Jump to content


Digitalizacija u Srbiji - konacno?


Infidel

Recommended Posts

Heh, ni sa kablovskom nije lako...

Kada kablovski operater promijeni raspored kanala, lele, a sbb to redovno radi... :)

Vrati mi happy na treći!!!

Baba, što gledaš te gluposti?

Ma, vrati mi Marića na treći, ÄujeÅ¡ li! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ма верујем ал' да не бих баш пуно времена провео на дотичном меÑту ко рекох да Ñе припремим.

 

Сећам Ñе давних дана када Ñу видеорикордери били актуелни, дођем да намеÑтим канале и наравно почнем ти Ја да их тражим.

 

У једном тренутку појави Ñе нека шпанÑка Ñерија и ни за живу главу ниÑам Ñмео да наÑтавим Ñа тражењем оÑталих.

 

Један од разлога, ко Ñе нашао у Ñличној зна о чему пишем.

Pa to ce di se desi opet  i ako znas proceduru. A naidjes na seriju (ovaj put verovatno Tursku) - STOJ da odgledamo pa onda nastavi.

Link to comment
Share on other sites

Jel ti cuvala decu?

Stipso.  :evil:

 

Ма ниÑам био нити ћу бити, ал' ајде ти Ñад некоме од 86 година објаÑни рад на новом Ñупер мега гига даљинÑком. Једва Ñу научили и на Ñтаром Ñа двоÑтруко мање гумбића.

Link to comment
Share on other sites

Ма ниÑам био нити ћу бити, ал' ајде ти Ñад некоме од 86 година објаÑни рад на новом Ñупер мега гига даљинÑком. Једва Ñу научили и на Ñтаром Ñа двоÑтруко мање гумбића.

A kako je meni kad sam morao da kupim tablet i da je naucim da cita vesti , brousuje internet i gleda youtube.   :xmas

Link to comment
Share on other sites

Само да јавим да Ñам Ð´Ð°Ð½Ð°Ñ Ð´Ð¾Ð±Ð¸Ð¾ ово чудо модерне технолигије. Са ХДМИ конекцијом је ОК.

 

Затим Ñам кренуо да пробам антенÑки излазни прикључак и ту Ñе појавио проблем. Ðаиме такав кабл ниÑам кориÑтио бар два'ÐµÑ Ð³Ð¾Ð´Ð¸Ð½Ð°. 

 

Копање по по кутијама уродило је плодом.

 

Елем, повезивање Ñпољашња антена → → Ð¥Ð¾Ñ€Ð¸Ð·Ð¾Ð½Ñ Ð¡ → → ТВ.

 

Канал на коме је излаз је 32.

 

Слика је задовољавајућег квалитета претрага је одлична, Ñортирање канала такође.

 

Свидело ми Ñе што има могућноÑÑ‚ Ñлика у Ñлици.

 

Све у Ñвему уређај је ОК.

 

Од Ñвега Ñвидела ми Ñе кутија, таман за Лампунцеру.     :bounce

 

Ево и мало Ñлика које миÑлим да Ñу прве ал' отвореног уређаја.

 

34dq0zn.jpg

 

2j3jf9s.jpg

 

dpi7ly.jpg

 

29omjbt.jpg

 

a5b98m.jpg

Link to comment
Share on other sites

Stone,ko deli ove risivere tj. od koga si ga dobio da stanem i ja u red...

jel na RF izlazu analogni signal? 

 

МиÑлим да је купљен у Техноманији. ЈеÑте аналогни Ñигнал а то пише и у петом реду у текÑту 32. канал.

 

Ako nema zelenu nalepnicu nije pravi...

 

Има зелену налепницу   :bounce

Link to comment
Share on other sites

Ма ниÑам био нити ћу бити, ал' ајде ти Ñад некоме од 86 година објаÑни рад на новом Ñупер мега гига даљинÑком. Једва Ñу научили и на Ñтаром Ñа двоÑтруко мање гумбића.

 

Bio bi cool biznis praviti third-party daljince za pojedine TV-je sa samo osnovnim funkcijama. Upali/ugasi, pojaÄaj/utiÅ¡aj, programi +/- i brojevi 0-9. I onda ih joÅ¡ programirati da rade sa STB i TV. A iz onog glavnom "sa mnogo dugmića" izvaditi baterije i ostaviti u fijoci.

 

Imam i ja problema sa babama/dedama/tetkama/ujnama i savremenom video tehnologijom.

Link to comment
Share on other sites

Svim ovim DVB-T2 lepotanima sto se mogu kod nas mogu kupiti, dajem 2-3 godine zivota a onda ste svi dobro dosli kod mene na servis....

za 20-30$ kinez je planirao da mu podari bas toliko godina rada... :order

ili da posle toga predjemo na 4K rezoluciju.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

 kinez je planirao da mu podari bas toliko godina rada...

 

Рако га не кориÑтимо колико година му тада даје кинез?

Link to comment
Share on other sites

Рако га не кориÑтимо колико година му тада даје кинез?

 

stone,ako ces taj tvoj da gledas na onom mlaisi u cosku onda ok ali ako ces na neki HDMI da ga priceras onda razmisli o uzemljenju tog kineza...

onako drugarski :)

Link to comment
Share on other sites

Evo onako drugarski ....

spojiti-zalemiti sledece tjuner--masa od HDMI-a--i na trecu zicu (zuto zelenu)napojnog kabla koji treba promeniti...

min 0,75mm2.

tjunere hd box-a i tv-a povezati koax kablom iako se koristi HDMI input.

post-10001-0-04693100-1431297553_thumb.j

 

 

poz....stone :)

 

HD je HD al Zemlja je Zemlja (GND.)

Link to comment
Share on other sites

stone,ako ces taj tvoj da gledas na onom mlaisi u cosku onda ok ali ako ces na neki HDMI da ga priceras onda razmisli o uzemljenju tog kineza...

onako drugarski :)

 

Онако другарÑки, није за мене.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ajd da osvežimo malo temu...

Predstoji mi nabavka ovog Äuda moderne tehnologije, koje bi služilo da ostareli roditelji tokom boravka u vikendici gledaju TV Dnevnik, poneko remek delo turske i indijske kinematografije, kao i trke F1, tenis, i sl. kad im doÄ‘em u posetu. ProÄitao sam Stonov prikaz Horizons, Lilyhammerov test nekoliko modela, pa sam malo u nedomici, jer iskustva proseÄnih korisnika govore da je Horizons možda optimalno reÅ¡enje. Da napomenem, male su Å¡anse da će se koristiti bilo koja opcija ureÄ‘aja osim primarne, odnosno, prijema tv kanala.OptiÄka vidljivost ka ÄŒotu je maximalna, Avala je relativno blizu, ali iza leÄ‘a, pa smatram da ne bi trebalo da bude problema sa jaÄinom signala.Povezivanje bi bilo preko skart konektora, pa mi nije potreban RF modulator.

Dakle, iz prve ruke, da li ima još predloga, sa što nižom cenom, ali ne i da bude baš krš koji gubi kanale, zuji, bruji, i pravi probleme.

Zahvaljujem na predlozima! :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Ako me pitate o tome da li treba da kupite Horizon, ja cu vam otvoreno reci, sasvim je svejedno. Iako neki tvrde da to nije to, a zna se i sa kojim namerama, ja vam otvoreno kazem, u novijoj istoriji svemira se nije bolje pokazao nijedan uredjaj. Izvinjavam se ako sam upotrebio neku tesku rec. Gospodine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...