Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Добро је да не пише, јер Ñа белим бројем Ñклапа ВинÑетов пашеног и ÑваÑтика.

:wave2

Ha, ha, dobra ti je ova:)

Btw, nadam se da će krenuti svima polako da nam pristižu ovi paketi.

Javite se kako vam pristižu paketi da znam ako nekom ne stigne za 40+ da javim Vincentu, možda je do njihove pošte, pa pošalje novi(e).

Pozz

Link to comment
Share on other sites

Ja spojih lampuceru onako u grubo prikacio napajanje normalno svijetli led na napajanju na DAC ne svijetli drzao sam je tako upaljenu jedno 2-3 min ugasio i slucajno dotakao opamp-ove kad vruci hmm nesto mi sumnjivo tu ja prikacim opet oni opet nastave da griju onako kad ih dotakne prstom vrelo probam novim digitalnim unimerom napajanje na izlazu od transformatora do napajanja 13,2 acv sto je normalno e sad na izlazu na napajanje dobijam gdje pise 12 v kod mene 24v dje pise 5v kod mene 17v na AG dodje 5v u data shitu pise da opamp-ovi rade u rasponu od 5-15v a temp do 75c probao sam da spojim na pojacalo pustim muziku upali se na dac led i pocne svirati al sam odmah ugasio dok ne vidim sto vi mislite

Link to comment
Share on other sites

Ja spojih lampuceru onako u grubo prikacio napajanje normalno svijetli led na napajanju na DAC ne svijetli drzao sam je tako upaljenu jedno 2-3 min ugasio i slucajno dotakao opamp-ove kad vruci hmm nesto mi sumnjivo tu ja prikacim opet oni opet nastave da griju onako kad ih dotakne prstom vrelo probam novim digitalnim unimerom napajanje na izlazu od transformatora do napajanja 13,2 acv sto je normalno e sad na izlazu na napajanje dobijam gdje pise 12 v kod mene 24v dje pise 5v kod mene 17v na AG dodje 5v u data shitu pise da opamp-ovi rade u rasponu od 5-15v a temp do 75c probao sam da spojim na pojacalo pustim muziku upali se na dac led i pocne svirati al sam odmah ugasio dok ne vidim sto vi mislite

Greska je u napajanju. Naponi treba da budu +12V, -12V i dva komada od po +5V. Zato se i OP ampovi greju tako. Mozes ili da mu vratis plocicu sa napajanjem i trazis da ti posalje novu ili da je sam popravis. Trebalo bi pogledati prvo regulator 7812 i 7912 i zameniti ga nekim novim ...

Link to comment
Share on other sites

Ja spojih lampuceru onako u grubo prikacio napajanje normalno svijetli led na napajanju na DAC ne svijetli drzao sam je tako upaljenu jedno 2-3 min ugasio i slucajno dotakao opamp-ove kad vruci hmm nesto mi sumnjivo tu ja prikacim opet oni opet nastave da griju onako kad ih dotakne prstom vrelo probam novim digitalnim unimerom napajanje na izlazu od transformatora do napajanja 13,2 acv sto je normalno e sad na izlazu na napajanje dobijam gdje pise 12 v kod mene 24v dje pise 5v kod mene 17v na AG dodje 5v u data shitu pise da opamp-ovi rade u rasponu od 5-15v a temp do 75c probao sam da spojim na pojacalo pustim muziku upali se na dac led i pocne svirati al sam odmah ugasio dok ne vidim sto vi mislite

Proveri da li si dobro povezao trafo na plocicu :crno-na-belo

Link to comment
Share on other sites

i slucajno dotakao opamp-ove kad vruci hmm nesto mi sumnjivo tu ja prikacim opet oni opet nastave da griju onako kad ih dotakne prstom vrelo probam novim

Код тог ДÐЦ-а нормално је да Ñе опамп-ови греју. Плави ЛЕД Ñе пали Ñамо када је приÑутноÑÑ‚ Ñигнала. То Ñа напонима провери.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da su Lampucere poÄele da stižu, šta kažete na ovo:

http://www.ebay.com/itm/Tube-Amp-Chassis-DIY-7-9x7x1-7-Aluminum-Project-Box-Enclosure-Stereo-Amp-Preamp-/250916428537?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item3a6bc8daf9

ÄŒovek pravi Hi-Fi kutije, nije mnogo skup, a stvarno ne izgleda loše ovaj aluminujum sa drvetom.

Link to comment
Share on other sites

vidjecu sutra koji je problem samo da ne bude roknuo DAC od preveikog napona

Meni lici da masa trafoa ne prolazi do plocice dac-a, ili ste u odnosu na pogresan pin merili napone. Recimo ako ste minus unimera stavili na -12V normalno je da se +5V ocitava kao 17 a +12V kao 24V

Видећемо Ñутра, тј. данаÑ.

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Da se ovo ne bi dešavalo, prvo se spoji trafo na mrežu pa se izmere naponi na sekundaru.

Ako je sve u redu, spoji se trafo na ploÄicu sa napanjem pa se ponovo izmere ulazni i izlazni naponi.

Ako je i onda sve kako je propisano, tek tada može da se spoji i ploÄica sa DAC-om.

Link to comment
Share on other sites

E uredu je :listen ,moja greska mjerio sam sa pogresne mase permutovao sada je u redu naponi se krecu 11.7v,-12.1v ,2x 4.9v,Nisu rekli stari zalud " po jutru se dan poznaje" ajd zivjeli ljudi ,sad slijedi sklapanje :wave2

Лепо Ја напиÑах да је то Ñве у реду, ВинÑент је то :thumbsup2

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...