Jump to content


ORTOFON


suca77

Recommended Posts

Zbrujicu hvala za link, puno si mi pomogao sa konkretnim predlogom, trenutno sam sa tim covekom u pregovorima oko kupovine za KontraPunkt b, pricali smo i kaze da je radila oko 100 sati ? delovao je dosta ubedljivo, cekam da mi javi njegovu zadnju cenu i ponudu za kupovinu.

Nova ima jos uvek da se kupi i kosta oko 600e , koliko ova vredi malo koriscena kako vlasnik navodi to ne znam ali ako trazi preko 300-400e mislim da je mnogo :wave2

Kako 300 eur, pa pise na oglasu cena 5000 kuna, sto mu dodje oko 675eur.

Link to comment
Share on other sites

Jbga nije bas tako, a gde je izgubljeno vreme, dva puta isti problem, vise puta primaj-shalji- nerviraj se. Ozzy se opekao video si sta je napisao i dokumentovao sa slikama, sta moze covek da pomisli o prodavcu posle toga. Ne verujem da ce iz Ortofona da puste sa trake da izadje onako kriva igla, mozda taj kupuje drugu klasu, budzi igle hmm , pojma nemam sta da mislim

Misli sa svojom glavom, nema druge ;-)

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da ce iz Ortofona da puste sa trake da izadje onako kriva igla,

Ja sam priliÄno uveren da je problem do Ortofona i njihove kontrole kvaliteta.Prodavac se poneo korektno, jbg, ne može da vrati vreme unazad, Äak i kad može da vrati novac.

Kad sam kupovao AT440, nailazio sam na komentare o nekoj seriji baÅ¡ te zvuÄnice iz 2007-e ili 2006-e, godine koja je imala nekakvu greÅ¡ku, ne sećam se kakvu.DeÅ¡ava se.Malo Å¡ta tu mi možemo da uradimo, osim da odustanemo od brenda, kao OzZy.Ja se nadam da ću imati viÅ¡e sreće (ili manje nesreće) od njega.

Link to comment
Share on other sites

Zbrujicu hvala za link, puno si mi pomogao sa konkretnim predlogom, trenutno sam sa tim covekom u pregovorima oko kupovine za KontraPunkt b, pricali smo i kaze da je radila oko 100 sati ? delovao je dosta ubedljivo, cekam da mi javi njegovu zadnju cenu i ponudu za kupovinu.

Nova ima jos uvek da se kupi i kosta oko 600e , koliko ova vredi malo koriscena kako vlasnik navodi to ne znam ali ako trazi preko 300-400e mislim da je mnogo :wave2

Задња је цена Kontrapunkt B била ~$1500. Ја је, на Ñву Ñрећу, ниÑам ни близу толико платио - али имао Ñам прилике да купим једини комад који је Ñтигао у Македонији и био намењен промотивној продаји. ÐажалоÑÑ‚, дилер Ортофона није видео могућноÑÑ‚ у локалном пазару и више не доноÑи звучнице, оÑим DJ моделе. По мени, чак и 500Е je јако добра цена за Kontrapunkt B који је радио мање од 100 Ñати.

Ðли...

Kupio sam polovnu zvuÄnicu, ali, imao sam prilike da je temeljno probam i proverim,u svom sistemu.Ovako, na daljinu, za tristotinjak evra.....za moj novÄanik bi to bilo previÅ¡e riziÄno.

...морам Ñе Ñложити Ñа Бујодрагом. Ја лично, не бих никад куповао second hand звучницу без темељне пробе. Ради Ñе о пипавој Ñтвари, а поÑтоје толике могућноÑти да Ñе нешто изјалови. 100 Ñати није уопште много, али није јаÑно који Ñу уÑлови коришћења. Које је иÑкуÑтво продавца у монтажи? Колико може проценити Ñтање звучнице, ал реално? Шта ако примиш звучницу која има трагове неправилног монтирања, или закривени cantilever, или оÑушену ÑуÑпензију, или...?

