Jump to content


Digitalizacija u Srbiji - konacno?


Infidel

Recommended Posts

Беар уређај може да Ñе купи и на пијаци. Толико о уређају.

 

Baš kao i 5/6 hifi uređaja, a usput su iz Švajcarske. ^_^

 

 

Stone, Horizons...da ili ne?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da li i jedan od njih ima mogućnost da na svoj daljinski pokupi osnovne funkcije televizorskog daljinca? Bar ono, ukljuÄ/iskljuÄ i pojaÄaj/utiÅ¡aj.

 

Matorci da koriste dva daljinska upravljaÄa je kvantna fizika za neke od tih matoraca.

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanjce ako moze.

Dok ne nabavim dvb tuner za ranch, planiram da koristim Terratec Cinergy usb tv tuner.

Terratec-Cinergy-Hybrid-T-USB-XS-FM-227x

Nekada sam ga koristio sa analognim signalom.

Ali sam u medjuvremenu menjao hardver i os ( preko 98 na xp pa sad win7) pa ne znam ni koji player da koristim.

Da li je neko od forumasa koristio usb tv tuner za prijem digitalnog signala i koji program preporucujete?

Link to comment
Share on other sites

ProÄitao sam dosta nekih testova, i miÅ¡ljenja korisnika. Å to se tiÄe Horizonsa, nisam naleteo na loÅ¡e miÅ¡ljenje korisnika, za razliku od Stronga, gde je izgleda problem u loÅ¡oj kontroli kvaliteta, i svodi se na princip "kakav ti uleti komad".Ako je dobar, onda je kao supersjajan, a može i da brlja, restartuje, koÄi, i zuji.OÄito se cela priÄa svodi na Horizons, Strong i Xwave, pa Å¡ta kome uleti.

Link to comment
Share on other sites

Kao i vi i ja imam istu dilemu, sta uzeti?? Mnogi kazu ma sve je to isto ali opet svi mislimo da ima uredjaja na koje vredi obratit paznju kao i da ima onih koje treba obilaziti. Zanima me da li je neko imao iskustva sa Orion uredjajima? Imao sam jedan na probi dva dana (pozajmio sam od drugara) i moram priznati da sam odusevljen onime sto sam video. Vizuelno jako lepo odradjen, izgleda tri puta skuplje nego Vox ili Bear, ima sve konekcije, daljinski je jako dobar. Skeniranje traje nekih 3 minuta i nasao je kod mene (okolina KS-a) 48 kanala od kojih se neki ponavljaju 3 puta jer ih ima na vise frekvencija. Ukupno oko 15 razlicitih kanala. Uredjaj je prikljucen preko HDMI kabla i moram priznati da je slika ODLICNA u svakom smislu! Dakle boje, kontrast, ostrina - odlicni, nema ukljucen NR kao neku uredjaji, pusta MKV... Ono sto mi se nije svidelo je to sto na RTS HD nije imao zvuk koji je u Dolby Digital formatu sto mi je malo cudno. Nije ga imao ni na TV-u, a ni na risiveru na koji je prikacen coaxilanim kablom. Druga stvar koju sam primetio (ne smeta mi, a i sumnjam da ce nekom smetati) je sto slika secne na pola sekunde kada se promeni kanal. Nista strasno ali da napomenem. Takodje moram da kazem da se uredjaj uopste ne greje i ne pisti. Da li je jos neko imao prilike da proba ovaj uredjaj? Kakva su vasa iskustva?

Link to comment
Share on other sites

Kao i vi i ja imam istu dilemu, sta uzeti?? Mnogi kazu ma sve je to isto ali opet svi mislimo da ima uredjaja na koje vredi obratit paznju kao i da ima onih koje treba obilaziti. Zanima me da li je neko imao iskustva sa Orion uredjajima? Imao sam jedan na probi dva dana (pozajmio sam od drugara) i moram priznati da sam odusevljen onime sto sam video. Vizuelno jako lepo odradjen, izgleda tri puta skuplje nego Vox ili Bear, ima sve konekcije, daljinski je jako dobar. Skeniranje traje nekih 3 minuta i nasao je kod mene (okolina KS-a) 48 kanala od kojih se neki ponavljaju 3 puta jer ih ima na vise frekvencija. Ukupno oko 15 razlicitih kanala. Uredjaj je prikljucen preko HDMI kabla i moram priznati da je slika ODLICNA u svakom smislu! Dakle boje, kontrast, ostrina - odlicni, nema ukljucen NR kao neku uredjaji, pusta MKV... Ono sto mi se nije svidelo je to sto na RTS HD nije imao zvuk koji je u Dolby Digital formatu sto mi je malo cudno. Nije ga imao ni na TV-u, a ni na risiveru na koji je prikacen coaxilanim kablom. Druga stvar koju sam primetio (ne smeta mi, a i sumnjam da ce nekom smetati) je sto slika secne na pola sekunde kada se promeni kanal. Nista strasno ali da napomenem. Takodje moram da kazem da se uredjaj uopste ne greje i ne pisti. Da li je jos neko imao prilike da proba ovaj uredjaj? Kakva su vasa iskustva?

Pokusajte da u audio postavci na dalj.od tv izaberete engleski jezik.

Link to comment
Share on other sites

Koji model Oriona?

Nema oznaku na sebi, a ni na kutiji tj ne postoji nikakav broj modela ni slovna oznaka. Izgleda ovako:

orion-telekom-dvb-t2-69-5.jpg

Primerak koji je bio kod mene ima veliki natpis "Orion Telekom" desno od displeja. Jako lepo izgleda uzivo, prednji panel je naravno od plastike ali sa horizontalnim teksturama koji je donekle primecuju i na ovoj slici. Kao sto rekoh slika je zaista odlicna, jednostavno nisam mogao da verujem kako izgledaju pojedini kanali koje gledam preko analogne frekvencije, a neki (Prva i Pink npr) cak izgledaju za nijansu bolje nego na Amiko i Dreambox risiveru (oba HD). Jedino sto nema zvuk na RTS HD. Na domacim forumima par clanova je napisalo da im na ovom Orionu slika secka i da hoce stalno da gubi signal tj kvalitet signala padne ispod nekog procenta i kanal se gubi, a ni jedno od ta dva se na mom primerku nije dogodilo.

 

@ rokijana

 

Nisam nasao opciju da menjam audio stream kao na satelitskom risiveru, a ako mislite na promenu jezika u glavnom meniju i to sam probao, u oba slucaja nema zvuka. Prvo sam pomislio da uredjaj nema Dolby Digital dekoder u sebi ali kada pustim neki film u mkv formatu lepo reprodukuje DD i DTS.

Link to comment
Share on other sites

Jos da dodam, upravo gledam ovaj video na YT i vidim da je meni na Xwave STB1 100% indentican kao na Orionu:

 

https://www.youtube.com/watch?v=BfgAznOulo4

 

Onda krenem da gledam za Bear i ladno takodje ima 100% isti meni... Pretpostavljam da je isti softwer na svima kao sto je slucaj na satelitskim risiverima gde je Enigma npr vizuelno ista za sve bez obzira na proizvodjaca uredjaja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...