Jump to content


Sony Bravia Kdl-Ex1 - 1080P Picture Adjustment.


InSides

Recommended Posts

Добио Ñам диÑк за калибрацију диÑплеја, и коначно Ñе бацио на поÑао да то урадим. Ðли ево један проблем.

TV кориÑтим као монитор, значи до њега иде Ñамо један HDMI кабал од риÑивера. Сигнал је или 1080i [T-Home IPTV] или 1080p [компјутер].

Кад гледам TV [1080i], имам приÑтуп Ñвим опцијама за подешавање, као Chroma, Hue, Brightness итд. Када гледам 1080p, Ñве Ñу ове опције погашене [adjustment not available with this input mode].

Да ли то значи да морам калибрирати Ñа Ñтране компјутера? Или поÑтоји неки трик да Ñе ове опције покажу?

Link to comment
Share on other sites

Another interesting design twist is that the KDL-52EX1 comes in two parts. Sony has decided to take the tuner and connections out of the TV's body and build them into an external multimedia box that connects to the set wirelessly. This will suit anyone who wants to hang the KDL-52EX1 on a wall, as you won't have to worry about hiding reams of cables. But there's a catch -- Sony's current wireless AV system can't support 1080p signals of the sort beloved by most serious Blu-ray devotees, only supporting up to 1080i. You can get 1080p/24p onto the screen via the single HDMI port, but this doesn't sit well with the wireless concept.

Zato sam i pitao da li ste zaobisli eksterni tjuner-risiver,zbog setovanja wirelessa ..... :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moze li neko da mi objasni zasto ne mogu da uhvatim celu sliku na prvoj TV(evo gledam .ce .novicem,toliko ostade od vece sa ivan ivanoviccem),fali malo s leva malo s desna,kao da je zoomirano.To mi je inace problem bio i ranije,sa starim Sony-em i mislio sam resice se kad dodje novi tv,traje to vec dugo ali retko gledam pa se ne opterecujem.Danas kupih Sony kdl-ex520,isto stanje,a bas se ponadah celoj slici.To je tako samo sa Prva tv koliko vidim,jel ima tu neko podesavanje,ovaj sto je bio strucan je samo da uzme 1000 za instalaciju, odblejaona pola pitanja i rekao nije do TV-a nista on je super samo je slika uglavnom losa,ni to to sto fali deo titla nije do njega,sve je kriv SBB i sto je ovo srbija brate i nista tu nije cudno sto je sa novijom tehnikom slika losija i tako ti je to,ima da bezi negde napolje,dosta mu je haosa...uze crvenu za instalaciju i utece.Sto ustedeh na ceni,izgleda cu da platim na podpitanjima,sta ces kad sam totalni antitalenat za tehniku :roll: .Malo sam se iznervirao,sad me vec popustilo...Zvao sam ove iz SBB-a da nose ovaj d-3 stari tip resivera i donesu mi novi HD (i da mi uzmu jos malo para),jer ovo cudo tehnike nema cinc video ulaz za dvd i samo jedan skart i 4 hdmi ,pa medjuostalom ne mogu da prikljucim dvd i sbb resiver zajedno,pa cu onda njih da pitam,ali mozda neko zna neko resenje u medjuvremenu dok ne stignu.Nisam neki tv-man uglavnom samo deca gledaju crtace,ali priznajem zalepio sam se malo danas,ceo dan gledamo "zivotinjske" kanale gde je slika bolja,posle 55cm ovo je bioskop,a ne tv.Nadam se samo da sa novim resiverom necu jos dobiti losiji zvuk na mezzo.

Uh al sam nabacao,umorih se kad sam ponovo procitao ovaj dudukluk. :heat

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...