Jump to content


ORTOFON


suca77

Recommended Posts

18 minuta ranije, Bujodrag said:

pa da. to je lepak na vodenoj bazi, možeš ga vodom razblaživati ako je previše gust.

 

Savremeni lepkovi za drvo, polivinilacetati, ne smeju da se razređuju  jer gube svojstva, već se koriste onakvi kakvi su. Znači treba odabrati lepak koji ima adekvatnu gustinu

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, SUROKVL said:

Savremeni lepkovi za drvo, polivinilacetati, ne smeju da se razređuju  jer gube svojstva, već se koriste onakvi kakvi su. Znači treba odabrati lepak koji ima adekvatnu gustinu

To jeste tačno, zaboravio sam da napomenem. Naročito je bitno u ozbiljnoj stolariji gde se razumno očekuje da lepak radi ono za šta je namenjen. 

Ali, za lepkiranje, tu ne smeta ako je ploča malo mokra. Mis'im, ploče ne lepimo nego lepkiramo. Cilj je da taj osušeni lepak skinemo.

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Bujodrag said:

To jeste tačno, zaboravio sam da napomenem. Naročito je bitno u ozbiljnoj stolariji gde se razumno očekuje da lepak radi ono za šta je namenjen. 

Ali, za lepkiranje, tu ne smeta ako je ploča malo mokra. Mis'im, ploče ne lepimo nego lepkiramo. Cilj je da taj osušeni lepak skinemo.

U principu da, ali i film lepka koji se nanosi je tanak. Ako je ploča suviše vlažna može i film kada se osuši da bude degradiran pa se teže skida i kda se. Zavisi iod lepka do lepka. Probajte Kleberit D3

Link to comment
Share on other sites

29 minuta ranije, Father said:

Ja imam kući ovaj pa ću da probam na toj matiranoj ploči, naravno ako je preporučljiv za korišćenje u ove svrhe, zbog dodatne hemije u sastavu.

304.jpg

Šta mislite, da probam sa ovim?

 

4 minuta ranije, SUROKVL said:

Ne

Ja koristim taj Moment wood D3 ili 2 

Mada već odavno ne lepkiram ploče često.

Scorpio i ja i drugi još uvek plačemo za onim Drvostikom ili kako se već zvao  :D

I, u pravu je Surokvl, nemoj ga razblažavati. Ali, neće mu smetati sitne kapljice vode na ploči zaostale nakon centrifuge.

Link to comment
Share on other sites

Baš ću da probam sa ovom matiranom pločom.

Koristio sam još osamdesetih neku providnu gelastu strukturu firme  am, kupljenu u Grčkoj. Isti je bio princip, sušenje gotovo za 1 sat i skidalo se lako, ostavljajući vidan negativ brezdi. Bio sam klinac i nisam siguran koliko je bilo delotvorno, mada sada kada pustim neke od tih ploča koje sam kupio dok sam išao u osnovnu školu, rade sjajno.

Definitivno ću probati ovih dana. Hvala obojci na odgovorima.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Krca44 said:

Mozes kod mene

Hvala!

Biće to uskoro, samo da odaberem neki 3D printer sa visokom preciznošću i rezolucijom i dobrim materijalom. Neki savremeni rade sa gipsanim prahom pa nisam siguran da mi se to dopada, a oni sa plastičnom žicom su kao prevaziđeni :rolleyes:

Bio na prezentaciji nekih besnih mašina pa me podstakli na razmišljanje da izvedem prototip...

Link to comment
Share on other sites

Ja kao neko ko ne koristi pomenuti Techniks-ov plastični gauge, nemam ta iskustva, ali po pitanju bolje uglovne greške imam zamerke i na tu temu se i odnosi ova unapređena replika plastičnog šablona.

Videćemo kako će uopšte print da ispadne i da li to može da se upotrebi za testiranje, pa onda dalje šta i kako treba...

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Father said:

Biće to uskoro, samo da odaberem neki 3D printer sa visokom preciznošću i rezolucijom i dobrim materijalom.

Ja sam radio neke detalje za arhitektonske makete u Voxellab- u  u Staklencu na spratu. Mogu dobro da urade, a imaju i razne opcije materijala. Imaš ih na netu

Link to comment
Share on other sites

15 minuta ranije, Krca44 said:

Meni stvarno nije jasno da u 21. veku Technics nije u stanju da isece jedan plasticni sablon u vertikali, gde treba, nego po strani,  pa onda i shell udje ukrivo... ili im je modul za livenje losh ili ako seku gotov sablon onda ne paze uopste kako rade

Meni stvarni nije jasno da u 21. veku na planeti ima ljudi koji gladuju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...