Jump to content


ORTOFON


suca77

Recommended Posts

Изнад Ñу наведене три главе.

 

 

Погледај у МГ електроник-у  http://www.mgelectronic.rs/product.php?action=view&code=AUIG-D10&group_id=3376

 

AUIG-D10
IGLA ZA GRAMOFON 10/CL10

Link to comment
Share on other sites

Sa Ortofon sajta:

 

Physically, each series of stylus, except for S-120, will fit on alternate cartridge bodies.  However, these combinations are not supported by Ortofon, as they have not been tested.  Each cartridge series is designed with a synergistic combination in mind - that is, each stylus is made to compliment the magnet and coil configuration of each cartridge body.  For instance, using a DigiTrack stylus with a Scratch body will not provide the full benefit of either product, and might even provide undesired results, including (but not limited to) differences in output, unbalanced sound reproduction, etc.

 

Ako neće Player pitaj Korato ili poruÄi sam. Ako ti je svejedno koju stavljaÅ¡ uzmi plavu.

Link to comment
Share on other sites

I joÅ¡ jedo pitanje, primetio sam da na pojedinim starijim izdanjima Audio Tehnica AT-95e ima detaljniji zvuk u visokima, Å¡to je logiÄno, na ploÄama sa manjim rezom. Da li bih taj detaljniji zvuk dobio i kad bih iglu za ortofon OM 5e stavio na concorde telo, lakÅ¡e mi je menjati iglu nego stalno odvrtati i zavrtati noÅ¡aÄ glave kakko menjam ploÄu.

Link to comment
Share on other sites

JoÅ¡ jedno pitanje. Da li na toj Concorde pro glavi treba da postoji onaj gumeni prsten tu gde se montira na ruÄku? Imam ga na svim nosaÄima ali ga ovde nemam.

Koliko se sećam Concorde nema takav prsten.

 

 

Da li bih taj detaljniji zvuk dobio i kad bih iglu za ortofon OM 5e stavio na concorde telo, lakÅ¡e mi je menjati iglu nego stalno odvrtati i zavrtati noÅ¡aÄ glave kakko menjam ploÄu.

 

Mogućnost za odvrtanje - zavrtanje nosaÄa glave je tu upravo da bi se izbeglo Äesto menjanje samo igle koje ne treba da se radi.

Å to se tiÄe kompatibilnosti OM5E igle i Concorde Pro tela nisu mi poznata konkretna iskustva, inaÄe fiziÄki pasuje. 

Link to comment
Share on other sites

JoÅ¡ jedno pitanje. Da li na toj Concorde pro glavi treba da postoji onaj gumeni prsten tu gde se montira na ruÄku? Imam ga na svim nosaÄima ali ga ovde nemam.

 

Зар је проблем пребацити?

Link to comment
Share on other sites

JoÅ¡ jedno pitanje. Da li na toj Concorde pro glavi treba da postoji onaj gumeni prsten tu gde se montira na ruÄku? Imam ga na svim nosaÄima ali ga ovde nemam.

 

Gumeni prsten se ne isporuÄuje uz svaki Ortofon Concorde. U originalnom pakovanju Ortofon nightclub II isporuÄen je prsten i gumena navlaka koja se navlaÄi na ruÄicu konkorda.

Zanimljiva stvar vezana za concorde seriju je i overhang koji je 51,5mm. Sa dodatkom gumenog prstena dobijaÅ¡ taÄno 52mm.

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da se gumeni prsten isporuÄuje uz neke modele Concord serije dok nisam kupio Nightclub 2

( prsten nije bio namontiran )

 

Onda ću proveriti moje kutije za svaki sluÄaj, mada radi se o drugom modelu... 

 

 

OM serija se montira na headshell dok je concorde integrisan, sve ostalo je identiÄno ( važi za isti model om i concorde )

Misli na nedidžejski OM, kao na linku gore.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...