Link to comment
Share on other sites

Malo šta tu mi možemo da uradimo, osim da odustanemo od brenda, kao OzZy.Ja se nadam da ću imati više sreće (ili manje nesreće) od njega.

Жао ми је Озија због његовог иÑкуÑтва, и потпуно разумем реакцију, мада не верујем да бих ја у том Ñлучају због тога одуÑтао од бренда.

@OzZy - ако Ñе икад желиш вратити на Ortofon, прво можеш пробати који ти одговара од мојих.

Link to comment
Share on other sites

Nisam hvalio 2M Bronze, samo me zanima, oÄekujem od nje da dobro zvuÄi...

Bujodraze,

Jbg, ne videh post gde si razmisljao o Bronze, a vidim da je sada vec kasno jerbo si narucio zvucnicu. Ako te jos zanima slobodno se javi na pp, mozes da je cujes kod mene ili sebe, to se bar da dogovoriti.

Inace, Bronze je po mom misljenju dosta dobra zvucnica, i u potpunosti delim misljenje da je oblik igle jedan od presudnih faktora za overall sound. Mislim da ljudi iz Ortofona nisu bili vodjeni samo marketingom kada su izbacili na trziste vise klase 2M serije sa fine line i shiabata vrhom, a koje su uglavnom bile rezervisane za MC ponudu. Da budem iskren, kada sam kupovao zvucnicu, razmisljeo sam i o Black ali me je odbila cena, pa posto sam svakako morao da idem na nevidjeno odabrao sam jeftiniju varijantu. Nisam se pokajao, i to do te mere da se ozbiljno razmisljam da pazarim Black iglu obzirom da pasuje na Bronze telo. Nije da sam se nesto davio u obilju zvucnica pre 2M ali nije ni da nista nisam cuo (par AT, Stanton, Shure i sl, dakle uobicajeni mid-Fi), i ova je par kopalja bolja od bilo koje prethodne. Jeste cena malo veca ali to sto se cuje je ocigledan kvalitativni skok, nista u stilu "pricinjava mi se", detalji su se pojavili iznebuha ali u isto vreme uobliceni u muzicki (ne audiofilski) korpus. Meni je to dovoljno. Sasvim sam siguran da postoji i bolje, mada to jako mnogo kosta i mislim da bi to definitivno bio overkill imajuci u vidu ostatak setup-a. Ali poznajuci sebe, ne bih se iznenadio da u nekoj buducnosti udomim i Black.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se :blush::razz: da se kolega InSides ne ljuti sto sam postovao nasu PM prepisku o Ortofonu, jer on je jednostavno i iskustveno jedini covek sa toliko Ortofona na lageru i stvarno je od velike pomoci njegov komentar na ovoj temi, i ovu priliku koristim da ga srdacno pozdravim :klanjanje:wave2

Malopre sam se cuo sa covekom iz HR , njegova cena za Punkt B je 500e, ja sam mu ponudio 400e sa velikom dozom rizika koju preuzimam iz vec navedenih konkretnih razloga koje su naveli Buja i InSides ali nema veze, stvarno nema smisla da platim polovnu 500e ako je vec nova 600-700

Usput kolega Srdjan kojeg zaista svi ovde na forumu veoma uvazavamo upravo potvrdjuje zasto sam se bas odlucio i pisao sve ovo vezano za Ortofon

Link to comment
Share on other sites

@ssrdjan,

hvala na ponudi, zanima me, iako sam se, naÄelno, opredelio za MC.ÄŒuo sam 2M red, u svom sistemu, mada nakratko, i uzeta kao reprezent 2M serije, zvuÄala je priliÄno obećavajuće.

SaÄekao bih da mi stigne Salsa (Å¡to joÅ¡ uvek može da se izjalovi) pa bismo onda mogli da organizujemo MM-MC Clash.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

@ssrdjan,

hvala na ponudi, zanima me, iako sam se, naÄelno, opredelio za MC.ÄŒuo sam 2M red, u svom sistemu, mada nakratko, i uzeta kao reprezent 2M serije, zvuÄala je priliÄno obećavajuće.

