Jump to content


Digitalizacija u Srbiji - konacno?


Infidel

Recommended Posts

Prvi dvb-t2 sam instalirao pre skoro 2 godine, kada je počelo testiranje i sistema i u početku sam koristio sistem (tazbina je u pitanju):

Kanalna antena (ako se sećam 26k) & UHF "pretpojačalo" u anteni > Dual pojačalo > napajanje > DVB-T2. Okvirno 10 metara kabla.

Tada je to bilo taman dovoljno za upotrebljiv signal.

 

Kako je signal na predajniku pojačavan, svelo se na

logu (VHF+UHF) > pojačalo > ispravljač > DVB-T2.

 

Još uvek nije signal na predajniku optimalan (nije završeno postavljanje novog stuba) - kada sve završe, pretpostavljam da neće trebati praktično ništa osim antene ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

BaÅ¡ taj, gore navedeni Strong, ja imam u momaÄkom stanu. ObiÄna velika loga + antenski kabal + strong + antenski kabal do tv-a, slika je max. moguće dobra na tv-u. Negde oko 15 kanala hvata. U drugom stanu. gde živim, imam box paket i nema meni vidljive razlike u slici onih kanala koje hvatam i preko stronga.

Link to comment
Share on other sites

Ovako, probao sam: Horizons A115, Bear DTV 202, Synaps THD2900, Vivax DVB-T2 152, Vox STB 200, Xwave Digital One i ovaj Strong SRT8201.

 

Idemo redom:

 

1.HORIZONS A115 - Dizajn kao iz osamdesetih, solidno opremljen interfejs, ali prosecan kvalitet izrade, slika ima veoma malo mogucnosti za pdesavanje i cesto je deformisana, nema signala na RF izlazu i ako ga reklamiraju kao da ima, kad je u pogonu greje se veoma puno, a u stand by modu pisti i zuji, pistanje ima jako nezgodnu frefenciju i jako-jako je neprijatno, posebno nocu.

 

2.BEAR DTV202 - Uzasna zavrsna obrada, nekvalitetna izrada, najlosiji od svih testiranih sto se tice kvaliteta izrade. Slika solidna, ali osetljiv i nestabilan signal, zvuk solidan, daljinski veoma jeftin, mnogo-mnogo se greje, nije bas besuman, softver graficki prevazudjen.

 

3.SYNAPS THD2900 - Moram odmah da naglasim da ga je tesko naci u ovdasnji prodavnicama i test sam izvrsio tako sto sam ga pozajmio od prijatelja! Finog je dizajna, dobra zavrsna obrada, kvalitet zvuka i slike je identican Strongu, nije kao ni strong preterano osetljiv na kvalitet i jacinu signala, stabilan u radu, daljuinac za nijansu bolji od Strongovog, meni intuitivan itd. Mane su: tesko je nabavljiv, na oglasima kosta 5,000 din, USB konektor mu je sa zadnje strane, zna da se poprilicno zagreje, povremeno zuji i na Stend By.

 

4.Vivax DVB-T2 152 - Solidnog dizajna, prosecan kvalitet zavrsne obrade, daljinac prosecan i mora se dosta usmeriti u uredjaj, meni nekako nabacan, i ako ima 5V napajanje antene, anteni nije uspeo pslati tu voltazu, pa sam morao antenu exsterno napojiti strujom! Dosta se greje i u radu zuji, besuman u stand by. Kvalitet slike i tona prosecan, cesto secka i koci sliku, desavalo se da iz nepoznatih razlog izbrise sve memorisane kanale.

 

5.Vox STB 200 - Kuciste skoro isto kao Strong, samo sto Strong nema ni jedne mehanicke tipke (sve radi softverski) dok ovaj ima nekoliko tipki i malo modifikovan displej, u radu slicnih karakterisika kao Synaps i Strong, dosta stabilan, ali je zato meni malo zbunjujuc. Daljinac prosecnog kvaliteta, greje se poprilicno i zna da pisti i na stand by, desava se da zabaguje i onda pomaze samo ponovno startovanje uredjaja.

 

6.Xwave Digital One - Dopadljivog dizajna, dobre zavrsne obrade, daljinac identican Synapsovom, dobar kvalitet slike i zvuka, stabilan u radu ali mu treba malo duze vremena da i stand by moda stabilizuje softver i sliku, greje se i u radu zna da pisti i zuji.

 

7.Strong SRT8201 - I najzad Strong. :grin: Od pobrojanih po meni najboljeg dizajna i kvalitetne zavrsne obrade u rangu Synapsa, daljinac prosecan ali zato vata iz svih uglova i ima dobar prijem sto je za svaku pohvalu. Interfejs odlican, ima sve sto je potrebno kao i USB koji je sa prednje strane, mana mu je sto nema ni jedno dugme cak ni power, pa ste osudjeni na milost i nemilost daljinskog. Po meni meni (menu)  :grin:  i softver su mu najbolji i graficki najintuitivnije odradjeni, srpski meni, redovan update na sajtu, kao i detaljno upustvo. Pusta sve fajlove video, slike, muziku, full hd je, ima odlican titl, sa mogucnoscu promene velicine i boje, cak mislim da moze da se postavi i podloga titla ali nisam siguran. Slika veoma stabilna neosetljiva na promenu jacine signala, zvuk odlican, samo malo je kao utisan, ali je to slucaj i kod vecine drugih proizvodjaca. Jako kratko vreme stabilizacije slike od momenta paljenja, svega par sekundi, za nijansu brza promena kanala nego kod konkurencije! U stand by modu potpuno besuman i potpuno hladan, a u radu se veoma malo greje, na dodir je mlak i posle vise casovnog rada, mana mu je sto u radu ume da zuji sto moze biti iritirajuce nocu!

