Jump to content


Digitalizacija u Srbiji - konacno?


Infidel

Recommended Posts

  • Replies 256
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Svako ko koristi kablovsku tv ili iptv nece mu ovo trebati. Ionako ce tu biti 10-ak kanala.

Da li?

Ko ne gleda mnogo TV, ovo ce zavrsiti posao... Vremenom ce se dodavati i drugi kanali, a moguce da ce biti i zasticenih interesantnih kanala...

Licno, vrlo rado bih se otkacio od sbb-a (ako se moja gospodja slozi ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Pazi... sto se tice opcije "kablovske u etru" to je vrlo prihvatljiva opcija ali dok to zazivi bice uredjaja za 20e, kao napolju.

SBB ponuda je korektna za nase trziste ali u poredjenju sa inostranim kablovskim operaterima smesna je.

Upload mizeran, izbor kanala onako ali ako zelis digitalni signal na vise tv pakete moras placati po prijemniku, kao da se internet prikljucak placa po kompu a ne za ceo stan.

Link to comment
Share on other sites

Pazi... sto se tice opcije "kablovske u etru" to je vrlo prihvatljiva opcija ali dok to zazivi bice uredjaja za 20e, kao napolju.

...

Mozda ne bas za 20 (kod nas za 20 nema nista da se kupi od tehnike :(), ali uvek postoje kvalitetniji/skuplji uredjaji sa vise opcija...

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Sve je to u redu, ali ima jedan problem.Kod nas u Srbiji uvode sistem DVB-T2, a ni jedan televizor to nema,onaj Philips gore navedeni su ga nahvalili Å¡to ima DVB-T, pa DVB-C, pa DVB-S pa DVB-S2 itd ali nema taj DVB-T2.

Takodje taj sistem što naši uvode nema niko u evropi, tek sada englezi ga ubacuju.

Tako da je to još jedna u nizu prevara i klepanja jadnog naroda, neki Mišković da uveze sve te tjunere i da prodaje .

Ista priÄa kao za one obavezne prve pomoći u kolima, nemožeÅ¡ imati ni jednu drugu nego MiÅ¡kovićevu,a zavoj ko zavoj i ostalo...

Ja planiram da kupim taj Philips i nepada mi na pamet da kupujem posebno tjuner za RTS Tijanićev!

Link to comment
Share on other sites

Sve je to u redu, ali ima jedan problem.Kod nas u Srbiji uvode sistem DVB-T2, a ni jedan televizor to nema,onaj Philips gore navedeni su ga nahvalili Å¡to ima DVB-T, pa DVB-C, pa DVB-S pa DVB-S2 itd ali nema taj DVB-T2.

Takodje taj sistem što naši uvode nema niko u evropi, tek sada englezi ga ubacuju.

Tako da je to još jedna u nizu prevara i klepanja jadnog naroda, neki Mišković da uveze sve te tjunere i da prodaje .

Ista priča kao za one obavezne prve pomoći u kolima, nemožeš imati ni jednu drugu nego Miškovićevu,a zavoj ko zavoj i ostalo...

Ja planiram da kupim taj Philips i nepada mi na pamet da kupujem posebno tjuner za RTS Tijanićev!

 

Iako je tvoj post klasican flame, a u ovoj temi je bilo reci, da ponovim:

- posto vec nije na vreme uveden DVB-T standard, normalno je da se uvodi aktuelan DVB-T2 standard

- ovo sto pises za zemlje koje ga koriste, nije tacno, pogledaj:

http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-T2

- niko nije obavezan da "uvodi" DVB-T2, tako da ne moze biti govora o "jos jednoj u nizu prevara i klepanja jadnog naroda". "Tjunera" ima "na sve strane" a bice jos vise kad se sistem rasiri.

- niko ti ne brani da kupis (ili ne kupis) TV koji zelis, a posebno kupovina "tunera" nema veze sa RTS-om, posto je on predstavlja samo 2-3 kanala u sadasnjoj ponudi, prilicno "tankoj" ponudi...

Link to comment
Share on other sites

Sve je to u redu, ali ima jedan problem.Kod nas u Srbiji uvode sistem DVB-T2, a ni jedan televizor to nema,onaj Philips gore navedeni su ga nahvalili Å¡to ima DVB-T, pa DVB-C, pa DVB-S pa DVB-S2 itd ali nema taj DVB-T2.

Takodje taj sistem što naši uvode nema niko u evropi, tek sada englezi ga ubacuju.

Tako da je to još jedna u nizu prevara i klepanja jadnog naroda, neki Mišković da uveze sve te tjunere i da prodaje .

