Jump to content


Sam Gramofon + Schroeder Ru�ka (Klon)


giZ_Mo

Recommended Posts

  • Replies 95
  • Created
  • Last Reply

Drugo zaboravio sam. Kontrateg nije dzabe kod originala van sredine, znaci ex centar, To su vec osnove za sve rucke, kako koji teg vrsi silu na iglu, KLod je to uradio jer nije verovatno mogao da resi ogroman problem promenu VTF sa promenom VTA pa pristupio ovom resenju iz nuzde

Link to comment
Share on other sites

Штета што ниÑте бар једну бацили у мој правац - не би ми Ñметало неÑавршенÑтво.

Link to comment
Share on other sites

Штета што ниÑте бар једну бацили у мој правац - не би ми Ñметало неÑавршенÑтво.

Link to comment
Share on other sites

Ne koristi magnete zato sto mu konac prolazi skroz kroz rucku, sta je tu slozenije, rucka se okrece oko ose od kanapa ali je kanap elastican da moze da radi gore dole sto je pak izbaci iz lezista, trebalo bi da znas da je sistem tolko los da rucka nikada ne radi isto, pa razmisli i sam.

Unipivot jeste jedna tacka oslanjanja ali Schroeder nije klasican unipivot , ta tacka oslanjajnja kod njega nije cevka rucke nego magnet koji je povezna tj nalazi se na rucki a nije ni klasican jer svi unipivoti imaju oslanjanje a Schroeder visi. Ali to stvarno nije toliko bitno ako se ne varam za samu rucku i njen rad, Kvazi unipivot jeste unipivot ali malo drugaciji to i znaci kvazi (kao)

Pa to kako zovu taj unipivot cinimi se pise negde na tom DIY forumu na koji se pozivas, ako nisam pobrkao jer sam stvarno toliko toga procitao da je moguce da pobrljavim gde je sta pisalo, ali mislim da je tu.

Pogresio sam forum sa koga si me kontaktirao ali to ipak jesi bio ti. Evo da te pozdravim i na ovom forumu

Ja sam nikolazec koji te tada savetovao da probas sam da je napravis a ja ti pomognem, Da li si probao? Kontaktirali su me jos neki iz inostranstva pa se nadam da nisam pogresio da sam tebe savetova da probas sam a ne nekog drugog.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ма и није, Ñамо тако изгледа. :oops:

:wave2

Мали додатак: извршено је пар преправки које је влаÑник ручке тражио јер Ñе у току екÑплоатације приметили недоÑтатци.

ÐажалоÑÑ‚ немам Ñлике Ñадашњег изгледа ручице.

Link to comment
Share on other sites

Ма и није, Ñамо тако изгледа. :oops:

:wave2

Мали додатак: извршено је пар преправки које је влаÑник ручке тражио јер Ñе у току екÑплоатације приметили недоÑтатци.

ÐажалоÑÑ‚ немам Ñлике Ñадашњег изгледа ручице.

Link to comment
Share on other sites

Ðемам, ал' биће.

Промењен је Ñамо контра тег, жице кроз ручицу излазе на другом меÑту и Ñмањен је зазор (раÑтојање) између магнета.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Jos neki lik iz Beograda je pravio Schroeder SQ Reference rucku, evo linka sa slikama (mozda treba da se registrujete da vidite slike)

http://www.diyaudio.com/forums/analogue-source/13372-diy-schroeder-tonearm-75.html

Photo0177.jpg

ovo izgleda real, ebanovina.....................aaaaaaaaaaaaaaaaa,

i ostale rucke koje se daju videti tamo su nesto.... . :eek

Link to comment
Share on other sites

Ðемам, ал' биће.

Промењен је Ñамо контра тег, жице кроз ручицу излазе на другом меÑту и Ñмањен је зазор (раÑтојање) између магнета.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

ЗакаÑнио Ñам, овај Буја никад не Ñпава... Стради је прави заљубљеник у хај фај. Зна много тога, и хоће да то подели .

Проблем је што много брзо пише, не прегледа текÑÑ‚, а форум је препун оних који једва чекају да неког напљују како би Ñебе учинили бољим, паметнијим и Ñл. Ðко му пажљиво прочитате поÑтове, јаÑно вам је да никад није имао задње намере.

Мени је иÑкрено жао што Ñе више не појављује на форуму о винилу.

Link to comment
Share on other sites

Ovde se bolje vidi kakav je to rad, ako sam dobro razumeo veci deo rucke bar onaj znacajniji je original, cela tuba sa head-om i magnetima a ostatak je uradjen po originalnim specifikacijama (znaci pravi polu klon, vise original). Ima ove rucke na vise svetskih foruma i svi neverovatno hvale rad , Meni je drago da je jos neko sa nasih prostora uspeo da napravi nesto sto i napolju priznaju mada je ovo ipak kopija postojeceg resenja ali za rad i trud svaka cast.

Zao mi je da cujem da je taj gospodin bio clan ovog foruma i da vise nije, no, zivot ide dalje, drago mi je da je nas sugradjanin.

Photo0176.jpg

Nadam se da se pokretac teme ne ljuti na ovom malom iskakanju ali mislim da takav rad zasluzuje bar malo nase paznje.

Link to comment
Share on other sites

ЗакаÑнио Ñам, овај Буја никад не Ñпава... Стради је прави заљубљеник у хај фај. Зна много тога, и хоће да то подели .

Проблем је што много брзо пише, не прегледа текÑÑ‚, а форум је препун оних који једва чекају да неког напљују како би Ñебе учинили бољим, паметнијим и Ñл. Ðко му пажљиво прочитате поÑтове, јаÑно вам је да никад није имао задње намере.

Мени је иÑкрено жао што Ñе више не појављује на форуму о винилу.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...