Jump to content


Hi-Files Show jesen 2011


Ljuba

Recommended Posts

  • Replies 259
  • Created
  • Last Reply

BFA ljubicica, od milja prozvana kuler-master je bila vrlo fino iznenadjenje. Pojacalo + DAC za te pare koje tako svira i tako tera ove lenje Spendore, nije hrdjavo uopste. Vrlo, vrlo prijatno iznenadjenje od BFA, zajedno sa bi-amp tulipom. Cetvorokanalno stereo pojacalo, fina ideja. Oni se momci, ja taj utisak imam, mnogo lepo zezaju. Tulip je mrak, ali van mog budzeta, prototip BFA DAC-a je isto sjajan, ali ljubicica me je najvise iznenadila. Prava bombona. Uz konstruktora koji odgovara na pitanja i zna da predstavi svoj proizvod - trebalo je otici do njih.

Jos grdje iznenadjenje, totalno bez najave, svirao Naim Ovator S-400! Manji od S-600, laksi za pokretanje, za promenu je uz SuperNait radio fantasticno. Prezentacija, stvarno za dozivljaj, bar meni - mada Bojan kaze da sam ja ostrascen po tom pitanju :). I dalje se nadam da ce na jednom sajmu ponovo da svira S-600, koji su mnogi napljuvali, ali uz npr NAP 250.

Bracinac me je jako lepo iznenadio, cuje se da su lampe, ima ono sto ja licno ne volim (taj zaokrugljen zvuk lampi), ali nije bilo lose. Cenim da je izbor zvucnika ipak bio preambiciozan. Rega je zato bila ono sto sam pricao i kad ju je drzao drugi zastupnik: Prijatno zabavna. Ima ona svojih mana, ali za te pare... skroz korektna. Da nisam manijak, mogao bi da sa RP3 + Brio zivim jako srecno. Nije ni DAC bio los, ali gramofon je odneo snjur, kad je zasvirao Forcione na ploci :).

Plejer i Audiofil... jako, jako lose. Jos su oni mali Dali bili i najbolji - za te pare rade OK. Veliki Dali, Klipsch, to je sve zvucalo bogu plakati - puna soba zvucnika, svi sviraju, sve odzvanja. Mozda zvucnici i nisu losi, ali dzaba kad cujes jos 10. Bar su AV Impuls, One-HiFi i Bracinac dokazali da su prave audiofilske firme. Kudos svim trima firmama! :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

jedini ozbiljan zvuk danas - u naim sobi. mali ovator po ocekivanju svira bolje od velikog - ako nista drugo ono sa supernaitom. ako je nesto danas moglo da se ponese kuci pa da se malo poradi na tome, onda je to ovaj naim komplet od 11000 evra. mali ovatori imaju hornaski otvoren karakter pa cak mozda i malo (zdravog:)) honka. ako resim da se penzionisem sa one-brand sistemom koji nema lampe u sebi, ovo ce biti dosta ozbiljan kandidat.

rega - cheap and cheerful audio. zvuk sa ljudskim licem, bez ikakvog audiofilskog izdrkavanja. gramofon jos jednom pocepao digitaliju.

bracinac - ocekivane pohvale od neljubitelja lampi a od mene iz suprotnog tabora pokude. usporen zvuk bez mnogo karaktera (hvala, dynaudio:)), neprecizan u basu i oboren u visokim, znaci tipicno stereotipno. 807 sa anodnom kapicom izgleda seksi ali sta reci - morali bi da porade na izboru zvucnika koji otkrivaju kvalitete uredjaja a ne njegove mane.

mislim da je najbolji setup za biznis napravio player - nakrcali su brdo zvucnika u salu, otpanjili tako da su konstatno sjebavali naimovu prezentaciju u susednoj sobi (koju su ljudi zbog toga i napustali) i namestili 2 mega ribe da se smeskaju. kapiram da su prodali vise nego svi zajedno:)

dali plus densen - mrtva trka za promasaj sajma oni i player...

sonic je pustao master of puppets kad sam usao u sobu, sigurno su mu javili da ulazi anubis.... tako da je no comment glavni utisak iz AV impulsa;)

Link to comment
Share on other sites

U pitanju je prototip. Ventilator je tu bio prisutan jer pojacalo nije imalo hladnjake. Konacna verzija ce ih imati dakle, ventilator nece biti prisutan. Cak nisam siguran ni da li ce zadrzati dimenzije i izgled koji je imalo na sajmu... Pitacu Andriju pa mogu da prenesem. Neka MP cena o kojoj se ramislja (ukljucujuci i integrisani DAC koji nije tu tek da ga ima) bi bila cca 2.500E. Nije zanemarljivo ali ako se ide na minimalisticki pristup sistemu tj "malo" pojacalo sa (dobrim) DAC-om inside + laptop + zvcnici to moze da bude prilicno sexy vaijanta koja ce naci put do kupaca...

BFA mnogo oekuje od Tube DAC-a. U direktnom poredjenju skoro da je obrisao pod M2Tech Young-om ali i treba za 4 i vise puta visu cenu tj 4.950E. Za dac vec postoji i lista cekanja u svetu, fenomenalo je prosao na Rocky sajmu a ceka ga i CES... DAC je posle prezentacije zavrsio na probi kod potencijalog i vrlo zainteresovanog kupca... Videcemo.

