Jump to content


Lampucera Dac


pera451

Recommended Posts

Hvala Scorpio :cheers

 

Pretpostavljam da postojeće napajanje (ili trafo) koji smo ugrađivali u Lampuceru ne bi moglo da se iskoristi za dodatno 5V napajanje za CM6631A karticu? Ako ne, trebalo bi da se uradi novo. Može li okvirna procena dimenzija takvog napajanja, da bih znao da li može da stane u moju verziju kućišta koju je uradio Ston?

Link to comment
Share on other sites

To me prati ceo život :)

 

 

 

 

To prati sve nas. Moj post je viÅ¡e uopÅ¡ten nego direktno upućen tebi. Takav je sistem, trudiÅ¡ se da Å¡to viÅ¡e pojednostaviÅ¡ stvari - stisneÅ¡ na jednoj strani iskoÄi grba na drugoj. U pravu je ringeraja, ne treba uvek razmiÅ¡ljati u pravcu jeftinije ili value for money varijanti.Jeste lepo imati laptop ali recimo meni ne može tu da stane sva muzika, plus bekap. Eksterni USB interfejs je joÅ¡ jedna budža u sistemu. Da bi ga  ugradio u dac moraÅ¡ da ga prepravljaÅ¡. Zatim softver...  I sa svim tim budžologijama opet ne svira dobro kao RME, nije studijska sprava koja ima pismene drajvere sa sve OS. Vremenom će ulaganje u kineze prevazići cenu RME-a a pitanje je kakav će rezultat biti.  Nije plug and play, pre bi se moglo nazvati  plug and pray... Å¡to je najveća fora RME je bolja kao transport i ako te jednog dana klepi neka lova da kupiÅ¡ dobar dac imaÅ¡ odliÄan transport. TakoÄ‘e i igrarije sa prebadanjem opampova su smeÅ¡ne. Ne ide to baÅ¡ tako. Izlazni stepen treba konstruisati... i da ne Å¡irim priÄu dalje. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Sve je OK, odgovorio sam tebi, kao i svakom drugom, jer to prati sve nas.

 

Mislim da si na osnovu mog uÄešća na forumu mogao da vidiÅ¡ da ja nisam neko ko ima visoka oÄekivanja u ovom sportu i da ne gledam stvari Å¡ire, tj. ne planiram unapred sa namerom da stignem do soniÄne nirvane.

 

Stvar je prosta, meni je dobro i ovo preko WD Hub-a, samo me nervira Å¡to isti nije gapless capable. Treba mi usb ulaz u dac koji imam. O boljem dacu uopÅ¡te ne razmiÅ¡ljam unapred, nemam nameru da jurim najbolji zvuk jer ne znam Å¡ta je to i to me ne zanima, ne shvatam muziku na taj naÄin, pisao sam već o tome. Meni je ovaj hobi Äista razonoda, ne shvatam ga ozbiljno, i nije me sramota da takvo viÄ‘enje iznesem i ovde na audiofilskom forumu. :lol:

 

U tom smislu i upotreba laptopa, jednostavno, smetao mi desktop u sobi i izbacim ga. Å ta sad da radim, pomislih dan kasnije? NiÅ¡ta, da vidim nekako da povežem laptop. I tako... U glavi formiram cenu do koje bih hteo da odem da bih nahranio svoju slabost oliÄenu u konformizmu najniže vrste, eda mi live albumi ne bi seckali i obratim se ovde. To je ukratko moj motiv i takve su moje ambicije.

 

Nekako mislim da i ti i ja delimo istu frustraciju ovim hobijem samo Å¡to tu frustraciju drugaÄije vrednujemo :D . A i ja se manje stidim da to kažem :ph34r:.

Link to comment
Share on other sites

Naprotiv, baš uživam u ovom hobiju. Mogu da priznam da je i više od toga - opsesija.

 

Ja volim da Äitam tvoje postove, Å¡teta Å¡to moderacija ponekad nema sluha. Ali treba i njih razumeti.

 

OK, u tom sluÄaju a ne vidim kako bi imoglo drugaÄije, prouÄite malo te ploÄice. Zamolite Ston-a za struÄnu pomoć a bogami i Scorpio-a. Pa u novi group buy. :thumbsup2   

Link to comment
Share on other sites

E, baš ti ovaj hobi nije opsesija, da jeste reagovao bi kao pravi audiofil - đonom u glavu :D .

