tanjir za supu, B2 ima gadan zarez koji igla prolazi uz snazno pucanje, shtoljpi tipa, zrela za lepkiranje ili mokro pranje tj. ima pucketanja.     Ocena realno ne moze biti EX.   Moja ocena G.

2. Stevie Wonder - Innervisions,  Germany izdanje,   NM ocena,  cifra 19 Eu

pucketanje, inace ok, moze na pranje/lepkiranje ali nista strasno.   Realno VG+,  zvuk losiji od USA izdanja.

Za realnu ocenu NM ploca ne sme da pucketa, bar ja tako pojmim formalno usvojeni nacin ocena koji svako moze procitati na Discogsu.  

Pozdrav, Krca

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On ‎29‎.‎4‎.‎2018‎. at 14:17, sondek said:

"prodato"- free shipping... ,čujemo se kad ovo novo izdanje stigne,na putu je već.

Stigao Jobim.Lepo snimljena ploca,sa CD-a.Ima visokih tonova na pretek u odnosu na first press,a i ostali tonovi su malo "višiji" ...dakle nađite neko staro izdanje u sto "nearmintijem" stanju i uzivajte. Somborac,cujemo se ovih dana da preuzmeš first press s greskom.Taman da se i ti zaraziš pa kupis posle novu ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...