Jump to content


ORTOFON


suca77

Recommended Posts

Kad sam u nekoj depresiji onda se redovno podsetim da ima jadnih ljudi koji mozda umiru od gladi, tamo negde u Africi ili Indiji..... i odmah mi bude bolje.    Sigurno da ne bi trebale takve stvari da postoje s obzirom da nije neophodno tj. ima kapaciteta za sve,  al da ne ulazim u anti kapital pricu, dobicu ban

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Krca44 said:

Kad sam u nekoj depresiji onda se redovno podsetim da ima jadnih ljudi koji mozda umiru od gladi, tamo negde u Africi ili Indiji..... i odmah mi bude bolje.    Sigurno da ne bi trebale takve stvari da postoje s obzirom da nije neophodno tj. ima kapaciteta za sve,  al da ne ulazim u anti kapital pricu, dobicu ban

Well, ko nije bar jednom bio banovan na nekom forumu taj kao da nije ni forumašio.

2 sati ranije, Father said:

Baš ću da probam sa ovom matiranom pločom.

Jedna napomenica pre nego što presele ovo na lepkadžijski topik:

Imao sam a možda još uvek imam (ako ih nadjem i uspem da slikam okačiću) ploče koje jesu mat, kao da im je neko ubio sjaj. Ne izgledaju oštećeno ali suškaju kao tiša varijanta mokro slušane ploče. Tu lepak nije pomogao, očigletno je nekakva hemija utivala na površinu polče.

Ali, naletao sam na druge, slične naizgled ali se vidi nekakav belkast, praškast trag/odsjaj i vide se pokreti kojim je to nešto naneto.

E, tu je više  uzastopnih lepkiranja dalo rezultate. Lepak očigledno nije mogao skroz da rastvori to nešto kao što može običnu štroku nego se vezivao samo za površinski sloj i njega skidao. Pa, onda sloj po sloj, više puta, i bude bolje.

Običnu ploču na kojoj se nagomilala i skorila normalna zdrava prašina uz neizbežne otiske prstiju, dovoljno je oprati i lepkirati jednom. Pa još jednom kroz deset+ godina.

Edit:

Ja planiram da svoje ploče lepkiram svakih deset godina i da ih nakon jedanaestog lepkiranja poklanjam na forumu. ^_^

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, Bujodrag said:

Ja planiram da svoje ploče lepkiram svakih deset godina i da ih nakon jedanaestog lepkiranja poklanjam na forumu. ^_^

Znači nova pokolenja će se usrećiti.:D

Ova moja je matirala od nekog gelasto silikonsko skramastog filma koji sam uspeo da izvučem iz brazdi obzirom da mi se više ništa ne lepi, ali bukvalno kao neka beličasta smola, na vrh igle rekao bih da je sada pitanje bočnih zidova kanala. Inače ribanjem sa magičnom i ferijem je malo povratilo sjaja ali šareni se još uvek.

Oribaću je ponovo malo samo sa destilovanom vodom pa ću četkom naneti solidan sloj lepka. Onda Bog neka povuče svoje konce, pa šta ispadne. :unsure:

Za djavola baš je dobra džezi-fanki svirka pa se vredi potruditi.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ima na netu, ali preporuceni odnos je oko 4:1 (voda, dejonizovana i izopropil alkohol). Plus malo surfaktanta (korisceni su najcesce Kodak-ove hemikalije za film, mislim da se zove nesto na D, ima to i Ilford, a ako nema toga moze i najkoncentrovanija tecnost za sudove tipa Fairy), ono, da se prsne u smesu.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je odnos 98% Destilovana voda, 1,5% Isopropyl,  0,5% Deterdzent biran da nema ... ( zaboravio ), ovu zadnju komponentu cu verovatno promeniti.

Ovo nije za mokro pranje, samo za skidanje fleka i slicno, al hoce da pokupi i povrsinsku prasinu ako ima.

Izvinite za Off

Link to comment
Share on other sites

Ako to radite da bi oprali ploče pre lepkiranja onda je sve što vam treba običan sundjer, bilo koji sapun ili šampon i česmovača. I neka olovka kuju će te iskoristiti da centrifugalnom silom otresete višak vode. Pa onda lepak. Eto, baš tu avanturu su preživeli Krcini Suncokreti.

Ali, ako pravite tečnost za čišćenje ploča bez lepkiranja, onda ima raznih kombinacija. Mešajte i testirajte sve, kao neki vinilni alhemičari.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je odnos 98% Destilovana voda, 1,5% Isopropyl,  0,5% Deterdzent biran da nema ... ( zaboravio ), ovu zadnju komponentu cu verovatno promeniti.
Ovo nije za mokro pranje, samo za skidanje fleka i slicno, al hoce da pokupi i povrsinsku prasinu ako ima.
Izvinite za Off


Slobodno stavi vise propanola. Propanol izmedju ostalog drasticno olaksava evaporaciju tecnosti.
Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Bujodrag said:

Ako to radite da bi oprali ploče pre lepkiranja onda je sve što vam treba običan sundjer, bilo koji sapun ili šampon i česmovača. I neka olovka kuju će te iskoristiti da centrifugalnom silom otresete višak vode...

Poslednje ispiranje bi ipak trebala biti destilovana.

Link to comment
Share on other sites

Možda. Ali moje skromno iskustvo kaže da posle bilo kakve vode ostaje veći residue nego posle lepka.

Pa, kome nije mrsko da sprovodi testove od pe' šes' godina trajanja, nek sprovodi.

Moj test je samo slučajno, dakle nenaučno, trajao tri ili više godina.

Ne moram valjda napominjati da sam kupovao i destilovanu a i destilovanu-demineralizovanu vodu.

Sve je to isto a čak je i česmovača lepša za piće.

Link to comment
Share on other sites

E, da.

 Pre par godina kad sam ga sretao, Scorpio mi je spominjao neku tečnost koju je valjda Kuja otkrio i koristio (sorry ako sam pobrkao) i koja je, rekoše jeretici, uz Knosti dobra  za čišćenje koliko i lepkiranje.

Pa, ako neko zna da li i gde ima topik.....nek linkuje.

Mis'im, ploče su samo komadi plastike, čistiti ih ne sme biti neka prevelika i prekomplikovana mudrost.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ortofon releases in a limited edition of 1.000 a Hi-Fi Concorde version THE CONCORDE CENTURY. 

THE CONCORDE CENTURY uses a silver-plated copper wire and a Nude Fine Line diamond stylus, which slim profile will track even the highest frequency information.

THE CONCORDE CENTURY will be available through Ortofon authorised dealers soon after the Munich High End 2018.

 

limited edition of 1.000 + silver-plated copper wire + Nude Fine Line diamond stylus = 600 evra

:)

Ne bih očekivao bolji zvuk od 2M Bronze, jer imaju iste karakteristike osim komplianse shodno razlici u težini između ove dve.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...