Jump to content


ORTOFON


suca77

Recommended Posts

Kao veliki poshtovalac pomenute firme planiram nabavku jos jedne Ortofon glave , trenutno posedujem Rondo Red sa kojim sam extremno zadovoljan i nova nabavka je logican pravac u vec proverenom smeru ka unapredjenju zvuka sa vinyl-a

Budzet je oko 600-700e i u uzem izboru su Kontrapunkt a, Konntrapunkt b, Rondo Bronze, Cadenza red. Dilema je sta od ovog pomenutog kupiti i napraviti najbolji izbor za ulozeni novac

Neka korisnici Ortofona iznesu svoja iskustva, komentare i preporuke zasto su se bas opredelili za ovaj brand

Evo linkova gde bi to pazario, drugar mi je u Engleskoj i vraca se za 20 ak dana i mogao bi da mi to da mi donese pa bi valjalo iskoristiti priliku. Jedino je Cadenca Red polovna i prodaje se za 500e, ostale su nove .

Inace tema generalno nije vezana samo za moju nabavku , vec i za opste stavove za pomenuti brand

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p3872.m570.l1311&_nkw=ortofon+cartridge&_sacat=See-All-Categories

Hvala unapred svima :wave2:facehearts:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jel imao neko dodira sa tom mc30 super mk2 glavom, gledam Cadenca Red ima najbolje karakteristike frequency range 20Hz - 60.0000 Hz, Bronze i punkt a idu isto kao mc 30 do 40.000 Hz a jeftinije su, provereni punkt b do 50.000. Siguran sam da je firma to lepo poredjala po cenovnom rangu-koliko para toliko muzike kao i sve uostalom

InSides ima gomilu Ortofona i sebicno sve cuva - nece nista da proda :plakanje hmm ko zna sta jos sve ima u steku. Evo sta mi on kaze :

1. Ortofon Kontrapunkt B. :)

2. Ortofon Rondo Red.

3. Denon DL-103 [2x].

4. Ortofon 2M Red, Shure M97xE, Grado Gold, Grado Reference...

Ortofon Kontrapunkt B и Denon DL-103 Ñу монтирани на Pro-Ject RPM9.1 [ручке 9cc и SME 3009 S2]. Ortofon 2M Red је на Pro-Ject RPM5.

Rondo Red Ñтоји у златној резерви. Ово Ñам горе лиÑтао Ñамо да ти кажем да је Ñкоро Ñве у употреби, оÑим нешто MM-a. Ortofon Rondo Red је феноменална звучница, бар по мени. . :)

Хтедох раније да додам... знам како Ñврби новчаник за што Ñкупље и што боље играчке, али иÑкрено, миÑлим да је Rondo Red почетак криве "diminishing returns". Знаш, оно, 100% Ñкупље за 10% боље и Ñве то.

Rondo Red вреди и 300 фунти, Ñтварно. Мада, што не би пробао Ñа Denon DL-103?

Link to comment
Share on other sites

Frequency range od 20Hz do 60kHz ili od 20Hz do 40kHz, kakve veze ima, meni neka frkvencija od 55kHz neće faliti, ali Replicant 80 nude igla koju ima MC30 hoće.

Mis'im, frequency range ni ne gledam, ali zato prvo gledam koja je igla, pa kolika je komplijansa, pa težina zvuÄnice pa VTF, pa impedansa, pa channel separation a pre svega toga, naravno, gledam da li mogu da se dokopam zvuÄnice radi probe.

Ortofon Cadenza Bronze ima replicant iglu ali košta oko 1500 evra.

Link to comment
Share on other sites

Pre godinu dve od pomenutog William Thakkera dobijem Ortofon glavu, kantilever zakošen za jedno 30 stepeni. Pošaljem glavu, dobijem drugu u zamenu. Isto, ako ne i gore. ZvaniÄni zastupnik, fabriÄko pakovanje, sve novo. Dobio sam novac nazad. Bye bye Ortofon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Deluje primamljivo: http://audiofil.net/...=50294187928942 Ja, do kraja, ne shvatam je li korišćena ili nije.

Zbrujicu hvala za link, puno si mi pomogao sa konkretnim predlogom, trenutno sam sa tim covekom u pregovorima oko kupovine za KontraPunkt b, pricali smo i kaze da je radila oko 100 sati ? delovao je dosta ubedljivo, cekam da mi javi njegovu zadnju cenu i ponudu za kupovinu.

