Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

I ja sam u naÄelu zainteresovan za ovaj DAC, pošto mi je ideja da ga "umetnem" izmeÄ‘u SB Touch-a i Jungson pojaÄala (ili eventualno da uzmem neki matori CDP sa dobrim transportom, npr. CDM1, za male pare i upgradujem ga sa ovim DAC-om), tako da mi SB doÄ‘e samo kao transporter, a ovaj DAC da bude ono što jeste, digitalno analogni konvertor, pošto Touch radi "samo" na 96KHz.

Pošto trenutno nemam ni filera (pukao sve pare na Jamo D830), ovo će da popriÄeka, ali definitivno interesantan DAC, pa još kad se upakuje u finu kutijicu... milina....

Ne znam, videću, nije mi oglavu, a ako se oduži ovo poruÄivanje do pred Novu Godinu verovatno bih i ja uleteo, do tada su slabe šanse.

Link to comment
Share on other sites

@RR,

valjda se nece oduziti do NG, a videcemo kako da i tebe ukljucimo :). Pogotovo ako budes ljubazan da nam pomognes oko PP-a :).

Generalno je sledeci korak jedan "brainstorming" - da vidimo kako mozemo da smanjimo troskove.

Ideja sa izostavljanjem trafoa je jedna od mogucnosti da delovi izgledaju naivno i tako mozda zaobidju carinu. Sta imamo dalje?

Link to comment
Share on other sites

@RR,

valjda se nece oduziti do NG, a videcemo kako da i tebe ukljucimo :). Pogotovo ako budes ljubazan da nam pomognes oko PP-a :).

Generalno je sledeci korak jedan "brainstorming" - da vidimo kako mozemo da smanjimo troskove.

Ideja sa izostavljanjem trafoa je jedna od mogucnosti da delovi izgledaju naivno i tako mozda zaobidju carinu. Sta imamo dalje?

Hvala, a što se tiÄe PayPal-a nema problema, kao što rekoh, fri of Äardž, šta god treba, jedino što bi bilo bolje da se zaobiÄ‘e eBay (ako prodavac pristane) i ide na direktnu pogodbu.

Moje mišljenje je da bi mogao da se dobije rabat i da treba ići na varijantu separatnog slanja sa $10 shippingom, a da se plati više komada odjednom + da se stvari manja cifra, ispod 50e prolazi carinu bez pipanja, kontam da bi ovo prošlo. Ali to sve ako prodavac to želi, ali svakako treba insistirati na popustu (nemojte samo oÄekivati neki sumanut, 5-10% max) i jeftinijem shippingu, to je ono što, iz iskustva trgovanja na EBayu, znam da se sigurno može dobiti. Ostalo je već stvar dobrog cenjakanja i samog prodavca. Dobra stvar je što je prodavac iz HK, pošto su tamo xtremno fleksibilni oko svega, poslaće ti i na Mars samo da legnu parice, ali su tvrdi oko cenjkanja, verujte mi, niko se tako dobro ne cenjka kao Kinezi, poludim od koliÄine emalova i uloženog truda kad želim da spustim cenu. I na kraju obiÄno bude plafon 10%, mada je i to mnogo, obiÄno daju ispod te cifre, pogotovo ako je nešto skuplje.

Link to comment
Share on other sites

Aj i ja da uskocim, valjao bi mi jedan DAC...

Ako se cenkas sa tim likom, primeni strategiju: narucio bi' 5 kom., kolika je cena? Aauuuu, kume, pa dobro, ako uzmem 7? I, bre, ti ne popustas idem kod drugog... Aha, za 10 kom bi dao popust... Cek da razmislim, javicu se, mada mi je i to skupo... :1038:

Ima lepih predloga da se to odradi i mimo e-bay-a, a posto nikad nista nisam kupovao preko tog sajta, ko ce da garantuje da ce tip da posalje robu kad mu legne lova?

Slanje odvojeno je manji rizik, svi skupa cemo da popasemo carinu na 1 ! Ali to nam smanjuje postarinu! Ako hoce, bilo bi zgodno da posalje tih nekoliko kom. odvojeno ali sa popustom na postarinu! Uh, cost-benefit analiza, ko je dobar na tom polju?

Takodje, moze li bez tog transform., vidim da je vec neko na tu foru izbeg'o carinu? Ako mozemo da namotamo svi skupa taj transform. za malu lovu, zasto da ne?

A, ta kutija... nije skupa, nabudziti nesto ovde je skuplje i kida zivce u startu...

Nista nisam razumeo oko fore sa uparivanjem sa kompom, ali ko ima vremena meni sve da objasni... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ljudi,cenim da se rasplinjavamo...ideja je uzeti dac takav-kakav je, a kako nemamo strategiju kako dopremiti na kvarno do Srbije, najbolje je da pripadnik kineske populacije poshalje na adrese (koliko god nas bude) poruchioca, sa jedinstvenom uplatom za sve primerke, pa kako se kome zalomi carina. Menjanje trafoa, i ostala fina shtimovanja su po volji svakog ponaosob. Lichno bih voleo da se cela akcija -naruchivanje zavrshi shto pre, u roku od nekoliko dana, inache cemo dochekati ko zna koju reviziju dok se skutijamo svi zajedno. Pera kontaktira lika, on dA odrgovor, i to je to. :crno-na-belo

P.S. Ako se u skorije vreme pojavi dobra vila sa dobrom idejom o realizaciji celog projekta shto povoljnije, neka se javi.Necemo mu nishta... :bacanje

Link to comment
Share on other sites

Tog nemca što poÄinje sa A :thumbsup2 .

Offtopic: Valja li trafo od "stiglo" za Lampuceru? Nemoj da se smeješ, ne znam...

Ðемам појма ниÑам још ни картонÑку кутију отворио :screwy

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Aaaa, bila je kartonska... Majku mu, zakleo bih se da je bila od reciklirane plastike. Kutija kažeš? Zar nisam poslao u kesi?

Чекај да отворим да видим шта је тачно унутра.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Ako Äuješ tik-tak tik-tak, izbaci u dvorište. Zaboravio sam kome šta šaljem.

scared.png

Ма оно је, отворио Ñам и ништа не куца ни крилца ни ногице ни кљун :D

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Malopre videh da drug Giga iz H. Konga kaze za shipping:

"Shipping:

As soon as your payment is received we will dispatch your item within 2 days, Normally item takes 9-16 working days to arrive BUT some country might take longer due to their slow custom check.( Same shipping to Worldwide,even in HK )

We will notify you via email as soon as your order leaves our warehouse and provide tracking information for your package (if you pay the shipping insurance). All orders are shipped via www.hongkongpost.com by air mail. "

Na ovom linku za hongkongpost u delu airmail ja nikako da pohvatam koliki bi troskovi transporta bili po jednoj lampuceri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...