 

Ja, takoÄ‘e, volim i uvek pratim tvoje komentare, sjajno rezonovanje (ne samo u vezi hi-fija)  i sjajan smisao za humor (uvek) kad se malo opustiÅ¡ :thumbsup2

 

ÄŒekamo Stona (ipak je on sklapao većinu Vinsentovih Å¡klopocija) i Scorpia (ako bude raspoložen) da razradimo temu oko ugradnje USB ulaza u ovaj grupni DAC. Kad Stonu stigne ploÄica javiće Å¡ta je uradio, ako možemo da pomognemo nekako, tu smo. Ja mogu da aploadujem sliku neke maÄke, ne znam Å¡ta bih drugo.

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Hvala Scorpio :cheers

 

Pretpostavljam da postojeće napajanje (ili trafo) koji smo ugrađivali u Lampuceru ne bi moglo da se iskoristi za dodatno 5V napajanje za CM6631A karticu? Ako ne, trebalo bi da se uradi novo. Može li okvirna procena dimenzija takvog napajanja, da bih znao da li može da stane u moju verziju kućišta koju je uradio Ston?

 

Nisam ispratio koji trafo je u Lampuceri, ali po jedinom datasheet-u koji sam mogao da pronadjem (dodushe za CM6631), nije u pitanju veliki potrosac (max 40mA). Verujem da bi napajanje moglo moglo da se "pozajmi" i sa trenutnog transformatora. Inace, samo da preciziram da kartica zahteva +8V za svoje regulatore (konsultovana sema DAC-a, posto semu kartice, za sada nemam) - samom cipu je potrebno 3.3V.

 

Kartica u XP-u radi sa drajverima za Emotiva XDA-2 zvucnu kartu, bez ikakvih problema...

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Vise sam mislio na proporciju potrosnja DAC-a/ velicina transformatora, ali mislim da ce kartica moci da se napaja i sa njega, bez vecih problema.

 

Druga predlozena kartica deluje jos bolje, posto poseduje USB konektor (tako da ga nije potrebno dodavati) i obelezene I2S izlaze, a cenovno je jednaka prvo-predlozenoj. Najverovatnije bi mogla da se iskoristi bez vecih problema, mada bi bilo pozeljno posedovati i semu, ako je prodavac isporucuje sa karticom.

 

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Velika zahvalnost svima koji razradjuju varijacije na ovu temu...obzirom da mi je i u sadasnjoj postavci vrlo uspesna jeftina kombinacija u upotrebi Lampucera uz dodatak USB to SPDiF interfejsa made in China like this:http://www.ebay.com/itm/Hi-Fi-CM6631-USB-to-Coaxial-Optical-SPDIF-Convertor-For-DAC-192KHZ-24bit-ASIO/190826768041?_trksid=p2047675.m1850&_trkparms=aid%3D222002%26algo%3DSIC.FIT%26ao%3D1%26asc%3D11%26meid%3D1517989431985940761%26pid%3D100011%26prg%3D1005%26rk%3D5%26rkt%3D5%26sd%3D270920645873%26 


MacOS preko MacMini-ja.

Dodatno ulaganje je malo bolji kabl USB A-B.

Interesovalo bi me jos dodatno napajanje na ovu temu,Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Dobra kombinacija Abaxial :thumbsup2 .

 

Å to se tiÄe napajanja, možda bi odgovaralo neÅ¡to od onih napajanja za led, ima ih na K/P, koÅ¡taju do 1000 dinara, tako neÅ¡to. To su sviÄerska napajanja, ipak, trebalo bi da je to bolje napajanje od napajanja preko USB. Linearno napajanje je najbolja varijanta ali za ovu namenu i konkretnu kombinaciju bio bi to overkill. Možda se javi neko elektronski potkovaniji sa konkretnim predlogom ili linkom za neko od tih pristupaÄnih napajanja sa K/P, saÄekaj malo da ne bi kupovao neÅ¡to neupotrebljivo.

