Jump to content


koji software player?


l88ka

Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa recimo ja, kao @NenadBG, takodje mislim da je bez prethodnog ozbiljnijeg posvecivanja opciji SETTINGS u bilo kom softveru potpuno besmisleno i bespredmetno raspravljati o tome koji je bolji, koji manje "gruva bas", koji daje bolji prostor, stereo sliku, mikro i makro dinamiku (sta god to znacilo) itd, itd...

Default opcija itekako ume da za'ebe stvar. ;)

Takodje, mislim da bi u nekom blind clashu SW playera (podesenih kako treba), razlike bile na nivou statisticki zanemarivih i da ne bi bilo ubedljivog "pobednika".

Ako uzmes u obzir da se 99% ovakvog softvera ne pravi za audiofile (za tvorce softvera ta kategorija ne postoji), vec klasicne korisnike PC-a za multimedijalno palamudjenje, onda ti je jasno zasto JPlay kosta 100EUR, i zasto vazi za "pravi PC hi-end audiofilski" player.

Eto, ukratko, to je neko moje misljenje.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam Å¡to upadam, ali bih molio nekog da mi pojasni koje su prednosti ovog 100-dolarskog plejera nad besplatnim Foobarom.

Najpre, moram da se osvrnem na vizuelni utisak, gde mi ovaj jplay izgleda priliÄno ružno, makar u odnosu na moj foobar sa DarkOne skinom.

24e8fwk.jpg

Naprosto, ne kapiram Å¡ta to toliko koÅ¡ta. To je tri puta skuplje od MAC OS X-a ili tek neÅ¡to jeftinije od WIN7 ... i da ne idem sad dalje u poreÄ‘enja. Meni se ovo Äini kao veliki bloat, identiÄan kao i Nero paket. Treba samo da spali CD/DVD a ovo samo treba da pusti muziku.

Možda grešim, ali evo ostavljam prostora da mi neko nacrta šta sam ja to izgubio proteklih godina.

Link to comment
Share on other sites

Naprosto, ne kapiram šta to toliko košta.

Meni to sve lici na jednu odlicno osmisljenu i realizovanu ideju, koja je uspela da u obilju odlicnih FREE playera, ponudi nesto "novo" i (naravno) "revolucionarno", ciljajuci direktno "audiofilski" nastrojen deo PC korisnika, nametne im to kao nekakav audiofilski must be, i uz omiljeni termin "hi-end audio" uzima im i ozbiljne pare ;)

Da ne kazem prodaja magle, zvucace previse grubo.

My 2 ¢

Link to comment
Share on other sites

Ja sam od skoro u ovome sportu, a od plejera i na temu mogu da kažem da koristim foobar i to sa default podešavanjima. Sve je na default i u asusovom softveru.

Razlog?

Pa mislim da ako hoću da dobijem realaz zvuk i predstavu šta koja komponenta koliko boji, .

Takodje mislim da kad god da se dirne ekvilajzer ostatak zvuÄne slike je naruÅ¡en, odnosno teÅ¡ko da se može mjenjati jedan segment a da to ne utiÄe na ostatak zvuÄne slike.

To je neko moje mišljenje.

InaÄe probao sam i AIMP3 ali se nisma zadržao na njemu, mada nisam ni testirao-uporedjivao sa foobarom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Vidoh da se uglavnom spominju software za Win platformu a ima prepostavljam i korisnika Linux-a, pa da ne bi morali da instaliraju brdo playera vise informativno bar kakav im je interface. Ja ne volim da "trujem " racunar sa probama raznih softvera za istu namenu pa rekoh ako ima jos neko kao ja dobro ce mu doci bar pregled istih.

Link to comment
Share on other sites

1) Ne postoji nikakava zvucna razlika medju bilo koji media player ako su sve tonske efekte ugasene. Svako ko cuje razlike u medija pleere nek si pregleda setinge u ekvilajzer i sl. Razlike ne postoje, ovo je digitalno. 10101010101 Ili kod doktora pregledajte vase zlatne usi, mozda malo rdjaju.

 

2) Konverzija signala se vrsi u Windows Audio Mixer programu i to je usko grlo gde se gubi kvalitet originalnog fajla. Ako slusate FLAC a Windows mixer vam vrsi konverziju, ne slusate FLAC kvalitet.