Ista priÄa kao za one obavezne prve pomoći u kolima, nemožeÅ¡ imati ni jednu drugu nego MiÅ¡kovićevu,a zavoj ko zavoj i ostalo...

Ja planiram da kupim taj Philips i nepada mi na pamet da kupujem posebno tjuner za RTS Tijanićev!

 

Ja planiram da kupim taj Philips i nepada mi na pamet da kupujem posebno tjuner za RTS Tijanićev!

 

Nemoj samo da se zezeÅ¡ sa Philips-om, s obzirom da je firma odluÄila da napusti Audio/Video/TV vode - prodali Turcima:)

Link to comment
Share on other sites

Iako je tvoj post klasican flame, a u ovoj temi je bilo reci, da ponovim:

- posto vec nije na vreme uveden DVB-T standard, normalno je da se uvodi aktuelan DVB-T2 standard

- ovo sto pises za zemlje koje ga koriste, nije tacno, pogledaj:

http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-T2

- niko nije obavezan da "uvodi" DVB-T2, tako da ne moze biti govora o "jos jednoj u nizu prevara i klepanja jadnog naroda". "Tjunera" ima "na sve strane" a bice jos vise kad se sistem rasiri.

- niko ti ne brani da kupis (ili ne kupis) TV koji zelis, a posebno kupovina "tunera" nema veze sa RTS-om, posto je on predstavlja samo 2-3 kanala u sadasnjoj ponudi, prilicno "tankoj" ponudi...

Ajd mi navedi neki televizor koji ima u sebi DVB-T2 !?

Link to comment
Share on other sites

Ajd mi navedi neki televizor koji ima u sebi DVB-T2 !?

 

Kakve to veze ima sa celom pricom? I za glupavi SBB D3 koristim eksterni prijemnik, pa se ne zalim...

 

P.S. Ima nekih Vivax (valjda) TV-a koji imaju DVB-T2.. Problem je sto drzava ne radi skoro nista na uvodjenju standarda, na "edukaciji" korisnika ili fiksiranju roka za gasenje analognog signala - uvoznike bas briga, lakse im je ovako...

Link to comment
Share on other sites

Ja ti to i govorim ali neznam kako si ti to razumeo,nema televizora sa tim,svi koji su kupili televizore jedno vreme su gledali digitalne kanale i kad su prebacili na DVB-T2-Å¡ta sad!? Kupujmo tjunere :crno-na-belo  Naravno da ima veze televizor sa priÄom,ljudi bace nemale pare i onda se uvede neko novi standard i igre bez granica

To se zove banana vlada

Link to comment
Share on other sites

Ja planiram da kupim taj Philips i nepada mi na pamet da kupujem posebno tjuner za RTS Tijanićev!

 

Nemoj samo da se zezeÅ¡ sa Philips-om, s obzirom da je firma odluÄila da napusti Audio/Video/TV vode - prodali Turcima:)

jeste to taÄno ali sam u drugom jednom linku pokazao ovaj Philips koji je proglaÅ¡en za bestbay za 2012 godinu!

http://hdportal.eu/recenzije/review/philips-40pfl5507/

Link to comment
Share on other sites

Kao što Paja kaže, DVB-T2 je ok izbor kada već ovoliko kasnimo. Nije problem što je T2, već je problem što je proedaja i uvoz tih televizora prepuštena na milost i nemilost uvoznika, koji po pravilu, o temetici znaju koliko i ja o eskimskoj narodnoj književnosti (a ne znam ni dal' postoji, mislim, ta književnost...)

 

Evo Å¡ta sam pokrenuo na drugom forumu:

Nakon Å¡to je dosta informacija o DVB-T2 televizorima razbacano po razliÄitim temama, reko, da rezimiram u jednoj.

Dakle, DVB-T2 televizora koji rade u Srbiji, sada poÄetkom 2013. nema da se kupi. NIGDE! U prodaji ima televizora koji su kao deklarisani da imaju DVB-T2, ali to ne radi kod nas. Na nekima lepo u deklaraciji piÅ¡e DVB-T2(UK, SW) Å¡to b' se reklo, samo kada ih isporuÄe u UK ili SW, ugrade T2. Naleteo sam na nekoliko trgovaca koji su taÄno znali Å¡ta priÄaju, probali su, i televizori koje imaju u ponudi (i koji su kao DVB-T2) ne hvataju digitalni signal RTS-a. Jedan od njih je odmah pored probao i poseban set-top box sa istom antenom na istom mestu i on radi. Dakle, nije do signala. Isti taj, vlasnik radnje je baÅ¡ popizdeo jer jeste prodao jednu seriju TV-a dekalrisane na T2 i nekoliko kupaca ih je vratilo, pa se satrao da provali koja priÄa leži u pozadini te T2 priÄe i nije niÅ¡ta saznao sem da ne može da nabavi TV koji će sigurno raditi kod nas u Srbiji. U Big Bang-u su me ubeÄ‘ivali da najnoviji Sony Å¡to su dobili rade, ali nisu probali. I njihov trgovac kaže, mogu da tvrde uvoznici Å¡ta hoće, dok ne probaÅ¡, ne veruj.