Link to comment
Share on other sites

Do ovog kineza,, (inace sa 6631A cipom koji na MacOX daje podrsku i to bez dodatnih drajvera 24/192 - trebalo bi da gura i 32bit ali nemam nista u tom formatu) ,prakticno sam dosao kao prinudno resenje trazeci kvalitetan SPDIF out iz MacMini-ja a da to ne bude toslink! Spravica mi je interesantna zato sto mislim da pored vec prilicno potentnog zvuka, (pod uslovom da se od MacMinija upoterbi kvalitetan usb kabl koji ipak predstavlja prilican trosak npr.Kimber srebro, ja nisam imao za njega pa je upotrebljen bakar koji je u odnosu na obican drasticno popravio dimenzionalnost zvuka kao i detaljnost) ima dodatni potencijal sa upotrebom ekternog napajanja, za koje inace mislim da nemoze biti jeftino jer sa obicnim se nemoze dobiti nista znacajno, pa sam zbog toga iskazao interesovanje i otvorenost na konkretne predloge nekog od Vas. U ovoj postavci, za razliku od prethodnih izvora, pri slusanju stvarno kvalitetnog materijala, jasno je da ceo sistem tako prodise i raspeva, a primetio sam da je dobio znacajno jaci izlazni signal koji se kvalitetno cuje pri tihom slusanju kao i dosta jacem, pa sam poprilicno siguran da je upotreba ovog Kineza uz ovaj izvor zvuka u kombinaciji sa Lampucerom pravi pogodak jer dobio sam utisak kao da sam u sistem uneo komponentu iz Hi klase, pa bih se usudio da kazem da i ovako nesto zaista spada u Hi Fi komponentu. Respekt onima koji se nece sloziti i koji se drze ciste analogije. :wave2

Mada, pored upotrebe USB-SPDF interfejsa, zeleo bih obzirom da MacMini poseduje FireWire konekciju  imam neki DAC takodje sa takvom konekcijom i da budu povezani necim like this: http://www.kupujemprodajem.com/Oyaide-FireWire-High-end-7674076-oglas.htm?filter_id=33326962

 

Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Sjajno, znaÄi, dupli kinez svira dobro :thumbsup2 .

 

Na kakvo linearno napajanje si mislio? Impuls i Ston mogu da ti naprave dobro linearno napajanje, ako si za takvu varijantu koja nije baÅ¡ jeftina gledajući cenu Lampucere i tog USB2SPDIF dodatka ali cenim da bi se isplatilo. Ustvari, kad je krenula priÄa o USB varijanti za Lampuceru imao sam odmah u planu varijantu sa dobrim napajanjem, u meÄ‘uvremenu je iskrslo neÅ¡to drugo za Å¡ta joÅ¡ treba saÄekati...

 

U svakom sluÄaju podržavam Lampucerum Metamorfozis u svakom obliku, javljaj kako stvari napreduju. Mogu samo da predložim ono Å¡to sam ja uradio a siguran sam da dobro zvuÄi tj. bolje od klot Lampucere kakvu smo kupili. Potpuno shvatajući da prosta zamena op-ampova bez detaljnije obrade nije neÅ¡to Å¡to bi samo po sebi trebalo da poboljÅ¡a kvalitet zvuka (može i da ga pogorÅ¡a) ja sam imao sasvim dobro iskustvo sa zamenom sva tri op-ampa sa LME49720. Pisao sam već o tome, zvuk je garantujem bolji. ViÅ¡e dubine, bolja separacija, smireniji zvuk, ne Äuje se onaj boost efekat kao sa originalnim op-ampovima koje je Vinsent Vega ugradio. Ako se dobro sećam, taj op-amp kod nas koÅ¡ta oko 800 dinara.

 

PriÄano je puno o mogućoj full modifikaciji Lampucere ali se nije daleko otiÅ¡lo. Mislim da bi vredelo pokuÅ¡ati sa tim, Impuls je davao smernice Å¡ta bi valjalo uraditi ali nisam proÄitao da je neko iÅ¡ao tim putem. Ja Äekam da mi stigne Musical Fidelity V90-DAC i imam nameru da ga lagano testiram 7-10 dana da bih mogao da izvuÄem kvalitetan utisak o Äemu se radi. Ozbiljno planiram da ga uporedim sa Lampucerom i joÅ¡ ozbiljniji sam kad kažem da mi neće biti problem da ostavim Lampuceru u sistemu ako bude imalo bolja od MF. Već sam kontaktirao Impulsa oko izrade SuperTeddyReg napajanja za MF ako MF bude pobedio u dvoboju. U suprotnom, taj novac koji sam namenio za to ću uložiti u poboljÅ¡anje Lampucere.

