Jump to content


Da li na audio digital out TV-a izlaze "svi zvuci"?


NShappy

Recommended Posts

Imam jedno pitanje na koje baš ne mogu da naÄ‘em jasan odgovor.

Na televizoru koji trenutno koristim (Samsung 37C530) ima "neki optiÄki izlaz", digital audio out. Znam ja šta je to, ali ne znam da li na njemu uvek imam zvuk onoga što se trenutno gleda na TV ili ima nekih ograniÄenja? Na istom TV-u npr. imam i SCART, a na audio out u scartu mogu imati samo zvuk sa analognog tjunera u TV-u. ÄŒim se gleda nešto sa HDMI ulaza, ili kada televizor pušta nešto sa integrisanog plejera, na ovom (ko bojagi) audio izlazu nema ništa. :wacko:

Planiram nabavku nekog audio ureÄ‘aja koji će imati optical audio in, recimo ovakvo nešto: http://www.eu.onkyo....8050-43158.html i na njega bih kaÄio TV. Da li ću tu uvek imati zvuk bez obzira koji izvor se gleda na TV, i da ću imati stereo varijantu Äak i kada je izvor sa višekanalnim zvukom?

Od izvora nakaÄenih na TV-ove HDMI-eve imam SBB-ov HD receiver, raÄunar i WD-LIVE player. Plus analogni TV tjuner u TV-u.

Valjda sam bio jasan?!? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Paaaa..... uputstvo za ove nove Samsunge je pisano k'o od bede. A da ne priÄam kako je prevedeno. Pa (zbog prevoda) evo citata iz engleskog uputsva:

- When the receiver (home theatre) is set to on, you can hear sound output from the TV’s optical jack. When the

TV is receiving a DTV signal, the TV will send 5.1 CH sound to the home theatre receiver. When the source is

a digital component such as a DVD / Blu-ray player / cable box / STB (Set-Top-Box) satellite receiver and is

connected to the TV via HDMI, only 2 CH audio will be heard from the home theatre receiver. If you want to

hear 5.1 CH audio, connect the digital audio out jack from your DVD / Blu-ray player / cable box / STB satellite

receiver directly to an amplifier or home theatre.

Link to comment
Share on other sites

Ok, evo da odgovorim malo, sam sebi... U meniju televizora ima opcija da se SPDIF selektuje da radi u PCM modu, i u Dolby modu. Dakle, radilo bi kao PCM.

Jedino što ostaje nejasno a i nigde ne piše (i što sumnjam) je da li tu ima signala kada se gleda analogna TV?!?

Link to comment
Share on other sites

Ako imas neke HD kanale koji prenose AC3 (5.1) zvuk poput Discovery HD, Animal Planet HD, NGC HD i sl... mislis da ce mix nsa 5.1 na 2ch da zvuci podjednako dobro?

Lepo je da se 2ch materijal slusa na 2 kanala ali nesto sto je multich zvuci podjednako lose na 2ch kao i obrnuto.

Link to comment
Share on other sites

Meni je multikanalni zvuk priliÄno nebitan. Bitno mi je da imam lep stereo sa raÄunara (preko DAC-a u receiveru), da ima PHONO input na istom receiveru, da imam ok stereo sa VH1 i sliÄnih kanala, bez želje za nekom audiofiliom sa televizora, i bez kaÄenja svakog pojedinaÄnog TV izvora još i na receiver (a već sada ih ima 4 :wacko: ), da mogu da slušam FLAC-ove bez paljenja raÄunara, i da to ne bude nekoliko kila eura.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 5 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...