Nova ima jos uvek da se kupi i kosta oko 600e , koliko ova vredi malo koriscena kako vlasnik navodi to ne znam ali ako trazi preko 300-400e mislim da je mnogo :wave2

Link to comment
Share on other sites

Zbrujicu hvala za link, puno si mi pomogao sa konkretnim predlogom, trenutno sam sa tim covekom u pregovorima oko kupovine za KontraPunkt b, pricali smo i kaze da je radila oko 100 sati ? delovao je dosta ubedljivo, cekam da mi javi njegovu zadnju cenu i ponudu za kupovinu.

Nova ima jos uvek da se kupi i kosta oko 600e , koliko ova vredi malo koriscena kako vlasnik navodi to ne znam ali ako trazi preko 300-400e mislim da je mnogo :wave2

Kupio sam polovnu zvuÄnicu, ali, imao sam prilike da je temeljno probam i proverim,u svom sistemu.Ovako, na daljinu, za tristotinjak evra.....za moj novÄanik bi to bilo previÅ¡e riziÄno.

Pre godinu dve od pomenutog William Thakkera dobijem Ortofon glavu, kantilever zakoÅ¡en za jedno 30 stepeni. PoÅ¡aljem glavu, dobijem drugu u zamenu. Isto, ako ne i gore. ZvaniÄni zastupnik, fabriÄko pakovanje, sve novo. Dobio sam novac nazad. Bye bye Ortofon.

Jbg, ja sam praktiÄno naruÄio Salsu (Äekam da mi donosilac potvrdi) pa Å¡ta bude. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da nisi porucio od tog sumnjivog Villama Thakkera koji je uvalio kolegi Ozzy-u. Ta Salsa je odlicna ima je moj drugar izglede da ima taj tip igle koji ti preferirash. A 2M Bronze mmm?, hvalio si je, ima nova da se kupi za 280 funti na ebay.uk, mada vise volim MC , nisam nikad probao vrhunsku MM glavu

Link to comment
Share on other sites

Nisam hvalio 2M Bronze, samo me zanima, oÄekujem od nje da dobro zvuÄi.Probaj Goldring 1012gx, mislim da je malo jeftinija a odliÄna je, zaista.DoduÅ¡e, za te pare bih razmatrao MC.

Salsu sam naruÄio zato Å¡to bi ona trebalo da bude ista kao Ortofon MC15 Super MK2, koju imam.NaruÄio sam je kod NeedleDoctor-a.Ona ima FineLine iglu, prvu od tih "boljih, oÅ¡trijih" igala.Stara i cenjena Ortofon MC10 je identiÄna Ortofon Samba-i.Kad su u Ortofonu shvatili da za male pare prodaju dobre zvuÄnice povukli su Dance seriju a uveli Vivo* seriju koja je malo skuplja i, da se pretpostaviti, u kojoj nema zvuÄnice sa FineLine iglom.Tja.

*VidećeÅ¡ da Vivo zvuÄnice imaju, rekao bih, identiÄno telo kao Sambo i Salsa, odnosno MC10 i MC15, One tri rupice na Vivo zvuÄnicama su na ovim starijim služile da drže Å¡titnik igle.Kao i drugi proizvodjaÄi, i Ortofon presipa iz Å¡upljeg u prazno i lagano podiže cene.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da nisi porucio od tog sumnjivog Villama Thakkera koji je uvalio kolegi Ozzy-u. Ta Salsa je odlicna ima je moj drugar izglede da ima taj tip igle koji ti preferirash. A 2M Bronze mmm?, hvalio si je, ima nova da se kupi za 280 funti na ebay.uk, mada vise volim MC , nisam nikad probao vrhunsku MM glavu

Sto je uvalio? Kolko sam ja razumjeo, vratio je oba puta pare. (Positive Feedback: 100% od 5126 kupaca)

Link to comment
Share on other sites

Sto je uvalio? Kolko sam ja razumjeo, vratio je oba puta pare. (Positive Feedback: 100% od 5126 kupaca)

Jbga nije bas tako, a gde je izgubljeno vreme, dva puta isti problem, vise puta primaj-shalji- nerviraj se. Ozzy se opekao video si sta je napisao i dokumentovao sa slikama, sta moze covek da pomisli o prodavcu posle toga. Ne verujem da ce iz Ortofona da puste sa trake da izadje onako kriva igla, mozda taj kupuje drugu klasu, budzi igle hmm , pojma nemam sta da mislim

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...