Kod nas se i dalje uvoze televizori sa neodgovarajućim prijemnicima. ZvaniÄne vesti su bajate (pogledajte datume):
http://www.teve.ba/article/11835/dvb-t2-laboratorije-uskoro-u-srbiji

http://www.rts.rs/page/rts/sr/Digitalizacija/story/2002/Srbija/1125154/DVB-T2+ure%C4%91aji+u+prodaji.html

Nemojte tražiti specifikacije televizora po internetu jer niÅ¡ta ne znaÄe. OdreÄ‘eni televizor oznake npr. LE32000HDPD i bla.bla.bla. ima razliÄite prijemnike za razliÄite zemlje i oznaka modela ne govori niÅ¡ta o implamentiranom prijemniku.

Znam da većina ljudi kojima je ovo bitno koristi kablovsku, ili planira nabavku set-top box-a, a ostali nemaju pojma "Å¡ta je to" pa se priÄa ne eksponira jer ne pogaÄ‘a puno ljudi. Dobio sam zadatak da izaberem starijoj tetki TV, kablovsku nema i neće imati, a izbegavanje 2 daljinca je prioritet. I, to ne može! vb_mad2.gif

Ako neko ima taÄnije/pouzdanije/bolje/srećnije informacije, neka iznese. I da ponovim, nemojte na google gledati specifikacije konkretnih modela. Uvoznik mora da deklariÅ¡e proizvoÄ‘aÄu Å¡ta želi te proizvoÄ‘aÄ onda tako konfiguriÅ¡e televizor. Isti model nije isti za razliÄita tržiÅ¡ta.

 

Kasnije sam našao određene FOX modele koji zaista imaju T2 i oni rade ok. Ali to su jedini ikada uvezeni modeli sa garantovanim T2 prijemnicima.

 

Ko planira da gleda, kablovsku, ovo ga u principu ne zanima.

Link to comment
Share on other sites

Samo da se nadovezem na temu....vidim da mnogi koriste externe risivere dobijene od provajdera,pa bih im preporucio nabavku modula-kartice (cca 50e)upravo iz razloga da bi zaobisli bedne kineske procesore u tim risiverima i taj posao prepustili svojim tv prijemnicima koji direktno obradjuju prijem slike,a pri tom koriste samo jedan daljinski upravljac .....od tv-a.

Link to comment
Share on other sites

Samo da se nadovezem na temu....vidim da mnogi koriste externe risivere dobijene od provajdera,pa bih im preporucio nabavku modula-kartice (cca 50e)upravo iz razloga da bi zaobisli bedne kineske procesore u tim risiverima i taj posao prepustili svojim tv prijemnicima koji direktno obradjuju prijem slike,a pri tom koriste samo jedan daljinski upravljac .....od tv-a.

 

To bi bilo super! Daj molim te malo blize objasni? Stavi nemu sliku, gde i ako nabaviti? :bounce

Link to comment
Share on other sites

Ne može to kod SBB-a. Imaju neki modus pakovanja signala Å¡to samo njihov (*****) CISCO može da Äita, u njemu nema kartice koja bi se prebacila u taj modul Å¡to spominjeÅ¡, i joÅ¡ imaju proveru MAC adrese ureÄ‘aja.

 

Dakle, kod SBB, mrka kapa. I ja bih se najradije rešio njihovog go*njivog receivera i dva daljica, al' ne mere.

Link to comment
Share on other sites

..ma nije rec o kablovskoj! Ovde se postavlja pitanje: da individulano bez kablovskog operatera hvatamo zemaljski digitalni signal, s tim da iskorisimo svoje postojece televizore ali bez tih sugavih kineskih tunera koje korisze razni kablovski operateri! Znaci tipa nekog usb stika ili karte koja se instalira sa zadnje strane TVa, tako da se iskoristi televizor kao birac kanala i njegov daljinski!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...