 

3) Ako zelite cuti kvalitet, nije bitan player nego plugin za konverziju koji zaobilazi Windows Mixer i salje Bit-Perfect kopiju do DAC na PC ili vani do eksterni DAC. Imate tu izbor samo 2 plugina. WASAPI i ASIO, pa koji player ih integrira svejedno.

 

Ja koristim Foobar 2000 sa WASAPI podesen na 16 bit, jer uglavno FLACove koje slusam su ripovane sa CDa i su 16bit 44,1KHz. Ako odaberem 24bit na 16 bit onda se upsempluje i dobija se gori rezultat nego originala. Ako imate Hi-Res fajl koji ide 24 bit na 88.2, 96, 176,4 ili 192 kHz, onda si iz menija odaberete adekvatno za taj seting. Logicno, ne?

Link to comment
Share on other sites

1) Ne postoji nikakava zvucna razlika medju bilo koji media player ako su sve tonske efekte ugasene. Svako ko cuje razlike u medija pleere nek si pregleda setinge u ekvilajzer i sl. Razlike ne postoje, ovo je digitalno. 10101010101 Ili kod doktora pregledajte vase zlatne usi, mozda malo rdjaju.

 

2) Konverzija signala se vrsi u Windows Audio Mixer programu i to je usko grlo gde se gubi kvalitet originalnog fajla. Ako slusate FLAC a Windows mixer vam vrsi konverziju, ne slusate FLAC kvalitet.

 

3) Ako zelite cuti kvalitet, nije bitan player nego plugin za konverziju koji zaobilazi Windows Mixer i salje Bit-Perfect kopiju do DAC na PC ili vani do eksterni DAC. Imate tu izbor samo 2 plugina. WASAPI i ASIO, pa koji player ih integrira svejedno.

 

Ja koristim Foobar 2000 sa WASAPI podesen na 16 bit, jer uglavno FLACove koje slusam su ripovane sa CDa i su 16bit 44,1KHz. Ako odaberem 24bit na 16 bit onda se upsempluje i dobija se gori rezultat nego originala. Ako imate Hi-Res fajl koji ide 24 bit na 88.2, 96, 176,4 ili 192 kHz, onda si iz menija odaberete adekvatno za taj seting. Logicno, ne?

Ovo prvo, iako zvuÄi logiÄno, ipak nije taÄno, razlike itekako postoje, ali su minimalne ili praktiÄno neprimetne na manje transparentnim sistemima. Nisu svi softverski plejeri dizajnirani tako da daju potpuno neutralan zvuk po principu "Å¡to uÅ¡lo-to izaÅ¡lo", neki imaju sasvim ciljano zvuk koji je tjuniran da zvuÄi analognije (Amarra, recimo) i mnogima se takav zvuk sviÄ‘a jer zamaskira "digititis" u dobroj meri, od koga pati dosta digitalnih ureÄ‘aja. Ja sam se posle viÅ¡emeseÄnog ekperimentisanja sa tri softverska plejera za Mac (Amarra, Audirvana Plus i Decibel), vratio na PC, i to J.River u kombinaciji sa JPLAY, i ne treba viÅ¡e od 10 sekundi sluÅ¡anja da se zakljuÄi da, barem za sada, to prosto nije za poreÄ‘enje. Ali opet, to su samo moje uÅ¡i.

 

Ovo za Foobar i bit depth nije baÅ¡ taÄno, jer artefakti koji nastaju kao efekti 24-bitne kvantizacije su u domenu oko -140dBFS, Å¡to znaÄi da ne postoji audio sistem na svetu, a kamoli ljudsko uvo koje je u stanju to da Äuje. E sad, zaÅ¡to ti ne ÄujeÅ¡ ono Å¡to bi trebalo da se Äuje, a ÄujeÅ¡ ono Å¡to ne bi trebalo, najbolje da sam istražiÅ¡. ;-)

Link to comment
Share on other sites

1) Ne postoji nikakava zvucna razlika medju bilo koji media player ako su sve tonske efekte ugasene. Svako ko cuje razlike u medija pleere nek si pregleda setinge u ekvilajzer i sl. Razlike ne postoje, ovo je digitalno. 10101010101 Ili kod doktora pregledajte vase zlatne usi, mozda malo rdjaju.