Iskreno, moja iskustva sa Strongom su ovakva: Uzeo sam ga u METROU i ovo je drugi primerak jer sam prvi vratio! Ako nekog zanima zasto, napisacu i to!

Pozdrav!

 

p.s. Nemojte se zaletati i kupovati po oglasima uvezeno iz Madjarske, npr. ova moja natena kosta na oglasima 40evra, a ja je platio u Metrou 2000dinara ;-),  evo dokaza: http://www.kupujemprodajem.com/STRONG-akt-dig-DVB-T-T2-Spolj-antena-NAJ-17856399-oglas.htm

Link to comment
Share on other sites

Zuji, zuji ali ne uvek isto. Pomislio sam da je zbog skarta pa sam ga malo "ÄaÄkao" i zujanje se utiÅ¡alo ako nije i nestalo. Ybliga.

InaÄe slika je bljak na Samsung CRT televizoru jer sam morao da mu smanjim rezoluciju da bi pokrivala ceo ekran.

Na Panasonic plazmi preko HDMI ja je odliÄna.

Link to comment
Share on other sites

Zuji i kod mene, ali ne uvek, nekad vise nekad manje, ponekad samo par minuta, a ponekad stalno. Primeto sam da se cesto cuje kad radi duze, onda pocne da zuji, ali se resava tako sto ga iskljucim na par minuta i posle sve bude ok.

I jos sam primetio, da kad zuji i prebacim na RTV1  zujanje prestane, zvuci cudno ali izgleda da mi je risiver autonomas, prijaju mu Vojvodjanski programi! :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

У питању је Ð¥Ð¾Ñ€Ð¸Ð·Ð¾Ð½Ñ Ð¡ Ñа РФ модулатором.

 

Питање:

 

Да ли је Ñигнал на  Ð°Ð½Ñ‚енÑком излазу аналогни или дигитални?

Link to comment
Share on other sites

У питању је Ð¥Ð¾Ñ€Ð¸Ð·Ð¾Ð½Ñ Ð¡ Ñа РФ модулатором.

 

Питање:

 

Да ли је Ñигнал на  Ð°Ð½Ñ‚енÑком излазу аналогни или дигитални?

Na obicnima je digitalni a na onima sa RF modulatorom je analogni.

 

Elementarno moj dragi Votsone :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Мени није потребан него питам јер Ñу пензионери у поодмаклим годинама.

 

Рјел Ñе зна на ком каналу је излаз?

 

Ова дигитализација је Ñтварно напорна. Ко је Ñамо измиÑли    :evil:

Link to comment
Share on other sites

dragan user2.gif
2015-04-01 19:09:11
Svako ko koristi STB sa RF modulatorom preko koaksijalca poveze STB sa televizorom, onda ukljuci oba uredjaja i izvrsi skeniranje kanala na TELEVIZORU da bi pronasao kanal na kome emituje STB. Tada prikljuciti antenu na STB da bi videli da li ima smetnji od neke televizije, i ako ih nema moze da se skenira na STB odnosno da se normalno koristi risiver. Ukoliko ima smetnji potrebno je odspojiti antenu sa STB, promeniti izlazni kanal RF modulatora na STB na neki slobodan ako znate, a ako ne krenete redom po kanalima 21 do 69, i posle svake promene uradite skeniranje na TELEVIZORU. Onda ponovo spojite antenu i kada slika ostane cista mozete lepo gledati programe.
Link to comment
Share on other sites

Хвала Г. Тротер.

 

Све то прво треба да пробам код мене па онда да онеÑем на инкриминиÑано меÑто и Ñве то да поновим.

Link to comment
Share on other sites

Nema na cemu Gosn Ston.

Ma, i mene isto ceka kod babe u Cacku, pa sam se dao u istrazivanje teme. Najveci problem vidim u tome kako babu od 90 godina nauciti da rukuje sa novim daljinskim upravljacem jer je sa starim vodila/vodi bitku vec 10 godina...

Zna li neko da li je moguce preko daljinca od STB uklj/isklj. TV, ako bude morala da koristi dva daljinca, onda dzaba mi poso...

Link to comment
Share on other sites

Ма верујем ал' да не бих баш пуно времена провео на дотичном меÑту ко рекох да Ñе припремим.

 

Сећам Ñе давних дана када Ñу видеорикордери били актуелни, дођем да намеÑтим канале и наравно почнем ти Ја да их тражим.

 

У једном тренутку појави Ñе нека шпанÑка Ñерија и ни за живу главу ниÑам Ñмео да наÑтавим Ñа тражењем оÑталих.

 

Један од разлога, ко Ñе нашао у Ñличној зна о чему пишем.

Link to comment
Share on other sites

Kupi bre babi novi flat TV sa DVB tunerom. Zasluzila je. :facehearts

 

Oću, kad mi puste platu za januar, februar, mart i april :evil: :evil: :evil: :evil: .

 

A zasluzila jeste, to me najvise i tišti.

 

edit: pardon, za januar sam dobio platu, vec sam se izgubio u racunu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...