Jump to content


Digitalizacija u Srbiji - konacno?


Infidel

Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 4 months later...

Ako imaÅ¡ neki od ovih novijih televizora, moguće je da ti tjuner (risiver) ti ne treba, ima ga veliki broj novih modela u sebi. Antena nije nikakva specijalna, koliko znam. Kolega Naum odavno hvata pomoću obiÄne sobne antene i ima tv koji ima mogućnost koju pomenuh. JoÅ¡ proÅ¡le godine sam gledao kod njega. Možda se javi da kaže koju o svom iskustvu, ako vidi diskusiju.

Link to comment
Share on other sites

Izvini, ali stvarno ne razumem pitanje? Proformulisi molim te! Pozzzz

 Tražim Set top box koji podržava i DVD-T2 i DVB-T standard. Gledao bih i domaće i rumunske TV programe. Probao sam Strong za koji piÅ¡e da ima oba tjunera i niÅ¡ta. Posle njega sam probao joÅ¡ jedan,  opet niÅ¡ta. 

 Ostalo mi je da probam Thompson za koji tvrde da ima oba tjunera. 

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ovaj Strong risiver nije nista posebno, ali je bar malo lepse dizajniran za razliku od drugih kung-fuj risivera koji kostaju svega par stotina dinara skuplje, ne vise od 500din. Strong je od ostalih najpoznatija firma i to je prevagnulo i prevagnulo je jos sto je kvalitet slike za nijansu bolji od ostalih, kao i sam softver. Koliko sam upoznat Strong je japanska kompanija koja proizvodi samo emisionu i TV opremu. Imaju dobar sajt, sve je na srpskom, podrska je po meni odlicna!

 

A sto se tice antene, nije nista posebno, ali za razliku od obicne signal  je mnogo jaci i slika dosta ostrija, poredio sam je sa nekom sobnom Hama antenom Strongova ubija sto se tice kvaliteta slike, a napajam je samo preko risivera sa samo 5V, mogu misliti kad bi je izbacio na balkon i prikljucio dodatnih jos 12V.

 

Strong SRT ANT45: $_35.JPG

Link to comment
Share on other sites

A sto se tice antene, nije nista posebno, ali za razliku od obicne signal  je mnogo jaci i slika dosta ostrija, poredio sam je sa nekom sobnom Hama antenom Strongova ubija sto se tice kvaliteta slike, a napajam je samo preko risivera sa samo 5V, mogu misliti kad bi je izbacio na balkon i prikljucio dodatnih jos 12V.

 

Strong SRT ANT45:

 

Nema svrhe priključivati 12V kada je pojačalo u anteni predviđeno za 5V a to dobija od prijemnika.

Link to comment
Share on other sites

 Tražim Set top box koji podržava i DVD-T2 i DVB-T standard. Gledao bih i domaće i rumunske TV programe. Probao sam Strong za koji piÅ¡e da ima oba tjunera i niÅ¡ta. Posle njega sam probao joÅ¡ jedan,  opet niÅ¡ta. 

 Ostalo mi je da probam Thompson za koji tvrde da ima oba tjunera. 

 

Ne razumem kako??? Pa ja ga imam, bas Strong SRT8201 i poseduje i DVB-T i DVB-T2

 

Evo procitaj ovde: http://www.strong.tv/rs/products/dvb-t2-terrestrial-receivers/srt8201

slikaStrong-8201-SCART-kabal-1-5m-683182

strong-srt-8201-64-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nema svrhe prikljuÄivati 12V kada je pojaÄalo u anteni predviÄ‘eno za 5V a to dobija od prijemnika.

 

Da u pravu ste! Ali to je ok ako je drzim u sobi i ako nije kabal duzi od 10m, ako je moram prebaciti npr. na krov zgrade i ako je kabal npr. 30m i prijem signala na periferiji snage emitera, e onda kaze proizvodjac da bi bilo dobro pored tih 5V sto dobija od risivera, pustiti joj jos 12V preko adaptera koji ide sa njom u kompletu!

 

Samo operz, postoje SetBox ovi koji preko antenskog konektora ne salju anteni 5V i to je beliki problem za prijem!

 

Napisacu jos malo zapazanja o ovom mom uredjaju, ali i o drugima koje sam u zadnjih par dana donosio na testiranje, ali to malo kasnije sad nemam vremena! Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...