Sto se sajma tice sve je bilo najblaze receno korektno. Atmosvera odlicna. Komunikacija izmedju distributera opustena i prijaeljska (bar iz mog ugla). Ima stvari koje su bas svirale "truba" ali ja ne smem o tome... Ono sto bih pohvalio to je mali Dali/CA sistem koji za cenu od 800e stvarno dobro radi mada je mora se priznati i prezenter lukavo birao muzicki materijal :).

Bracinac iznanadjenje Show-a. Pozitivno svakako. Po mom misljenju nesrecan izbor kutija tj uz neke druge moglo je i bolje ali je i ovako bilo izuzetno dopadljivo. Svidelo mi se generalno. Uz to Alex Brcinac gotivan, razgovorljiv i vrlo pozitivan lik.

NKrgovicu gluv li si ili sta? :) Linn je svirao bolje od Naima kada se cena sistema uzme u obzir. Mnogo bolje.

Dobro je bilo. Ja sam zadovoljan. Emotivno. O finansijama drugi put. :)

Link to comment
Share on other sites

jedini ozbiljan zvuk danas - u naim sobi. mali ovator po ocekivanju svira bolje od velikog - ako nista drugo ono sa supernaitom. ako je nesto danas moglo da se ponese kuci pa da se malo poradi na tome, onda je to ovaj naim komplet od 11000 evra. mali ovatori imaju hornaski otvoren karakter pa cak mozda i malo (zdravog:)) honka. ako resim da se penzionisem sa one-brand sistemom koji nema lampe u sebi, ovo ce biti dosta ozbiljan kandidat.

Link to comment
Share on other sites

E dakle ima da se ubijem.Anubius fali naim ,a ja kreten ne dodjem.

Sto lepo ne najavise sta ce tacno biti,ovo ne bih preskocio.Mora da je stvarno bilo dobro.I ja sam cuo(citao) da su ovi mali dobri,a da na ove vece i u UK mnogi imaju zamerke dok se ne upare sa jako skupim ostatkom.Anubius s obzirom da si slusao stariji naim sistem sa SBL(slican mom) nedavno kakva bi bila poredjenja,ukratko.ili moze ovde i nasiroko da ne oduzimam mesto kad vec nisam bio /index.php?/topic/12123-linn-naim-republika/page__st__720__gopid__382378#entry382378">http://www.hi-files....378#entry382378 Prosli put mi se veliki Ovatori nisu previse svideli, moglo se tek naslutiti nesto dobro od njih,ali nikad nebi zamenio ovaj svoj Lego zbog tog sto sam tad cuo,mislim da bi mali ovatori mogli biti lakse vidjeni kod nasih ljudi,nisu ni to naravno male pare,ali takav je sistem ipak realniji za nas.

Link to comment
Share on other sites

Ipak sam otišao... Trebalo mi je nešto manje od sat vremena da detaljno Äujem sve sisteme.

Naim, po meni, najbolja soba, mada mi se na trenutke Äinilo da, bez obzira što muziÄki materijal nije obilovao basom, ipak postoji odreÄ‘eni deficit mogućnosti kod Ovator s-400 po tom pitanju. Visoki i srednji vrlo solidni, živa, jasna i dinamiÄna reprodukcija, osećaj scene, zvuk kao da ne dolazi iz kutija.

Ostali sistemi, na žalost, nisu ostavili nekog naroÄitog utiska na mene.

Link to comment
Share on other sites

Dragi ljudi, hvala vam sto ste nas posetili ovog vikenda u, za nas, iznenadjujuce velikom broju. Ipak smo prvi put tu, znamo da dosta ljudi nije imalo prilike da cuje nase uredjaje, pa smo pored velikih i skupih sistema u drugim salama ocekivali znatno manju posetu.

Zao mi je sto i sam nisam uspeo da posetim druge sale i vidim sta se tamo slusa, osim prvog komsije Sonic-a koji nam je rusio zid svojim zverima i povremeno mi radio neplanirane live remikse prezentacije :D Hammer je proradio! Sonic, hvala na lepim recima, mogu samo da kazem da je zadovoljstvo obostrano!

Vidimo se i sledeceg vikenda, ali u drugoj ulozi :)

Link to comment
Share on other sites

NKrgovicu gluv li si ili sta? :) Linn je svirao bolje od Naima kada se cena sistema uzme u obzir. Mnogo bolje.

Nope, nisam gluv. Lepo sam napisao, ja na sajmu Linn nisam ni slusao. Poslao sam zenu da slusa, ja sam sedeo dole i pio sokic. :)

Patrcia Barber svira dobro na svakom sistemu... "na muci se poznaju junaci".

E ovo je velika istina. Cim cujes da neko pusta samo "elevator music" znas da ili nesto sistemu fali, ili je on blago receno cudan.

@anubis: Ja sve vreme pricam : Ovator S-600 nije zvucnik za SNait. Njemu treba NAP 250.2 minimum. Ovo je zvucalo bolje jer je uskladjeno. No, drago mi je da ti se svidelo... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...