Jump to content


Audio Alto


Golum

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Imao sam prilke da tokom ovih godina upoznam razne ljude iz belosvetskog posla,pa samim tim cujem i razne price.Evo jedne od tih prica.Cini mi se da ima veze sa ovom temom i sa cenom zvucnika.Prica je istinita.Deda,koji mnogo voli svog unuka,proda neku zgradu i da par miliona dolara unuku da zapocne posao sa proizvodnjom zvucnika.Inace rec je o jednoj mnogo poznatoj firmi za proizvodnju zvucnika i treba li reci da su ti zvucnici skupi.Sta hocu da kazem.Unuk moze da stavi cenu koju god hoce.Da li ce da proda nesto ili ne bas ga briga.Ima za leba i preko leba i bez prodaje zvucnika.Deda je spreman i da izgubi investiciju.Visoka cena je i deo imidza.Da li ce ovi iz teme da prodaju neki par zvucnika za 12 000eura?Mozda i hoce mozda i nece.Uvek ali uvek ima spremnih da plate skupu robu jer je i to deo njihovog imidza.

Svako moze da stavi cenu koju god hoce.Trziste ce da pokaze da li i koliko su u pravu.I Audio Note su prodavali Ongaku za mnogo velike pare.Koliko su prodali ne znam,ali znam da su se naprodavali mnogo jeftinjih pojacavaca.Valjda i to nesto govori.

Link to comment
Share on other sites

Prosle nedelje sam imao priliku da poslusam jedan interesantan sistem: Goldnote elektronika koja je pokretala Zellaton Emotion zvucnike.

Zellaton zvucnici su dvosistemski ali nemaju skretnicu. Driver na dole stize do nekih 100 Hz a ostatak se postize konstrukcijom same kutije. Visokotonac ima samo jedan kond zakacen direktno na njega.

Ovde ima vise informacija za one koje interesuje vise o celoj toj prici:

http://www.zellaton.com/en/#/loudspeakers

Cena je bila negde oko 7000 eura za par.

post-8717-0-26964100-1321692892_thumb.jp

post-8717-0-26964100-1321692892_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Imao sam prilke da tokom ovih godina upoznam razne ljude iz belosvetskog posla,pa samim tim cujem i razne price.Evo jedne od tih prica.Cini mi se da ima veze sa ovom temom i sa cenom zvucnika.Prica je istinita.Deda,koji mnogo voli svog unuka,proda neku zgradu i da par miliona dolara unuku da zapocne posao sa proizvodnjom zvucnika.Inace rec je o jednoj mnogo poznatoj firmi za proizvodnju zvucnika i treba li reci da su ti zvucnici skupi.Sta hocu da kazem.Unuk moze da stavi cenu koju god hoce.Da li ce da proda nesto ili ne bas ga briga.Ima za leba i preko leba i bez prodaje zvucnika.Deda je spreman i da izgubi investiciju.Visoka cena je i deo imidza.Da li ce ovi iz teme da prodaju neki par zvucnika za 12 000eura?Mozda i hoce mozda i nece.Uvek ali uvek ima spremnih da plate skupu robu jer je i to deo njihovog imidza.

Svako moze da stavi cenu koju god hoce.Trziste ce da pokaze da li i koliko su u pravu.I Audio Note su prodavali Ongaku za mnogo velike pare.Koliko su prodali ne znam,ali znam da su se naprodavali mnogo jeftinjih pojacavaca.Valjda i to nesto govori.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam prilke da tokom ovih godina upoznam razne ljude iz belosvetskog posla,pa samim tim cujem i razne price.Evo jedne od tih prica.Cini mi se da ima veze sa ovom temom i sa cenom zvucnika.Prica je istinita.Deda,koji mnogo voli svog unuka,proda neku zgradu i da par miliona dolara unuku da zapocne posao sa proizvodnjom zvucnika.Inace rec je o jednoj mnogo poznatoj firmi za proizvodnju zvucnika i treba li reci da su ti zvucnici skupi.Sta hocu da kazem.Unuk moze da stavi cenu koju god hoce.Da li ce da proda nesto ili ne bas ga briga.Ima za leba i preko leba i bez prodaje zvucnika.Deda je spreman i da izgubi investiciju.Visoka cena je i deo imidza.Da li ce ovi iz teme da prodaju neki par zvucnika za 12 000eura?Mozda i hoce mozda i nece.Uvek ali uvek ima spremnih da plate skupu robu jer je i to deo njihovog imidza.

