Jump to content


ORTOFON


suca77

Recommended Posts

Izgleda da je najpametnije kupiti novu zvucnicu, sto je sigurno - sigurno. Ne bi sa ja igrao s time...

Upravo slusam celo popodne ortofon mc 20 super i zvuk je sjajan kao sto sam i ocekivao. Srednji i visoki otvoreni, bas zategnut i precizan. Ne znam kako bi se pokazala sa ostalim zvucnicama u svojoj klasi, ja je jedino mogu porediti sa par mm koje sam slusao kod sebe, ali to naravno nije prava konkurencija za nju. Sve u svemu, ortofon daje zvuk koji mi se svidja.

Link to comment
Share on other sites

Ajd usporedi Nightclub i 2M Red, molim.

Neu(s)poredivo!

Nightclub je klasiÄna DJ zvuÄnica: glasna je (zahvaljujući velikom izlaznom naponu - 8mV), radi zadovoljavajuće tek sa 4 grama VTF-a, a iako ima eliptiÄni vrh (13 x 25 μm), nije baÅ¡ preterano dobra za sluÅ¡anje LP ploÄa i 7" singlova (ali zato 12" maksi singlove Äita k'o od Å¡ale).

Sa druge strane, 2M Red ima standardni eliptiÄni vrh (8 x 18 μm) koji odliÄno Äita LP ploÄe, 7" i 12" singlove, osetno je tiÅ¡a od Nightclub zvuÄnice (ali je zato glasnija od mnogih drugih MM zvuÄnica).

Po zvuku su sliÄne, ali zbog finijeg vrha, 2M Red izvlaÄi mnogo viÅ¡e detalja iz brazde i sibilanca je mnogo manja kada naiÄ‘e na delove brazdi sa izraženim visokotonskim spektrom (Nightclub tu iritirajuće "zaÅ¡uÅ¡ka").

Concorde Nightclub E koÅ¡ta 30% viÅ¡e od 2M Red, ali pretpostavljam da je u njenu cenu ukalkulisana i Äinjenica da za nju ne treba headshell.

Za DJ-jeve je dušu dala, ali za audiofiliju nije...

Link to comment
Share on other sites

Polako tražim neku za arhiviranje (snimanje) ploÄa na hdd. Ortofon imaju taj Archive ali pripada paleti dj zvuÄnica. Ne znam jel bi neka tiÅ¡a ali audiofilska bila bolji izbor. Arhivirali bi se većinom 12-inćuni, ali i dosta 7" i lp's.

Ako mora Ortofon, idi na 2M Bronze, zbog FineLine vrha.

Ako ne mora Ortofon, AT440MLa je pod obavezno!

Link to comment
Share on other sites

Шта ми требало да читам тему о Ортофону. :(

Поручено.

Што Ñе тиче Шуциног коментара око 2M Black-а... Black је веома добра звучница, бар што Ñе MM звучница тиче - ја Ñам Ñвакако приÑтраÑан ка LOMC звучницама. Ри "проблем" код Шуце је то што је Rondo Red sweet spot код Ортофона у одноÑу паре и перформанÑи. Ја не би лично ишао на 2M Black поÑле Rondo Red-а.

Link to comment
Share on other sites

Шта ми требало да читам тему о Ортофону. :(

Поручено.

Што Ñе тиче Шуциног коментара око 2M Black-а... Black је веома добра звучница, бар што Ñе MM звучница тиче - ја Ñам Ñвакако приÑтраÑан ка LOMC звучницама. Ри "проблем" код Шуце је то што је Rondo Red sweet spot код Ортофона у одноÑу паре и перформанÑи. Ја не би лично ишао на 2M Black поÑле Rondo Red-а.