 

2) Konverzija signala se vrsi u Windows Audio Mixer programu i to je usko grlo gde se gubi kvalitet originalnog fajla. Ako slusate FLAC a Windows mixer vam vrsi konverziju, ne slusate FLAC kvalitet.

 

3) Ako zelite cuti kvalitet, nije bitan player nego plugin za konverziju koji zaobilazi Windows Mixer i salje Bit-Perfect kopiju do DAC na PC ili vani do eksterni DAC. Imate tu izbor samo 2 plugina. WASAPI i ASIO, pa koji player ih integrira svejedno.

 

Ja koristim Foobar 2000 sa WASAPI podesen na 16 bit, jer uglavno FLACove koje slusam su ripovane sa CDa i su 16bit 44,1KHz. Ako odaberem 24bit na 16 bit onda se upsempluje i dobija se gori rezultat nego originala. Ako imate Hi-Res fajl koji ide 24 bit na 88.2, 96, 176,4 ili 192 kHz, onda si iz menija odaberete adekvatno za taj seting. Logicno, ne?

 

 

Ova podešavanja namestiš prema DAC-u koji poseduješ. Ako ti je DAC 16-bit onda tako setuješ, ako 24-bit onda na 24-bit. Ne koristiti nijedan DSP u Foobar-u.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Ova podešavanja namestiš prema DAC-u koji poseduješ. Ako ti je DAC 16-bit onda tako setuješ, ako 24-bit onda na 24-bit. Ne koristiti nijedan DSP u Foobar-u.

 

Slažem se sa ovim iznad.

 

Ne razumem baš najbolje iz Kaiserovih postova da li on uopste koristi eksterni DAC?

Link to comment
Share on other sites

Dali ugradjena ili podesiva, svejedno, ekvilizacija plejera cini ih audibilno razlicita. Trebate cuti sto neutralnije kako zvuci snimak. Ovo je ista spika oko tonske kontrole na pojacalo, pro/contra. Ja sam za BEZ ekvilajzere i koloracije.

 

Nisam uopste spominjao da konvertira neko sa 16bit na 24bit pa da dobija artefakte. Bas da se to spreci preporucio sam da se koristi adekvatni seting za svaki fajl.

 

Sad vec Windows 8 dolazi sa WASAPI po default i bit-perfect dobijate u svaki Win8. Sto je za pohvalu za Microsoft. 

 

BTW ne koristim eksterni DAC. 

Link to comment
Share on other sites

Za ekvilizaciju je sve jasno, ni ja je ne koristim, opet, neko tako voli a kad voli tako i treba da sluša.

 

Bez korišćenja eksternog DAC-a ovo Å¡to predlažeÅ¡ oko setovanja bitrejta ima logike, sa eksternim 24-bitnim DAC-om ovo Å¡to je napisao Prophet je, takoÄ‘e, logiÄno.

Link to comment
Share on other sites

Nisam uopste spominjao da konvertira neko sa 16bit na 24bit pa da dobija artefakte. Bas da se to spreci preporucio sam da se koristi adekvatni seting za svaki fajl. 

To setovanje nema veze sa rezolucijom fajla nego mogućnostima zvuÄne kartice, odnosno DAC-a, Prophet je to već napisao.

Link to comment
Share on other sites

To setovanje nema veze sa rezolucijom fajla nego mogućnostima zvuÄne kartice, odnosno DAC-a, Prophet je to već napisao.

 

Dakako ima veze sa rezolucijom fajla. Ako je FLAC 16bit 44.1kHz i u Foobar das mu 24bit 192kHz Output, dobijes na kraju gori rezultat nego kad je 16bit - 16bit.

 

 

dihter.png

 

spectrumw.png

Link to comment
Share on other sites

Dakako ima veze sa rezolucijom fajla. Ako je FLAC 16bit 44.1kHz i u Foobar das mu 24bit 192kHz Output, dobijes na kraju gori rezultat nego kad je 16bit - 16bit.

 

 

dihter.png

Ja te lepo molim da proÄitaÅ¡ Å¡ta piÅ¡e ispod pomenutog setovanja. TakoÄ‘e, kako je moguće naterati Foobar da fajl 16/44 svira kao 24/192 bez ukljuÄivanja nekog SRC ili SOX resampler plugina?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...