Svako moze da stavi cenu koju god hoce.Trziste ce da pokaze da li i koliko su u pravu.I Audio Note su prodavali Ongaku za mnogo velike pare.Koliko su prodali ne znam,ali znam da su se naprodavali mnogo jeftinjih pojacavaca.Valjda i to nesto govori.

Link to comment
Share on other sites

Mark Audio Alpair 10 full-range jedinica u kugli i bass jedinica u kugli, pasivna skretnica koja seÄe bass na 100 Hz, dok za Alpair i ne treba niÅ¡ta jer u svom kompresionom kabinetu ima prirodan pad odziva ispod 100 Hz. I to se prodaje za 12.000 € ....

ProizvoÄ‘aÄe zvuÄnika te narandžaste jedinice koÅ¡taju otprilike 120 € (2 komada), možda i manje, Å¡to je 1% maloprodajne cene zvuÄnika. Uzdravlje!

Link za Mark Audio Alpair 10 na prodavnicu Madisound: http://www.madisound...ll-range-gen-2/

Slikica jedinice:

A10Gen2Gold.jpg

Najbolje deo priÄe je Å¡to likovi koji drže takve firmice krstare po DIY forumima, i pokupe ideje, predloge, projekte, i naprave kao "svoje" modele zvuÄnika, i zavale Dambo cifru. O Mark Audio jedinicama se poslednjih nekoliko godina piÅ¡e po forumima, kaÄe se projekti, itd. NajviÅ¡e na velikom www.diyaudio.com forumu. Poznati Älan tog foruma koji se najviÅ¡e bavi zvuÄnicima sa nick-om planet10 je razvio i svoj biznis sa svim mogućim jedinicama koje vuku na full-range i srodnim disciplinama, ukljuÄujući i prodaju tih jedinica. Prodaje i Mark Audio. Evo linka: http://www.planet10-hifi.com/

A ovo je link za deo sajta na kome su projekti i nacrti raznih kutija sa Mark Audio jedinicama, samo da se vidi koliko toga ima:http://www.planet10-...-markaudio.html

Toliko o "struÄnjacima" i vrlim inženjerima po firmicama "koje (kao) prave i prodaju High-End zvuÄnike", znoje se i trude, godinama razvijaju vrhunske projekte, tako da je i cifra opravdana. ha, ha,...

P.S. Nadam se će bar neki Älanovi ovog foruma da zahvale na spasavanju od sudbine klete Å¡iÅ¡anja vunice...

Link to comment
Share on other sites

OÄigledno je u pitanju lep komad nameÅ¡taja, futuristiÄkog izgleda, koji može dobro da "legne" u odgovarajuće dizajnirane prostorije, a usput joÅ¡ i dobro svira.

Svakako dobro doÄ‘e Bokijevo objaÅ¡njenje onima koji misle da ovaj sistem zvuÄno opravdava cenu, te da i sami mogu napraviti neÅ¡to sliÄno za par stotina evra, ali teÅ¡ko da će moći da naprave neÅ¡to ovako dopadljivo i hi-tech.

Stvar je vrlo jednostavna, ne vidim razloga za ovoliki fajt. :)

Link to comment
Share on other sites

Upravo je poenta u tome Å¡to ne kupuje svako zvuÄnike zbog toga kako sviraju. Nekome je jednostavno na prvom mestu kako to izgleda. Verovatno je i zbog toga pomenuti zvuÄnik izložen na sajmu nameÅ¡taja :roll: .

Meni liÄno ne izgledaju niÅ¡ta naroÄito i ako bih bio u poziciji da se bahatim sa 12000e za "lepe" zvuÄnike pre bih kupio neki B&O koji je već dobro poznat kao marka za qrchenje(u svakom holivudskom filmu mora da se pojavi nesto od B&O ako se želi doÄarati eksluziva nekog stana, kuće itd..), a pri tom verujem da bolje svira.

Ja sluÅ¡am Alpaire 7 (mislim da je to jedinica koja se ugraÄ‘uje u AA S103 od pomenutog proizvoÄ‘aÄa) u pencil 7 kutiji i to svira jako dobro za cenu koÅ¡tanja. TeÅ¡ko da se može dobiti bolji zvuk za manje para.

MeÄ‘utim, sad kada sam video koliko "stvarno" vrede ove jedinice, mislim da ću da opiÄim piano lak finiÅ¡ na kutije i da ih ponudim za 1000e :banana

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...