Primljeno k znanju, otpada 2M Black.. Javljaj utiske kako se pokazao MC 20 super i gde je u odnosu na R.Red i Punkt b

Link to comment
Share on other sites

Primljeno k znanju, otpada 2M Black.. Javljaj utiske kako se pokazao MC 20 super i gde je u odnosu na R.Red i Punkt b

Ne baÅ¡ to, ali evo na brzinu (samo nekoliko sati je u pitanju, i to na 1210) steÄenog suda u direktnom poreÄ‘enju Rondo Red i MC25FL.

Rondo Red je ovde po svemu inferiorna zvuÄnica, osim po "uvlaÄenju sluÅ¡aoca u muziku". S njom imam sliÄan osećaj (ne i zvuk) onome koji sam imao s Denon 103, muzika sa groove-om. I, kao i kod 103ke, utiÅ¡ava pucketanje ploÄe (ne znam je li ovo dobro ili loÅ¡e). Zvuk Rondo Red mi liÄi na (oslanjam se na pamćenje) MC15II.

MC25FL je preciznija i osetno "skupljeg" zvuka, ali ta "analitika" ume da zasmeta (bar meni). OgraÄ‘ujem se, ovu 25cu sam sluÅ¡ao samo tih par sati. Pucketanje je mnogo prisutnije na izderanim ploÄama, ali ni blizu, recimo, onoga Å¡to se Äuje na OM40 (MM).

Pretpostavljam da MC20 može biti neki kompromis ova dva. Nisam je slušao.

Link to comment
Share on other sites

Možda, u odnosu na MC25FL.

Rondo zvuÄi "lepÅ¡e", "muzikalnije" od Salse/MC15 ali je Salsa neÅ¡to analitiÄnija i detaljnija.Može se reći da zvuÄi tvrdje, oÅ¡trije.

Taj, onda Vuletov, MC15 Super mkII (valjda sam pogodio) pamtim kao vrlo "muzikalan".

Zapravo, bila je to zvuÄnica koja me je "na prvu loptu" oduÅ¡evila kao ni jedna pre ili posle.

Link to comment
Share on other sites

BaÅ¡ ta MC15(pogodio si oznaku) je sad kod mene.Salsa zvuÄi isto samo je nova, barem koliko moje bubnjevima namuÄene uÅ¡i mogu da odrede.

Prilikom poredjenja s Rondo Red Salsa nije bila podeÅ¡avana po protraktoru, no to nema mnogo uticaja na overall zvuk.Možda se spuÅ¡tanjem baze ruÄice mogao dobiti bolji bas i mekÅ¡i zvuk ali te opcije nema na Å ucinom Sansui-u.Dakle, poredjenje nije baÅ¡ po Pravilima Službe, ali razlike su jasne mada se mogu povećavati ili smanjivati zavisno od podeÅ¡enosti i od sistema.

Rondo Red je baÅ¡ lepa zvuÄnica, Å¡teta Å¡to joj nisu stavili FineLine iglu.

Link to comment
Share on other sites

BaÅ¡ ta MC15(pogodio si oznaku) je sad kod mene.Salsa zvuÄi isto samo je nova, barem koliko moje bubnjevima namuÄene uÅ¡i mogu da odrede.

Prilikom poredjenja s Rondo Red Salsa nije bila podeÅ¡avana po protraktoru, no to nema mnogo uticaja na overall zvuk.Možda se spuÅ¡tanjem baze ruÄice mogao dobiti bolji bas i mekÅ¡i zvuk ali te opcije nema na Å ucinom Sansui-u.Dakle, poredjenje nije baÅ¡ po Pravilima Službe, ali razlike su jasne mada se mogu povećavati ili smanjivati zavisno od podeÅ¡enosti i od sistema.

Rondo Red je baÅ¡ lepa zvuÄnica, Å¡teta Å¡to joj nisu stavili FineLine iglu.

Nije steta , kako bi drugacije uzeli jos 120e za Rondo Blue. Danci su to , znaju da redjaju i ne daju ti za manje para da se vise naslusas muzike .. Heh

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...