SaÄekao bih da mi stigne Salsa (Å¡to joÅ¡ uvek može da se izjalovi) pa bismo onda mogli da organizujemo MM-MC Clash.

:wave2

Nadam se da clash nece proci bez mene , jako bi voleo da cujem 2m bronze na mom 1210mk2 koje bih rado poneo.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da nisi porucio od tog sumnjivog Villama Thakkera koji je uvalio kolegi Ozzy-u.

Pa pravo da ti kažem nisam ni doživeo da mi je V,T. „uvalio“ - oba puta sam dobio uredno fabriÄki spakovanu glavu od zvaniÄnog dilera, nisam kupio na ulici tako da ovo doživljavam kao propust Ortofona - takav proizvod (x2) je izaÅ¡ao iz njihove fabrike. Glava je zamenjena bez problema, i novac je na kraju vraćen bez problema. Ono Å¡to ja doživljavam kao zabrinjavajuće je to Å¡to ipak govorimo o preciznoj mehanici a onda dobijem glavu za koju se iz aviona vidi da je bofl. Å¡ta je sa propustima koje ne otkriva golo oko? Po kom osnovu da vratim glavu? „Ne svira dovoljno dobro“?

Link to comment
Share on other sites

@ssrdjan,

hvala na ponudi, zanima me, iako sam se, naÄelno, opredelio za MC.ÄŒuo sam 2M red, u svom sistemu, mada nakratko, i uzeta kao reprezent 2M serije, zvuÄala je priliÄno obećavajuće.

SaÄekao bih da mi stigne Salsa (Å¡to joÅ¡ uvek može da se izjalovi) pa bismo onda mogli da organizujemo MM-MC Clash.

:wave2

Naravno, to bi bilo i najbolje, ako nebavis Salsu javi se pa da poslusamo obe. Uostalom to i jeste bar polukredibilan nacin evaluacije zvucnica, u drugim slucajevima se radi o probama na slepo ili eventualno o sajmovima sto ni iz bliza ne daje dovoljno informacija. 1210 je zahvalan za komparaciju zbog headshell-a pa ce to sve ici lako.

@Suca,

Bez brige, nema potrebe da nosis 1210, i Bujodrag i ja ih imamo, a sto rece Sonic, tri polugramofona bi bila previse. :) sta da radimo sa polovinom viska... Mozda ako imate singlice...

Link to comment
Share on other sites

Zbrujicu hvala za link, puno si mi pomogao sa konkretnim predlogom, trenutno sam sa tim covekom u pregovorima oko kupovine za KontraPunkt b, pricali smo i kaze da je radila oko 100 sati ? delovao je dosta ubedljivo, cekam da mi javi njegovu zadnju cenu i ponudu za kupovinu.

Nova ima jos uvek da se kupi i kosta oko 600e , koliko ova vredi malo koriscena kako vlasnik navodi to ne znam ali ako trazi preko 300-400e mislim da je mnogo :wave2

To je nenormalno visoka cena,dodaj cenu reparacije i sta dobijes-vecu cenu nego za novo uz rizik da reparacija ne uspe.Moja ponuda bi mu bila izmedju 100 i 150E max.Upostalom mene je toliko kostao Supex sdx1000 koji je dosta trazena zverka (i reparacija ce jos oko 350) ,toliko je prodat i MC30super od istog prodavca.U engleskoj kupis vrhunski polovan MC od preko 1000 funti za 150-200 i repariras ga za 300.Reparirani primerci od expert stylusa se nadju za 350-400 i to su bar duplo skuplje i bolje glave.Ja sam licno video par Linn Troika za 150-200funti,a to ti je stratosfera za taj ortofon,koji bi kostala bar 300% skuplje od tog ortofona.

Predlazem da ispratis i ovu aukciju do kraja http://www.ebay.co.uk/itm/Ortofon-MC-30-Supreme-for-SME-Linn-Rega-Thorens-quality-turntables-/140641700668?pt=Turntable_Parts_Accessories&hash=item20bee60b3c .

