Jump to content


koji software player?


l88ka

Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Danas sam slobodan od posla pa nasao malo vremena da se igram sa spravama, naime meni doticni enhancer stoji po difoltu ukljucen mesecima, i iako sa njim sve zvuci "mocno" sto bi klinci rekli oseti se da jednostavno naglasi i zamulja puno toga pa se interior reflexi jednostavno uguse, probam ja dosta stvari sa i bez njega i razlika je ogromna, naime na dosta muzike sam osetio da zvucnici jednostavno posustaju, npr: transformers soundrack (jablonsky, 320kbs), jurasic park ost, the island soundtrack, znaci teska simfonijsko instrumentalna muzika, velika dinamika izmedju najtiseg i najglasnijeg.

Kada sam ugasio doticnog i ostao samo sa elementarnim ekvilajzerom iz winampa (nemam externi ekvilajzer ili dac), zvucnici su jednostavno prodisali!

Odsviraju bilo sta sa lakocom! jednostavno precizno, bez sminke, ma divota za slusanje, ludovico einaudi je ritmican, cist, massive attack mracan dubok (kakav i treba da bude), potpuno drugi zvuk, doticni enhancer zavrsio u recycle bin-u a ja i moj skromni sistem cekamo pravi cd-player, tuner i mali pc-diy za slusanje....

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

WinAmp isto puÅ¡ta flac format kavlitet je ekstra, inaÄe WinAmp može da puÅ¡ta i druge formate kao na primer WavPack i ape i joÅ¡ po neke. Koji plugin koristite za WinAmp u ASIO modu? Ja sam probao sa ovim njegovim postojećim koji možete da preuzmeta sa WinAmp sajta i loÅ¡e radi.

A dali je neko probao JetAudio da koristi?

:wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pa reprodukcija inace ide iz RAM memorije (fajl se sa diska dovlaci u memoriju), samo je pitanje koliko se cita unapred.

^^Da, ali se neuÄitava kompletan fajl ili gupa fajlova potpuno u memoriju nego deo po deo.

Sa druge stane ako JPlay i stvarno radi to što tvrdi sumnjam da to poboljšava kvalitet reprodukcije. Možda smanjuje rad/opterećenje hard diska pa smanjuje buku unutar PC-a.

Link to comment
Share on other sites

^^Da, ali se neuÄitava kompletan fajl ili gupa fajlova potpuno u memoriju nego deo po deo.

Sa druge stane ako JPlay i stvarno radi to što tvrdi sumnjam da to poboljšava kvalitet reprodukcije. Možda smanjuje rad/opterećenje hard diska pa smanjuje buku unutar PC-a.

Tako je.

E sad ima plejera pored JPlaya koji to mogu da urade. Ja recimo koristim XMPlay, i u njemu je moguce manuelno podesiti koliko MB da se ucita u memoriju unapred.

Link to comment
Share on other sites

I sam koristim Aimp3, sporedno pored foobar-a, vec min 3 godine. Foobar mi jednostavno nudi mnogo vise, nikad se nisam zamarao da probavam koji od player-a je bolji u zvuku. Vidim da je vecina ljudi prihvatila foobar, pa reko' zasto ne bih i ja.. Uspeo sam da ga podesim stvarno odlicno, tako da ga verovatno ne bih menjao i da se ispostavi da je stvarno losiji od konkurencije. Aimp3 mi sluzi za "High definition audio", tj analog out, dok mi je foobar na digital out-u. I tako mi je super, kada slusam PC zvucnike upalim Aimp-a, kada upalim sistem, radi foobar. Mogu da rade i u isto vreme i milinka..

S' tim da me i dalje interesuje sve ono sto sam pitao u prethodnom postu, ako neko uspe da odgovori, bio bih mu veliko zahvalan. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja dugo trazim player koji daje najbolji zvuk na PC-ju probao sam sve moguce playere i trenutno preko mog pojacala najbolji zvuk daju AIMP3 I Vu Player(manje poznat player)i dalje ne mogu da odlucim koji daje cistiji i lepsi zvuk.Probao sam i Foobar ali mi nesto ne prija bas usima.

Link to comment
Share on other sites

Ja dugo trazim player koji daje najbolji zvuk na PC-ju probao sam sve moguce playere i trenutno preko mog pojacala najbolji zvuk daju AIMP3 I Vu Player(manje poznat player)i dalje ne mogu da odlucim koji daje cistiji i lepsi zvuk.Probao sam i Foobar ali mi nesto ne prija bas usima.

+1 za AIMP3 veceras sam ga pevi put probao - testirao u odnosu na foo bar koji dugo koristim i stvarno je super. Nekako je bolji za usi aj da kazemo malo neutralniji a bas je vec moze se reci - bolji. Ja sam izgleda sknuo staru verziu i ne izbauje mi sliku albma ali zato zvucno super dok ko drugara koji ima novu verziju AIMP3 ima sliku albuma ali mu je kako kaze zvuk kao sa loudnes-om, malo gruva basove

Link to comment
Share on other sites

Stara mnogo bolja verzija je 3.0 a nova 3.13 i ona nije dobra jer stvarno gruva basove. Najlepsi i najveci VU metri su na AIMP 3 player - u. 2 X klikom na male vu metre dobijamo VU metar dzinove :loveface Prelepi su i stalno upaljeni . Uvek sam voleo VU metre, eno ih i dole na Acuu samo su mnoooogooo manji :wave2

post-11928-0-12198100-1351178683_thumb.j

post-11928-0-97732500-1351178720_thumb.j

post-11928-0-72935600-1351178806_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Stara mnogo bolja verzija je 3.0 a nova 3.13 i ona nije dobra jer stvarno gruva basove. Najlepsi i najveci VU metri su na AIMP 3 player - u. 2 X klikom na male vu metre dobijamo VU metar dzinove :loveface Prelepi su i stalno upaljeni . Uvek sam voleo VU metre, eno ih i dole na Acuu samo su mnoooogooo manji :wave2

Ja sam prvo skinuo verziju 3.0 podesio je pa kad je radio update isto svira samo je ubacio novije pluginove.U opcijama podesavanja ima sound effects pa u njemu MOD ramping Off, surround Off, Playback mode Normal.U donjem desnom kraju polja ima DSP menager to staviti na Default. I auto adjust equalizer preset for the track iskljuceno.Sa tako podesenim playerom sasvim normalno svira bez gruvanja basova. :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...