Jump to content


Panasonic Tx-P55Vt30


Dominator

Recommended Posts

Pozdrav svima, zovem se Adam i hteo sam ovde da postavim pitanje jer mi ovo deluje kao najreprezentativniji forum za ono što meni treba.

Zanima me da li postoje neke znaÄajne razlike izmeÄ‘u Panasonicovih plazma televizora, B i E revizija?

OdluÄio sam da odem do Segedina i tamo kupim plazmu koja me interesuje,

pošto su kod nas cene em bezobrazne, em prodaju samo modele prošle generacije,

i kada sam tražio po netu videh da se negde pominju oznake B na kraju naziva modela a negde E, pa me je to zbunilo. Ne znam da li se te plazme proizvode za odreÄ‘ene zemlje ili to predstavlja nešto drugo..

Druga stvar koju sam hteo da pitam je da li postoji neka Samsungova plazma u rangu ovog Panasonica koji ima PAP (P&P) mogućnost? Pošto mi 3D tehnologija, THX, 3D naoÄare apsolutno ne trebaju, Äime bih mogao da uštedim sigurno nekoliko stotina eura, pa sam gledao i druge modele ali ni jedan Panasonicov ne poseduju PAP, već samo PIP. PAP su ostavili samo za ovaj najskuplji. Ne znam kako je kod Samsunga...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Hmmm... poštovani @Dominator, a koliko su to "male" cene u Madžarskoj ?

S druge strane, otkud vam to da se kod nas ne prodaju modeli nove serije 30...

p.s.

Kako god, moram da priznam da imate ukusa, em ste tipovali na najjaÄu seriju, em je dijagonala onako taman, nit prevelika nit malecka.

Link to comment
Share on other sites

Savet: zaobidji zvanicne prodavnice tehnike i potrazi Panasonic plazme u komp prodavnicama. I jedni i drugi uzimaju od zvanicnog Panasonic predstavnistva ali razlike u ceni su ogromne. Primer 50GT30 model koji u Tehnomaniji kosta oko 211k din a ovamo 167k din.

Link to comment
Share on other sites

Super, to me je zanimalo!

Mislio sam na model koji mene zanima, VT, video sam da se prodaju druge serije ali njih ne raÄunam..

Evo npr. TX65VT20 koji se prodaje kod nas košta 5.400 - 5.600E a u maÄ‘arskoj se može naći za 3360E. Opet i sa carinom plaćenom je drastiÄno isplativije. A ko zna, možda postoji mogućnost da se sa 'prijateljem' na carini dogovorim i za nešto nižu svotu :)

Našao sam jedan sajt za pretragu svih vrsta elektronskoh ureÄ‘aja koji se prodaju u MaÄ‘arskoj, vrlo je pregledan.

Hvala na savetu, nisam imao to u vidu! Ogromna je razlika!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, zovem se Adam i hteo sam ovde da postavim pitanje jer mi ovo deluje kao najreprezentativniji forum za ono što meni treba.

Zanima me da li postoje neke znaÄajne razlike izmeÄ‘u Panasonicovih plazma televizora, B i E revizija?

OdluÄio sam da odem do Segedina i tamo kupim plazmu koja me interesuje,

pošto su kod nas cene em bezobrazne, em prodaju samo modele prošle generacije,

i kada sam tražio po netu videh da se negde pominju oznake B na kraju naziva modela a negde E, pa me je to zbunilo. Ne znam da li se te plazme proizvode za odreÄ‘ene zemlje ili to predstavlja nešto drugo..

Druga stvar koju sam hteo da pitam je da li postoji neka Samsungova plazma u rangu ovog Panasonica koji ima PAP (P&P) mogućnost? Pošto mi 3D tehnologija, THX, 3D naoÄare apsolutno ne trebaju, Äime bih mogao da uštedim sigurno nekoliko stotina eura, pa sam gledao i druge modele ali ni jedan Panasonicov ne poseduju PAP, već samo PIP. PAP su ostavili samo za ovaj najskuplji. Ne znam kako je kod Samsunga...

Link to comment
Share on other sites

Panasonic.rs jeste uvoznik, ali glavni distributer im je Roaming, pa bolje njih pozvati....evo ti i broja: 011/3093-700. Moje iskustvo je odlicno, bili su jako ljubazni.

P.S. Da se pohvalim, procedura je gotova, juce sam kupio 50VT30:) Jos samo da ga preuzmem iz magacina.... Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Savet pokretaÄu teme, ako je već odluÄio da kupi u Madjarskoj, neka nadje nekog ko se "profesionalno" bavi dovozenjem robe odatle. Ne plate carinu a srede povrat pdv-a (sto mozes i ti, mada onaj deo sa neplacanjem carine ti mozda i ne uspe).

Ja sam na primer dobio 55D7000 Samsung za 1700 eura, sa cetiri para naocara, a ovde je zanimljivih 297.000 dinara sa dva para naocara.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...