P.S.Inace ja planiram da primim na poklon uz gramofon jedan opasan MC koji je kostao 1500funti,ako bude bice u rubrici "ne prodajem samo se falim".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Sta mislite o glavi Ortofon 2 M Black. Ima je Korato na lageru po ceni od 450e

Koristim Rondo Red pa me zanima gde je 2m black u odnosu na Red i dali bi nesto dobio u slusnom kontekstu na bolje :wave2

Test do koga sam doÅ¡ao posredno, preko VE (autor je Älan foruma): http://www.theapplec...airbrush_3.html

Obrati pažnju na linkove ka tekstovima koji se odnose na testiranje zvuÄnica Äitave game 2M.

Oduzmi 90% na potkupljivost i glupost, a iz preostalih 10% možda izvuÄeÅ¡ i neke, tebi korisne informacije.

Link to comment
Share on other sites

To je nenormalno visoka cena,dodaj cenu reparacije i sta dobijes-vecu cenu nego za novo uz rizik da reparacija ne uspe.Moja ponuda bi mu bila izmedju 100 i 150E max.Upostalom mene je toliko kostao Supex sdx1000 koji je dosta trazena zverka (i reparacija ce jos oko 350) ,toliko je prodat i MC30super od istog prodavca.U engleskoj kupis vrhunski polovan MC od preko 1000 funti za 150-200 i repariras ga za 300.Reparirani primerci od expert stylusa se nadju za 350-400 i to su bar duplo skuplje i bolje glave.Ja sam licno video par Linn Troika za 150-200funti,a to ti je stratosfera za taj ortofon,koji bi kostala bar 300% skuplje od tog ortofona.

Predlazem da ispratis i ovu aukciju do kraja http://www.ebay.co.u...=item20bee60b3c .

P.S.Inace ja planiram da primim na poklon uz gramofon jedan opasan MC koji je kostao 1500funti,ako bude bice u rubrici "ne prodajem samo se falim".

Citajuci ovo, pitam se da li cena od 200 evra za ortofon mc 20 super, povoljna ili ne!?

Link to comment
Share on other sites

Citajuci ovo, pitam se da li cena od 200 evra za ortofon mc 20 super, povoljna ili ne!?

Po meni povoljna , ako ti ne budes kupovao mozda bi ja uzeo. Volim Ortofon i sve sto dolazi iz Danske - imam poveranja u njih Respect

Vremenom ce lagano mnogi to shvatiti, ljudi posteno rade svoj posao a maltene nemaju nikakvu besnu reklamu :wave2

Neka kaze Insides nesto o tome ima ih gomilu a i ssrdjan je promenio dosta toga pre Ortofona pa kaze da su za koplje u odnosu na sve ostalo :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Po meni povoljna , ako ti ne budes kupovao mozda bi ja uzeo. Volim Ortofon i sve sto dolazi iz Danske - imam poveranja u njih Respect

Vremenom ce lagano mnogi to shvatiti, ljudi posteno rade svoj posao a maltene nemaju nikakvu besnu reklamu :wave2

Neka kaze Insides nesto o tome ima ih gomilu a i ssrdjan je promenio dosta toga pre Ortofona pa kaze da su za koplje u odnosu na sve ostalo :facehearts

Pa ne znam....vidis da ljudi neke vrhunske zvucnice pazare za smesne pare, pa se upitah. Moguce je da se preko ebay uzme zaista povoljno, ali ja samo jedan uredjaj kupih tako do sada i to preko drugara iz Londona. Za zvucnice ne znam koliko je to pametno.

Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam....vidis da ljudi neke vrhunske zvucnice pazare za smesne pare, pa se upitah. Moguce je da se preko ebay uzme zaista povoljno, ali ja samo jedan uredjaj kupih tako do sada i to preko drugara iz Londona. Za zvucnice ne znam koliko je to pametno.

Izgleda da je najpametnije kupiti novu zvucnicu, sto je sigurno - sigurno. Ne bi sa ja igrao s time...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...