Link to comment
Share on other sites

Do ovog kineza,, (inace sa 6631A cipom koji na MacOX daje podrsku i to bez dodatnih drajvera 24/192 - trebalo bi da gura i 32bit ali nemam nista u tom formatu) ,prakticno sam dosao kao prinudno resenje trazeci kvalitetan SPDIF out iz MacMini-ja a da to ne bude toslink! Spravica mi je interesantna zato sto mislim da pored vec prilicno potentnog zvuka, (pod uslovom da se od MacMinija upoterbi kvalitetan usb kabl koji ipak predstavlja prilican trosak npr.Kimber srebro, ja nisam imao za njega pa je upotrebljen bakar koji je u odnosu na obican drasticno popravio dimenzionalnost zvuka kao i detaljnost) ima dodatni potencijal sa upotrebom ekternog napajanja, za koje inace mislim da nemoze biti jeftino jer sa obicnim se nemoze dobiti nista znacajno, pa sam zbog toga iskazao interesovanje i otvorenost na konkretne predloge nekog od Vas. U ovoj postavci, za razliku od prethodnih izvora, pri slusanju stvarno kvalitetnog materijala, jasno je da ceo sistem tako prodise i raspeva, a primetio sam da je dobio znacajno jaci izlazni signal koji se kvalitetno cuje pri tihom slusanju kao i dosta jacem, pa sam poprilicno siguran da je upotreba ovog Kineza uz ovaj izvor zvuka u kombinaciji sa Lampucerom pravi pogodak jer dobio sam utisak kao da sam u sistem uneo komponentu iz Hi klase, pa bih se usudio da kazem da i ovako nesto zaista spada u Hi Fi komponentu. Respekt onima koji se nece sloziti i koji se drze ciste analogije. :wave2

Mada, pored upotrebe USB-SPDF interfejsa, zeleo bih obzirom da MacMini poseduje FireWire konekciju  imam neki DAC takodje sa takvom konekcijom i da budu povezani necim like this: http://www.kupujemprodajem.com/Oyaide-FireWire-High-end-7674076-oglas.htm?filter_id=33326962

 

Pozdrav.

Preporučujem napajanje Superteddyreg koje zadovoljava sve kriterijume: linearno, bez reakcije. O gradnji možeš videti ovu temu:

 

Linearno napajanje za DAC

Link to comment
Share on other sites

Ovo neka telepatija ili čitaš dok pišem a nisam kliknuo poruka dugme :blink::D

Koristim moderatorske alate ;-).

Šalu na stranu, ne znam koji su naponi napajanja za Lampuceru ali STR bih svakako udomio i probao na oba DAC-a koja ćeš uskoro imati. Mada iskreno verujem da će Lampucera biti pa-pa kad čuješ MF.

Link to comment
Share on other sites

STR bih na neÄuveno (neviÄ‘eno) preporuÄio @abaxial za njegov Breeze USB/SPDIF konverter, to ne može da ne valja, ako mu odgovara cena. Lampucera već ima napajanje za koje mi se Äini da nije loÅ¡e, mada bi, po Impulsu, sigurno bolje leglo kvalitetnije napajanje.

 

Ti imaÅ¡ Musical Fidelity V-DAC II, jesi li imao prilike da ÄujeÅ¡ ovu naÅ¡u Lampuceru? Ako jesi, cenio bih kratak osvrt & poreÄ‘enje, nisam siguran na osnovu komentara da li govoriÅ¡ iz iskustva ili na osnovu osećaja? I meni se Äini da Lampucera nema tu neke Å¡anse ali to me i brine, kad sam već najavio dvoboj, pokuÅ¡avam da ne dajem nijednom ureÄ‘aju 1:0 fore unapred.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...